Happy Birthday to Me (1981) ☆ 👁

(J. Lee Thompson)

kanadai horror, thriller

3,1

2016-03-17 20:13:25 guybrush (4) #6

Szerintem meg pont az over the top befejezés miatt lesz felejthetetlen. Egyszerre meghökkentő és vicces, a Scooby-Doo jutott róla eszembe. De ha a végétől eltekintek, akkor is az izgalmasabb, igényesebb slasherek közé tartozik. J. Lee Thompson nem volt egy Argento, ellenben biztos kezű iparos igen, és meg is látszik. Érezhetően több időt fordított a karakterekre, mint ahogy a műfajtól azt megszokhattuk. Glenn Fordot pedig mindig jó viszontlátni.

2015-04-12 19:35:50 BonnyJohnny (2) #5

Szerintem a végéig is legfeljebb közepes (messze a legjobbaktól). A gyilkolások feszültségmentesek, néha kifejezetten nevetségesek (a már említett súlyemelős jelenet). De valóban a vége az, ami hazavágja.

2015-04-02 13:14:26 slipknot (5) #4

korai slasher. 80-as évek elején amúgy is sok ilyen volt, de ez szerintem üdítően kimagaslik, a film végi csavarral és azzal hogy jóval több benne a gore mint a többi kortárs-slasherben.

2010-07-12 11:31:53 Ivan/ (3) #3

Mostanában nem először fordul elő, hogy egyet tudok érteni veled:) Az utolsó 5 perc fordulata tényleg egy baromság, de ettől függetlenül is ez egy emlékezetes és jó slasher egy kiváló évtizedből.

2009-10-31 00:43:27 GothMan (3) #2

Igencsak érződik, hogy eredetileg más befejezést terveztek, mert ez így eléggé zavaros és erőltetett. Mondjuk, az eredeti verzió meg abszolút kiszámítható lett volna, de legalább lett volna értelme. Egyébként sem voltam igazán elégedett a filmmel, készültek ennél sokkal stílusosabb slasherek is anno, elég csak a My Bloody Valentine-ra gondolni, ami egy igazi klasszikus szerintem, pedig ott sem volt valami egetrengető végkifejlet, csak egész egyszerűen "meg volt csinálva" a film. Itt ez nem sikerült sajna.

U.i.: Azért a súlyemelős jelenet emlékezetes. :)

2009-09-27 13:07:05 Olórin (2) #1

Ejj, de kár... az utolsó öt percig baromi jó kis slasher, de aztán azzal a rémes fordulattal elkúrják az egész filmet.