The Ballad of Cable Hogue (1970) ☆

A pap, a kurtizán és a magányos hős

(Sam Peckinpah)

amerikai szerelmi történet, vígjáték, western

4,1

2018-01-12 19:42:36 Sziez (4) #10

Azért említsük már meg a film elején elhangzó dalt is, mint az egyik legjobb filmdalt, amit valaha hallottam!

2017-01-29 20:37:16 necksprain (4) #9

ráadásul az autó már a film elején is megjelenik, a bankárnál autós naptár van kihelyezve a falra.

előzmény: Dynast Grausherra (#7)

2016-03-04 02:27:39 coles (4) #8

Végre, ez is elérhető (a "centrális darab")! Lenne még mit pótolnom a tintás Peckinpah életművéből. Brutális évei lehettek ezek (1969 és 1974 között: A vad banda, a fenti pionír-mozi, Szalmakutyák, Szökés(ben), Pat Garrett és Billy a kölyök, Leszámolás Mexikóban... Szándékosan hagytam ki a nem pipált Junior Bonnert)! Érdekes, hogy zárásként a civilizáció köv. fok(ozat)a pusztítja a félhőst:

2012-01-23 18:55:14 Dynast Grausherra (5) #7

Lehet, hogy korán ítélem meg Peckinpah-et, mivel ez a második film, amit láttam tőle, de úgy érzem, nem volt egy nagy állatbarát. Elég gyanús, hogy a film úgy kezdődik, hogy kettélőnek egy gilát, emlékeztetve a Vad bandára, ahol hangyákat és skorpiót égettek.
Helyenként nagyon zavaró volt a gyorsított mozgás, de összességében nagyszerű film, Peckinpah bebizonyította, hogy történet nélkül is lehet csodálatos filmet forgatni. Külön kiemelném az autót, amit megint csak zseniálisan épített be a filmbe.

2011-08-30 16:56:52 Tenebra (5) #6

Jó, élvezhető film. Érdekes ilyet látni Peckinpahtól, hiszen ebben alig van akció, sőt, az is elég minimalista. Inkább az életérzésre koncentrált, s egy viccesebb drámát kerekített a Cable Hogue-ból. Szerintem én is inkább 5-öst adok rá. :>

2011-05-29 18:50:54 acidphase (5) #5

nagyon jo film volt a cable hogue balladája!

j.robards fantasztikus szinész!

butterfly mornings.. butterfly mornings.. :)

2011-02-13 09:11:06 sleepingdancer (4) #4

Kiváló szórakoztató film, önirónikus, és szinte már nem is western. A vad banda után nézve külön meglepetés volt, jó látni, hogy Peckinpah ilyet is tudott.

2010-09-01 17:33:41 csabaga (4) #3

A befejezés az egész filmet zárójelbe teszi.Annyira abszurd,hogy a filmet egyre inkább egy haldokló lázálmaként látom

2010-03-30 01:40:37 Hannibal Lecter (4) #2

A magyar cím tényleg egy borzadály, ráadásul az egész filmre - látatlanul is - az infantilizmus dühítő bélyegét nyomja. Maga a film gyenge 4-esre vizsgázott nálam, őszintén szólva többet vártam, nem annyira fogott meg a magányos westernhős archetípusát bohókás stílusban kifacsaró történet. A zárlat viszont egyértelműen fantasztikus, de összességében számomra nem rendkívüli élmény.

2009-12-29 20:07:17 Cesare Gonzago (5) #1

Szeretném tudni, ki volt az a honi barom, aki ezzel a blikkfangos címmel éktelenítette a Cable Hogue balladáját. Megérdemelné, hogy egy csörgőkígyókkal teli sivatagi gödörben lehelje ki a lelkét. A magyar cím ugyanis elveszi a film élét. A Cable Hogue balladája ugyanis nem szokványos Peckinpah-féle henteswestern. A Mester 1970-ben még eszénél volt, s talán jónak látta, hogy felforgassa saját filmes nekrológját. Cable Hogue (Jason Robards) anakronisztikus figurája a rendező jellemét idézi: a kietlen sivatagban rozzant oázist teremtő "magányos hős" túlélte saját korát, mennie kell, de azért nagyon szeretné tudni, hogyan őrzi meg emlékezetében az utókor.

Könnyfakasztó westernkomédia a Cable Hogue balladája, amely sok régi bölcsesség belátását is megkönnyítheti. Például azt, hogy kurvából lesz a legjobb feleség.

10*/10