Where the Truth Lies (2005) ☆ 👁

(Atom Egoyan)

angol-kanadai dráma, thriller

3,5

2023-08-14 12:01:15 Jereváni Rádió (3) #4

Tipikusan az a film, hogy amikor nézed azt mondod rá, hogy jó, aztán véget ér, elgondolkodsz rajta, és rájössz, hogy mégsem. Lehetett volna ezt sokkal szebben, stílusosabban is megcsinálni, marad egy közepes, elsősorban a szereplőgárda miatt.

2014-11-13 09:13:27 betti (3) #3

Nagyon jó színészek, érdekes sztori, el-elbizonytalanodó rendezés. Kár.

2012-06-09 11:51:37 arylacee (2) #2

Csak azért néztem meg, mert emlékeztem még a 7 évvel ezelőtti bemutató poszterre. Annyit értem el, hogy ki van pipázva: megnézve. De egész végig untam.

2005-11-29 08:56:11 Daemiaen (3) #1

Az igazság fogságában (Where The Truth Lies, 2005, forgalmazza: Mokép)

Van néhány rendező, akiről az életben nem gondoltam volna, hogy vérbeli, akár stúdiófilmnek is beillő műfajfilmmel fog előállni. Atom Egoyan noirjának legnagyobb hibája, hogy baromira hangulattalan: a kor szellemétől teljesen idegen színek, díszletek tarkítják a képeket, amelyeket így csupán a szereplők hivatottak élettel megtölteni. A történet érdekes, a vezetése kevésbé jó, inkább fellengzős: a rendező nagyon ki akarja kerülni a csapdákat és a beskatulyázást. A végső csattanóra várni ezúttal nem oly érdekfeszítő, mint némely hasonló film esetében, bár azt mindenképpen a film javára kell írni, hogy a motivációk mindvégig kristálytiszták és hihetőek maradnak. Nem mondhatni, hogy nagy lehetőségek rejlettek volna Az igazság fogságában-ban, de a két, elsőre tök különbözőnek tűnő színész (Bacon és Firth) remek együttműködése, valamint Alison Lohman ismételt trükkös fiúk köző keveredése megéri a pénzt.