The Exorcism of Emily Rose (2005) ☆ 👁

(Scott Derrickson)

amerikai dráma, horror, thriller

3,5

2016-04-19 00:41:57 tomside (4) #13

Ez pedig a film lényegi mondandója.
Hogy tudniillik a bizonyosság sem lehet bizonyított. A védőügyvéd záróbeszéde erről szól. Nem zárhatjuk ki a szellemek/felsőbb erők létezését egy tárgyalóteremben. Nem mondhatjuk ki, hogy nem léteznek, mert nem tudjuk bizonyítani.

Egyébként jó alakítások kíséretében elkövetett, erős tárgyalótermi atmoszférájú horror, amely ha nem is újítja meg teljesen az ördögűzős zsánert, azért mégis színesíti, s értően operál annak kelléktárával. Egy határozott közepest a felső tartományban mindenképpen megér, de aki csak egy kicsit is szereti a műfajt, az nem csoda, ha legalább négyest ad.

előzmény: JeszKar (#12)

2015-10-05 20:32:46 JeszKar (3) #12

Végül is ez is rendben van, nem különösebben erős de az szimpatikus
hogy a film végén nincs egyértelmű döntés, hogy kinek volt igaza.

2012-12-02 16:11:04 ChYga (3) #11

Jó lehetett volna, de nekem is hiányérzetem maradt utána. Viszont Jennifer Carpenter valóban hatalmasat alakít!
(és még így is az eddigi legjobb ördögűzős film, amivel találkoztam...)

2011-05-11 20:45:42 wayage (5) #10

Én sem értem...kevés olyan horrorral találkoztam, mely tényleg ijesztő. Háromszor láttam, de többször nem fogom megnézni, mivel legutóbb rémálmokat okozott, s az ilyen ritkaság nálam:)

2011-05-11 19:47:43 csabszz (5) #9

az egyik legjobb horror amit neztem.nem ertem mi ez z sok negativ komentar,szerintem total zsir film

2010-07-08 13:36:23 andras_a (1) #8

Rengeteg csúztatás van benne....

2010-04-05 23:01:13 hhgygy (3) #7

A német ezerszer jobb volt, mert az legalább a megtörtént esetet dolgozta fel, míg ez a szokásos keresztény horror.

előzmény: HejjaX (#5)

2009-03-26 21:56:54 kakukkka (5) #6

Huu...hat ez a film akarmennyire is unalmas egyesek szamara,szerintem ha valaki hisz az Istenben,Ordogben akkor komoly pszihikai utohatasokat tud gyakorolni.Oszinten,akarmilyen horrort vegignezek csak szemrebbenesekkel,de ez valami fenomenalis.Sokaig ejjelente a film megnezese utan nem mertem az orara ranezni,meg szimatoltam,h erzek-e egett szagot ha megebredtem:P Mindezek mellett oriasi teljesitmeny.

2009-01-26 17:39:36 HejjaX (5) #5

nekem tetszett ez a fajta megközelítése a témának. Jennifer Carpenter pedig iszonyat nagyot alakít a filmben. most már kíváncsi vagyok, hogy a német változat jobb vagy gyengébb ennél, bár kétlem, hogy könnyű lesz beszerezni.

2007-12-13 18:13:31 Lujzi (?) #4

Nagy lelkesen megvettem a filmet de nagyot csalódtam. Olyan unalmas az egész. Egész végig szinte csak abban a hülye tárgyalóteremben vagyunk:@

2007-03-23 20:01:26 Angeee (5) #3

Anneliese Michel történetét meséli el, tehát a film valóság alapjai megvannak, de a film lényege nem ez szerintem. Az még inkább igaz, hogy létezik a Rituale Romanum. Tehát innentől mi igaz és mi hazugság és mivel bizonyítható a két oldal? Hiszel Istenben, vagy az Ördögben, vagy egyikben sem és aki hisz az hazudik, esetleg beteg? Jó kis témát boncolgat. Szerintem jó film

2007-01-31 09:40:16 tsanyi10 (5) #2

Egy ilyen filmben azt kell észre venni, hogy valóban igaz-e vagy sem. ez 100%-ig igaz. Én inkább egy dokumentum filmként nézek rá, nem pedig horror filmként.

2005-11-25 08:17:50 Daemiaen (3) #1

Ördögűzés Emily Rose üdvéért (The Exorcism Of Emily Rose, 2005, forgalmazza: InterCom)

Száraz egy film. Rögtön az elején tudatosítják velünk, hogy igaz történet alapján készült, ám azon kívül, hogy Amerikában ez nagy reklámot jelent, sokat nem érünk vele. Egyhangú bírósági dráma visszaemlékezésekben előbukkanó horrorral. Scott Derrickson rendező nem kockáztatott semmit: szereplői annyira érdekesek csak, hogy ne legyen dögunalom a két óra (Jennifer Carpenter viszont észbontóan jól játszik megszálltat, talán a nevéből adódóan...), a bíróságon folyó győzködésben semmi kivetnivaló nincs ugyan, de ha valakit érik meglepetések, akkor csak korábbi filmeket kell bepótolnia. Egyvalamit azonban nem lehet elvitatni Derricksontól: a horrorjelenetek esetében jól bánik a fényekkel, a kézikamerával - egyszóval nyugatalító képsorokat tár elénk. Ám az éremnek két oldala van: hiába tűnnek jónak az ördögös jelenetek, ha nincsenek felfűzve igazán egy szálra, és a mozi végeztével csak annyi marad bennünk, hogy jókat sipákoltak bennük. Nem is lehet másmilyen film az Ördögűzés Emily Rose üdvéért, csak közepes.