Nowhere Special (2020) ☆ 👁

(Uberto Pasolini)

angol-olasz-román dráma

?,?

2021-11-21 16:20:20 Dió (4) #2

Már a trailert látva megelőlegeztem neki a top 10-es helyezést az év végi toplistámon, és részben hozta is az elvárásokat. Például nehéz nem szuperlatívuszokban beszélni a színészekről (igen, erősen ideértve a hatéves Daniel Lamont betonkemény alakítását is), magával ragadó az elbeszélési stílusa, illetve a sztorit illetően van benne pár olyan pillanat, ami a maga egyszerűségén át is képes szívbemarkoló mélységeket elérni. (Pl. a cserebogaras beszélgetés, amelyen keresztül az apa megpróbálja elmagyarázni a fiának, mi az a halál.)

Ugyanakkor ha valaki arról akar filmet csinálni, hogy egy haldokló, egyedülálló apa családot keres a kisfiának, akkor nagyon nem kell sok energiát fektetnie a forgatókönyvbe, mert kb. már attól drámai lesz mindegyik jelenet, hogy kirakják a kamerát közéjük a konyhaasztalra reggeli közben. És sajnos bizonyos elemeiben nem is jut ennél sokkal messzebb a film: a cserebogarashoz hasonló jelenetek mellé sok olcsó tearjerker szcéna is került, olyan dumákkal és párbeszédekkel együtt, mint például a „Ha meg is halok, ott leszek az esőben, ami tisztára mos, és a napfényben, ami rád süt”. Szóval ha az ilyenekből egy jottányit kevesebb lett volna, azaz ha kevésbé fókuszálna ennyire erőltetetten a néző olcsó megbőgetésére a script, most repülne rá az ötös. De összességében így is egy profi munka, és akármennyire is vegyes szájízt hagyott bennem pár jelenet, senkit sem tudok arra bíztatni, hogy minimum egy százas zsepi nélkül menjen neki a filmnek.

2021-11-15 01:49:47 dittike (5) #1

Nehéz beszélni erről az alkotásról könnyek nélkül.