The Mask (1994) ☆ 👁

A maszk

(Chuck Russell)

amerikai akciófilm, fantasy, krimi, szerelmi történet, vígjáték

3,5

2018-01-25 10:15:25 waterhorse (5) #20

Rossz volt a sorrend, de még inkább az időzítés. A mostani remake-ek idejében már ráférne egy ráncvelvarrás erre a sztorira is, ami mellesleg egy 1987-es képregényben indult útjára. Erről persze a hazai közönség akkor még mit sem tudott, a rajzfilm is csak évekkel később jutott el hozzánk. Furcsa belegondolni, de nem volt ekkora információáramlás akkoriban, az internet még gyerekcipőben járt, filmekből is heti 3-4-et kaptunk a vászonra, amiből csak 1-2 darab volt Hollywood-i nagyköltségvetésű, de úgy globálisan sem volt ekkora választék. Sokkal intenzívebben éltük meg a filmek által nyújtott impulzusokat, ez esetben még viszonyítási alapunk sem volt.
Az animáció egyébként profi munka, ebben az időben kevés lehetőség volt, ilyen jellegű filmeket készíteni, és akkoriban ez nem volt kispályás. Jim Carrey karaktere újító volt ezzel az elmebajos gumiarcú figurával, ami később a védjegyévé vált. Egyszóval jó volt ez. Mára lehet, hogy kissé megkopott, másképp hat már az emberre. Alapvetően egy "matinéfilm" de ne ítéljük el pusztán ezért és a kora miatt.

előzmény: Norbert Simon (#19)

2018-01-03 08:43:43 Norbert Simon (2) #19

Még anno mikor a rajzfilm sorozatot végig néztem gyerekként még csak hagyján! Na de ezt a hülyeséget egy 100 perces filmre vinni és megnézni az már azért komolyabb helyzet elé állíthatja a nézőt. Rajzfilm formájában még azért szerettem de már amikor megnéztem a filmet már akkor sem tetszett annyira. Újranézve meg már szinte migrént okozhat. A vége az meg valóban olyan összecsapott. Hogy mennyire vicces, humoros A Maszk? Nos az véleményem szerint nagyon nézőpont kérdése. Aki nyitottabb erre a fajta humorra annak ez egy nagy szórakozás lehet. Aki viszont nem az hamar otthagyhatja és visszataszítónak találhatja.

2014-02-02 11:26:37 gerbence (1) #18

Pontosan!
És akkor legalább lenne valami értékelhető Jim Carrey és az "Ember a Holdon" szókapcsolat kontextusában is!

előzmény: Spirit (#17)

2014-02-01 23:25:44 Spirit (1) #17

Végtelenül erőltetett, túljátszott film. Minden benne van, amiért Jim Carrey-t ki kellene lőni a Holdra.
Egyes!

2011-11-04 15:44:24 ChrisAdam (4) #16

Szerethető kis vígjáték, el tudom nézegetni, Jim Carrey már megint jó. Talán a vége egy kicsit össze van csapva.

2011-07-01 08:30:17 BonnyJohnny (3) #15

Ez vicces, mert én ezt a "megjátssza a nagy kritikust, és mindentudónak állítja be magát" hozzászólást találtam komikusnak. :) Márt csak azért is, mert (kivételesen) senki sem játszotta meg a nagy kritikust, és mindentudó szövegek sem hangzottak el (a tiéd előtt nem érkezett két sornál hosszabb hozzászólás).
Amúgy szerintem csak arról van szó, hogy akik egyest adtak erre a filmre (ami osztályzatot azért túlzónak érzek!), egyszerűen nem tetszett, de megjegyezték, hogy nincs bajuk Carrey-vel, mert szeretik ezt meg ezt a filmjét. Még csak sznobizmust sem kell feltételezni. Egyszerűen nem jön be nekik ez az agyatlan és eszeveszett ökörködés. Én sem ezt a fajta humort preferálom. De azért simán jó film, Carrey fantasztikus ebben is.

előzmény: Denny (#14)

2011-07-01 00:36:04 Denny (4) #14

De bírom, amikor valaki megjátssza a nagy kritikust, és annyira komolynak és mindentudónak állítja be magát, hogy már ez válik komikussá. Hasonlítsuk már össze ezt a filmet a mai (de akár a 2000-es évek) hasonló stílusú filmek minőségével. Nem kell mindent lehordani, ami nem művészfilm, ez azért már túlzás. A maszk pedig egy kellemes kis vígjáték, Jim Carrey pedig remekül hozza ezt az őrült figurát. Most fel lehet hozni itt Ember a Holdont, Makulátlan elmét, vagy Truman show-t, de teljesen más stílusú filmekről beszélünk. Ez a film pedig kategóriájában igen is jó. Nem váltja meg a világot, de senki nem is várja el tőle, csak ad egy vicces kis másfél órát.

2010-08-08 19:31:59 jesi (1) #13

Szerintem ez Carrey legrosszabb filmje

2010-08-07 21:56:34 bruce (5) #12

Nah ugye:)

2010-08-07 21:54:07 critixx (1) #11

Igaz, mert akkor a folytatásnak nullásnak vagy mínuszosnak kéne lennie. :D

előzmény: bruce (#10)

2010-08-07 21:53:12 bruce (5) #10

Azért az egyes az kicsit erős:)

2010-08-07 21:45:34 critixx (1) #9

Carrey alapvetően egy jó színész - ld. Ember a Holdon, Truman Show, The Majestic. Csak elég sok marhaságban képes játszani. :)

2010-08-07 21:26:44 dido (3) #8

Csak azért, mert gyerekkoromban imádtam.

2008-01-19 08:26:14 budaik (4) #7

Igazad van :D

előzmény: Ivan/ (#6)

2007-11-12 21:27:45 Ivan/ (4) #6

Persze még a leg...furább filmekbe is bele lehet magyarázni némi értelmet.

Ebbe momentán nem kell. Ez egyszerűen egy szorakoztató vígjáték, és szerintem minden csak nem fura. Persze azt elfogadom, hogy van akinek tetszik és van akinek meg nem.

2007-11-12 21:27:32 jesi (1) #5

Az Ember a holdon-hoz képest Carrey itt messze alulmarad

2007-11-12 21:24:25 pókmacska (?) #4

Hát régen én is szerettem Jim Carrey-t. De ez a film túl sok nekem. Persze még a leg...furább filmekbe is bele lehet magyarázni némi értelmet.

2007-11-11 13:22:42 bengeeno (2) #3

12 éves koromban legalább ötször néztem meg (kül. haverral + osztály) a Kossuth-ban. Ma már csoda, ha végig tudom ülni...

2007-11-11 13:13:19 jesi (1) #2

Bugyuta amerikai film. Szerencsére Jim Carrey késöbb értelmesebb filmekben is játszott.

2006-02-22 17:28:09 Dárnoksz (5) #1

Szerintem nagyon jó film. Jim Carrey nagyot alakított! Kedvenc filmem, és kedvenc színészem.