Toy Story 2 (1999) ☆

Toy Story - Játékháború 2.

(Ash Brannon - John Lasseter - Lee Unkrich)

amerikai animáció, kalandfilm, vígjáték

4,0

2017-04-19 22:41:56 dorothygale (4) #15

Tetszett. Vicces volt, és élvezhető egy felnőtt számára is.

2016-11-25 15:35:41 dikalosz (4) #14

Gáz. Le lehet ezt normálisan is kommunikálni. Így sokkal nevetségesebb a viselkedésed, mint amire reflektálsz.

előzmény: MicaHiro (#12)

2016-11-25 15:31:32 tomside (3) #13

:DDD
Nem bírom! :DDD

előzmény: MicaHiro (#12)

2016-11-25 11:36:39 MicaHiro (4) #12

és a toy? ugye az is jó? az akciók? a vége?

előzmény: Dezsmant (#11)

2016-11-25 11:08:01 Dezsmant (5) #11

A story itt is nagyon jó, igaz az egynek a hangulata jobb de ez is maxos.

2014-10-05 23:11:46 Leo_Stotch (5) #10

Az animációs filmek Terminator kettője. A korszakalkotó első részre sikerült mind történetben, mind technikai megoldásban rákontrázni, ami egy különlegesen zseniális filmet alkotott és a Pixar nevet örökre bevéste a fejembe.

2013-11-18 18:04:21 Dynast Grausherra (5) #9

Már "komolyabb" kérdésköre van az előzménynek, ott csak a régi játék-új játék ellentéte, valamint a játékok tisztelete volt porondon, ezúttal Andy növekedésével a játékok elhasználódása került előtérbe, valamint az a kérdés, hogy mi is a játékok értelme. A mentőakció kellően poénos, ismét remek a csapat, a másik szálon pedig egy remek triót láthatunk, akik különböző életet éltek.
Ott van Woody, ő ekkor érezte meg először az elmúlás szelét, de még a fénykorát éli. Jessie már átélte az elfelejtődést, csalódott az emberekben, de sóvárogva gondol azokra az időkre, amikor játszottak vele. Pete nagyon érdekes figura, az ő élete sosem nyert értelmet, végig egy dobozba zárva töltötte, ezért ő már bármiféle figyelemmel beérné. Érdekes, ahogy a trilógia a harmadik részre jut el addig, hogy egy játék is lehet gonosz, az elsőben ez egyáltalán nem merül. Itt Pete ugyan negatív karakter, de nem rossz, csak egyszerűen nem tudja, mit jelent játéknak lenni.

2012-01-08 09:39:45 blazserbozso (5) #8

Az animációs filmek csúcsa mindegyik Toy Story rész! Egyértelműen ezek a kedvenceim a műfajból, bármikor egy újabb rövid epizód vagy nagy rész kerül elő, azonnal befizetek rá és majdnem elsírom magam, amikor végetér. Az első két részt egyben néztük meg a barátnőmmel, mert képtelenek voltunk kikapcsolni. Akinek ez nem tetszik, azzal nem leszünk szoros barátok, az tuti!:)

2011-12-10 23:21:02 BonnyJohnny (5) #7

Szerintem ez humorban, akcióban és komolyságban egyaránt felülmúlja az első részt. Valamint engem, személy szerint, jobban megfogott. Főleg a "játékok sorsa" motívum, ami a harmadik részben teljesedik ki leginkább.

2011-01-01 12:55:54 Gasz András (4) #6

A Geri's Game c. Pixar rövidfilm főszereplője, mintha feltűnt volna eme filmben is, Woody megjavításakor.

2011-01-01 12:11:25 Gasz András (4) #5

Toy Story - Játékháború 2. :

Mit ad egy jobb izgalmasabb sztori illetve forgatókönyv. hát egy jobb filmet. Újra kaptunk megint utalásokat filmekre Star Wars-2001 Űrodüsszeia- Western filmek sorozata. Újra kaptunk tanulságokat és megint volt 1-2 jó poén, Al karaktere, és a felhúzós pingvin tetszett, mint új szereplők. De legalább a sztori változatosabb, több benne a jó poén és az animáció is már sokat fejlődött (főleg a lovon, a kutyán, Al-on látszik ez). Azért ez még mindig inkább a gyermeklelkű felnőtteknek készült és a fiatalabbaknak. Később ezen változtatott azért a Pixar.

2010-05-13 09:21:04 Bruce94 (5) #4

Klasszikus mindkét része. Ez nekem valamennyire jobban tetszett. Buzz itt szerintem még jópofább mint, az első részben. Az új szereplők bevétele a történetbe nagyon jó ötlet volt.

Toy Story 10/9

2009-10-20 21:39:05 bothbenedek (5) #2

hát ez klasszik :)

2007-08-01 01:51:02 Brumi (5) #1

Toy Story - Játékháború 2. [Toy Story 2]

A folytatásra viszont egy rossz szavam sem lehet, itt már összejött a szokásos Pixar-recept. John Lesseter az első részt jócskán felülmúló történetet vezényel le, azon ritka alkalmak egyike, amikor a folytatás leiskolázza a klasszikusnak számító eredetit. Ebben a részben Woody megismerkedik "családjával", közben Buzz és csapata útnak indul cimborájuk megmentéséért. Szív, lélek, intelligens humor és emlékezetes karakterek, ilyen egy hamisítatlan Pixar-animáció. Nagy kedvenc lett.

Értékelésem: 9/10