Nagykarácsony (2021) ☆ 👁

(Tiszeker Dániel)

magyar szerelmi történet, vígjáték

3,0

2023-10-03 19:31:13 sptt (3) #12

Az elképzelés szerint egy nagyon cuki karácsonyi film lett volna, de végül egy elég unalmas, lagymatag és átlagos karácsonyi film lett, amiből több tucatot lehet látni december 20. és január 5. között a tévékben. A filmet a jó szereposztás ha megmenteni nem is tudja, de kiemeli a kifejezetten gyenge filmek közül. 5/10

2023-02-03 12:37:18 Raul (3) #11

A magyar Vertigo... :)
Viccet félretéve, a Film4 és hasonló tévéfilmes csatornák karácsonyi felhozatalának színvonalát simán hozza, plusz van benne egy-két jó poén, meg karakter. Ha ráadásul még a szélesebb közvélemény is megjegyzi, hogy a kosaras autó az nem daru, akkor már igazán megérte megnézni :)

2022-12-14 10:29:47 Channá (2) #10

Szerettem volna szeretni ezt a filmet, mert magyar, de sajnos nagyon bugyuta és kavalkád lett.
Minden szál jó lett volna, de sajnos nem tudtak kihasználni rendesen a potenciált. Engem jobban érdekelt volna a Pali? és Lilla története, de pont azt rontottak el a legjobban. A főszereplők története sablonos és kiszámítható volt.

2022-11-18 06:53:27 bearney (3) #9

Kedves családi vígjáték. Időnként hangosan felröhögtem a mai poénokon.

2022-04-17 22:51:34 budaik (3) #8

Kedves film, sablonos, de kedves :)

S a végén minden jóra fordul...

2021-12-29 23:22:56 zsandar filip (4) #7

Igazán jól esett volna utána egy pohár pezsgővel koccintani, mert üdítő, kellemes, szórakoztató filmet láttunk.

Pedig meglehetősen félve, kicsit citrom ízű hangulatban ültem be a moziba, igen, magyar film, kicsit savanyú, de reméljük fogyasztható. Nos, ennél, sokkal kedvesebb, viccesebb vígjátékot láttam, s mert hazai romkom, nagyobb dícséretet azt hiszem nem is adhatnék.
Arról nem is beszélve úgy tudom, a rendező első nagy játékfilmje, itt-ott még kissé esetlen vágásokkal, de remek, kuncogtató részletekkel, beszólásokkal és végre élő párbeszédekkel. Különösen a tűzoltó szereplők egytől egyig abszolút a szívemhez nőttek, de mindenki szerintem megfelelően élvezhette a forgatást is gyerekektől a felnőtt forgatagig, mert érezhetően belefeledkeztek a mókajátékba. Ahogyan mi is.
A filmzene pedig nagyszerűen passzol, alig várom, hogy meghallgathassam újra.
Soha rosszabbat így karácsony táján :-)...

2021-12-16 00:57:02 dittike (3) #6

Első magyar karácsonyi filmes próbálkozásnak nem is olyan rossz.

2021-12-11 17:10:59 Doc (3) #5

Közepes karácsonyi vígjáték - felejthető. Nem rossz, de ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle.
A hallucináció egy kicsit erőlködős volt, a tériszony bőven elég lett volna.
Ahogy a gyerekek elmondták otthon, abból például sokkal jobb poénok lehettek volna.
A kötelező kavarodásnak nem volt semmi értelme - abban a helyzetben a fickó simán elzavarta volna a exbarátnőt.

Nincs stáblistás jelenet.

2021-12-07 20:37:28 VVega (4) #4

Kellemes kis karácsonyi gagyi, Zsigmond Emőke és Szabó Kimmel filmje a filmben elviszik az egészet. Budapest gyönyörű.

2021-11-29 10:11:02 Norbert Simon (4) #3

Aranyos kis film. Nem világmegváltó egy kellemes karácsonyi sztori. Kedvelhetőek a karakterek, a humor sem erőltetett hanem mindig jól passzol a szitukhoz. A zene is stimmt. Budapest pedig kivilágítva is szép látvány. Nekem is egy kellemes filmélmény volt.

2021-11-27 14:02:44 Bbazsa (4) #2

Aranyos film, a Sohavégetnemérősből ismert színészek, jó poénok, édes story... A vége az borítékolható, de hát ez egy vígjátéknál előfordul.

2021-10-14 00:37:10 Ugor (?) #1