Panda kopanda (1972) ☆ 👁

Panda! Go Panda

(Takahata Isao)

japán animáció, anime, rövidfilm, vígjáték

?,?

2008-07-29 19:18:03 nejmed (2) #5

Ez jó! :DDD

előzmény: yuriko (#4)

2008-07-29 18:53:03 yuriko (?) #4

Én ilyen kicsi manó vagyok :DDD

előzmény: nejmed (#3)

2008-07-29 18:44:56 nejmed (2) #3

Jajj, én már ehhez öreg vagyok!:) Az első rész végéig bírtam. Aranyos meg minden, kicsi manóknak nagyon jó kis mese, de végtalanül lefárasztott.

2007-12-30 01:24:59 yuriko (?) #2

És még érdekességként megjegyezném, hogy a történet Miyazaki Hayao tollából született. Ez volt az első!

2007-12-30 01:14:20 yuriko (?) #1

Folytatva Takahata Isao életművét megismerhettem egy nagyon bájos és aranyos történetet. A hétéves Mimiko nagymamája elutazik otthonról, egymagára hagyva a talpraesett kislányt. Miután kikísérte nagymamáját az állomásra, elindul hazafele, ahol aztán hatalmas meglepetés éri. A ház körül furcsa lábnyomok vannak. A kislány rögtön utánajár a dolgoknak és hamarosan találkozik is a „betolakodókkal”. Így ismerkedik meg egy kedves papa pandával és a fiatal pandaboccsal, akit aztán elkeresztel Pannie-nak. Hamar összebarátkoznak és elhatározzák, hogy egy család lesznek, amíg a nagymama haza nem érkezik. Természetesen kalandokban sem szűkölködik az alig több mint egy órás film. Akinek tetszett a Tonari no Totoro , azoknak kellemes darab lehet ez is. Elsősorban gyerekeknek, vagy gyereklelkűeknek ajánlom;)