Frances (1982) ☆ 👁

(Graeme Clifford)

amerikai dráma, életrajzi film, szerelmi történet

3,9

2019-07-09 21:45:27 PG (3) #33

Ezzel a hihetetlenul borzalmas szinkronnal porig alazzak szegeny Jessica Lange-ot es legalabb egy jegyet rontanak a filmen.:-(((

2019-07-06 16:46:07 zéel (5) #32

Autonóm vagy antiszociális személyiség volt Frances Farmer, színésznő? (Jessica Lange zseniális alakításában, átlényegülésében, sőt, átélésében.)
Kíváncsi lennék elsősorban női véleményekre!
A film ITT is elérhető.

2014-01-07 17:53:43 csabaga (4) #31

Én szigorú?A nézhetetlen filmeket le sem osztályozom...:)))

2014-01-07 17:52:48 csabaga (4) #30

Muszáj volt,mivel orvost és ápolót is megpróbált megütni vagy folytogatni.
Az volt a téveszméje,az egész világ ellene van.
Ezért is lóg ki és felesleges a kitalált Harry nevű ember a filmben.

Az összerugdosott fotósról el is feledkeztem...Hát én nem találkoznék ezzel a nővel...

előzmény: Glasseye (#24)

2014-01-07 17:50:08 Xuja (?) #29

Amúgy én is fukarkodom az 5-ös osztályzattal. Sőt, egy 6/10-es film már 2-es nálam, szóval én is nagy köcsög vagyok. :)

Pedig sztem jó az, ha valaki szigorú, mert így az 5-ös skálán jobban áttekinthető, hogy mik azok, amik tényleg rohadtul bejöttek neki (ha van 1000 5-öse akkor nehezebb a dolog pl).

2014-01-07 17:48:20 BonnyJohnny (4) #28

És csabaga, ha mát ő is itt van. :)

De egyébként nem a legszigorúbbat akartam megkeresni, hanem aki nálam szigorúbb... ami sok ember lehetne, mivel én nem vagyok az.

előzmény: Xuja (#26)

2014-01-07 17:47:53 csabaga (4) #27

A filmből még némi családi terheltség is kiolvasható.
Az anyja sem volt normális,elsőre a lányát ő viszi rossz irányba,de nem volt ismert,így kevésbé volt feltünő.
Az apja meg mintha egyre súlyosabb értelmi fogyatékos lett volna.

Frances Farmer sok más eset mellett a filmben összever egy rendőrt,ököllel megüt egy öltöztetőt,rátámad néhány embere,akik le akarják tartóztatni,mivel nem fizette az óvadékot,végül az anyját is megtámadja.
Még kapunk egy utalást egy nem látott verekedésre is.

Ha mindenki ilyen lenne,az utcán egymást csépelő embertömeget látnánk a valós és vélt sérelmei miatt.
Az embert pont az (is) emelte ki az állatvilágból,hogy tud uralkodni magán.

2014-01-07 17:47:29 Xuja (?) #26

Szerintem ők se szigorúak. Akkor már inkább critixx, főleg az új évezredben. :)

2014-01-07 17:42:21 BonnyJohnny (4) #25

Most ő jutott először eszembe. De írhattam volna Jamamurát, Daemient vagy Olórint is. Vannak a fórumokon, akik kevésbé szívbajosak, ha osztályozni kell. Na de én? :)

Xuja: Ha a a Pink Flamingos a mérce, akkor tényleg nagyon szigorú osztályozó vagyok... :D

előzmény: Xuja (#23)

2014-01-07 17:40:46 Glasseye (?) #24

kemény olyan mint a párbajtörőzők, kardvívók ruhája xDD

2014-01-07 17:37:03 Xuja (?) #23

Xjan-t akartad mondani nem? Nála még a Pink Flamingos is csak 4-es.

2014-01-07 17:29:37 BonnyJohnny (4) #22

nagyon szigorú osztályozási rendszered alapján
WTF?
Nagyon szigorú osztályzási rendszerem, nekem? Akkor Hannibalé mi? :D

előzmény: Glasseye (#16)

2014-01-07 17:28:21 BonnyJohnny (4) #21

Kényszerzubbony:

előzmény: Glasseye (#20)

2014-01-07 17:25:34 Glasseye (?) #20

a kényszerzubbony az mit takar? Hogy lekötözték vagy mi?

2014-01-07 17:19:37 csabaga (4) #19

Igen,akárhogy is nézzük,elmebeteg volt.

Akkor az elmebetegekkel gyakran így bántak,az elmegyógyintézet sem volt leányálom.Bár a filmben megtörténtek igazak-e,nem tudni.
Akkor még nem voltak megfelelő gyógyszerek,maradt a sokkterápia,a forróvizes fürdő.Egy örjöngő emberrel nem tudtak mit kezdeni,cella,kényszerzubbony.

előzmény: Glasseye (#17)

2014-01-07 17:15:04 csabaga (4) #18

DVD-n megjelent,jó régen,néha meg lehet csípni.

A film voltaképpen megértően ábrázolja őt,és sok durva dolog,amit elkövetett,kimarad.Első látásra a körülmények és gonosz emberek áldozatának tűnik,bár kicsit végiggondolva azért már nem.

Már írtam,az a Harry nevű ember nem létezett.

előzmény: Glasseye (#13)

2014-01-07 17:14:20 Glasseye (?) #17

amúgy megnéztem wikipedian és paranoid skizofrén volt de tökmindegy

2014-01-07 17:13:09 Glasseye (?) #16

aha értem. Biztos jó film lehet ha még te is a nagyon szigorú osztályozási rendszered alapján is négyest adtál rá ;) szerintem majd ha lesz időm akkor megnézem, de biztos nagyon sokkoló alkotás!!

2014-01-07 17:12:03 csabaga (4) #15

Nem tudtam,hogy van ilyen konkrét betegségnév.Csak a szociopatáról hallotam.

Ez az ember képtelen az alkalmazkodásra.Jól mutatja,mikor(jóakaratúan) beadnak neki valami szert,amitől engedelmessé válik,azonnal kiengedik az elmegyógyintézetből.

A filmben szereplő lobotómia megtörténte vita tárgya.

Az akkori diagnózisa mániás depressziós pszichózis volt.

A rendőr pofozása még Gábor Zsazsánál sem volt nyerő...

előzmény: Glasseye (#11)

2014-01-07 17:08:22 BonnyJohnny (4) #14

Olyant nem találtam, ahol illesztett magyar felirattal le lehetne tölteni, de felirat letölthető, videoanyagot meg nem nehéz találni hozzá. Aztán össze kell rakni. ;)

előzmény: Glasseye (#13)

2014-01-07 17:05:32 Glasseye (?) #13

Végülis jogos. Jó film lehet mondjuk ez a Frances. Csak nem tudom honnan tudnám beszerezni, online fent van valahol? Mert szívesen megnézném és aztán vitatkozhatnánk róla!

2014-01-07 16:57:49 BonnyJohnny (4) #12

Én is szoktam használni az antiszociális szót, mint jelzőt az olyanokra, akik, hogy is mondjam... szociálisan kevésbé hatékonyak. Legtöbbször valószínűleg az ilyen borderline személyiségekre. :) Antiszociális emberre a legritkábban... mivel nem találkozom olyanokkal... mivel ugyebár antiszociálisak... :D

előzmény: Glasseye (#11)

2014-01-07 16:54:03 Glasseye (?) #11

ja hát elég műveletlen akkor ha ilyen betegségnevekkel csak úgy dobálózik ;)

2014-01-07 16:52:09 BonnyJohnny (4) #10

Egyetértek, de szerintem csabaga nem pszichológiai értelemben gondolta az antiszociálist, hanem csak úgy köznapiasan (laikusan). :)

előzmény: Glasseye (#8)

2014-01-07 16:49:27 BonnyJohnny (4) #9

Én is úgy éreztem, hogy igen, ez egy olyan világ, ahol a nőket lenézték, és elnyomták... de azért nem annyira, mint Frances látta. A stúdiók elnyomták a színészeiket, és a női színészeiket ugyanezért valószínűleg még jobban... de azért jól meglehetett élni belőle (nem csak a sztárok szintjén). Ha meg olyan áron sem kell, akkor el lehet menni a gyárba a sor mellé. (Azt hiszem, valami hasonló a filmben is elhangzik.)
Nekem a filmből úgy tűnt, hogy Frances Farmer képtelen volt megülni a formás fenekén, és tartani a csinos kis pofikáját. Az ilyesmit SEMMILYEN munkahelyen nem tűrik, és a nyilvánosság középpontjában trónoló Hollywood pláne megbosszulja. Ezzel a viselkedésével és hozzáállásával egy öngerjesztő spirálba került, ami minden egyes akciójára adott reakciót elnyomásként könyvelt el, amire csak mégnagyobb ellenállással válaszolt, amit ugye újabb reakció követett, és így tovább...
Ez leginkább az orvosnál látszik. Ott segítenék őt, és lehetőséget adnának a visszatérésre. (Azok után, hogy a zsaruk egy korábbi félnapos késés után bekövetkező tettlegesség miatt rátörtek, mikor bedrogozva, meztelenül aludt, és a firkászok előtt letartóztatják az önkívületlenül ordibáló meztelen nőt.) De ő csakazértis ellenáll, és megpróbál az orvosa fölé kerülni.
Az ilyenre mondják, hogy menthetetlen.
Ettől függetlenül nem érdemelte azt, amit a bolondok házában át kellett élnie.

2014-01-07 16:43:13 Glasseye (?) #8

bocs, de nem értek veled egyet. Inkább a film leírása alapján a főszereplőt borderline személyiségnek gondolnám mintsem antiszociálisnak! Ahogy írtad h. gyerekes, szélsőséges hangulatingadozások és impulzuskontroll zavarok jellemezték a viselkedését ez mind a határeseti kórképre jellemző tünet. Bár nem akarok itt okoskodni de abszolút nincs igazad ha Frances-t egy gátlástalan, érzelmek nélküli pszichopatának gondolod!

2014-01-07 15:46:22 csabaga (4) #7

Hosszú idő után újra megnézve.

Hát,Frances Farmer bizony antiszociális személyiség volt.Kezdetben csak simán polgárpukkasztó,de egy idő után kiderül,több a baj vele.

Nem tudja,hogy az embernek néha alkalmazkodnia kell,akár meghunyászkodni,és tartani a száját.A problémák megoldása meg nem a verekedés.Ez egy nőnél iszonyatosan kínos is.
Gyerekes,ez jutott most az eszembe.

A sorsa persze nem végzetszerű,de aki ismert lesz,de nem sztár,annak vigyáznia kell.Ezt sem tudta.
Nem árt néhány jó barát,segítség,de ez sem volt ennek az aligha véletlenül magányos nőnek.

A szomorú sorsát részben kiprovokálta,részben a butaságának,antiszociális viselkedésének és naívságának köszönhette.

Voltaképen nem alaptalanul gondolták,baj van a fejével.

2010-09-17 17:02:32 csabaga (4) #6

A filmben szereplő barát kicsit "ott is van,meg nem is".Mindez nem véletlen,mivel a valóságban a színésznő egyedül volt.
Sajnos akkoriban(30-as évek) egy színész,rendező gyakran rabszolga volt.Csak a legnagyobbak és a legerősebb akaratúak tudtak kitőrni ebből.
Sokan tönkrementek.Pl.F.Farmer,Judy Garland.
Csak évekkel később lett a színész egyenlő partner.Akkor már ha szerződése is volt,válogathatott a filmek közül,és nem rakhatták büntetésfilmekbe,ahol az a szerepe,hogy leesik a lóról a sárba.
Bár 1952-ben még Grace Kelly-t fizetésletíltással büntette az MGM,mivel nem vállalt el több szerepet.

2010-08-24 23:27:48 Szőke Dávid Sándor (5) #5

Megrázó, letaglózó, depresszióba döntő film. Jessica Lange átütő erejű, Kim Stanley félelmetes.

2010-01-06 16:33:23 Cesare Gonzago (4) #4

Engem a transzorbitális lobotómia bemutatása - pontosabban a beavatkozás kínzóeszközeinek felvonultatása - felettébb sokkolt.

Íme, egy indormatív oldal a szerencsétlen sorsú Frances-ről: [link]

2010-01-06 16:23:03 terika (4) #3

Én érdekesnek találtam a filmet. Valahogy nem volt olyan nagy szám, mégis minden percére kíváncsi voltam. Azt sem tudnám felróni neki, hogy kiszámítható volt, mert az volt, azonban nekem nagyon bejött a színészi játék, emiatt is 4-es a film.
Az elmegyógyos részhez meg annyit, hogy ez mégis csak egy 1982-es film. Ma már lehet differenciáltabb lenne az egész (lévén elég sokáig szinte tabu volt egy-egy ilyen intézménybe való "betekintés"), én nem rovom ezt fel hibának.
A 7/10-es érték is korrekt, egyet értek Cesare. :)

2010-01-06 16:15:48 Cesare Gonzago (4) #2

Mi a másik nagy hibája?

Nem állítom, hogy hibátlan film, de engem letaglózott. Felkavaró alkotás.

előzmény: jesi (#1)

2009-12-14 15:08:41 jesi (3) #1

Egyik nagy hibája az elmegyógyintézet lakóinak sablonos ábrázolása.