A játszma (2022) ☆ 👁

(Fazakas Péter)

magyar dráma, thriller

3,7

2023-01-24 20:13:21 dittike (5) #14

Kulka János igazi hőstettet hajtott végre evvel a visszatérésével, mind az életben, mind pedig a filmvásznon is, s előnyére tudta fordítani még a betegségéből származó hátrányokat is sikerrel.

2023-01-20 11:34:52 BonnyJohnny (4) #13

Félelmetes, hogy Kulka afáziásan is jobb, mint Hámori. Oké szélütött embert játszik, de akkor is.

2023-01-20 09:21:01 tomasso (4) #12

Szerintem jobb mint A vizsga, a napokban abszolváltam mindkettőt, és ezt sokkal jobban élveztem. Kifejezetten hangulatos, kellően borús képi világ, miliő, korrekt történettel és az elmaradhatatlan csavarral a végén. Kulka nagyon jól játszik, a forgatókönyv ugyan idomul hozzá, de nem éreztem erőltetettnek. Nagy Zsoltot emelném még ki, ő is nagyban hozzájárul a pozitív végeredményhez. Kellemes csalódás.

2022-12-26 16:40:45 sptt (4) #11

Nem volt egy frenetikus moziélmény, ugyanakkor egy nagyon kellemes másfél órás időtöltés volt. Végig lekötötte a figyelmet, Kulka és Nagy Zsolt zseniális (függetlenül Kulka állapotától), Staub Viktória és Major Irma pedig a jövőben lesznek nagyszerűek, de ez már most is látszik. A színészek kivétel nélkül fantasztikusak voltak, sok hasonló színvonalú magyar filmet szeretnék látni. 7/10

2022-11-16 22:35:17 hhgygy (3) #10

Ahogy a Móricka a 60-as éveket elképzeli. Először volt a Besúgó, aztán most ez, nekem ezek mind gyerekes meséknek tűnnek, mondjuk a 60-as éveket magam nem éltem meg, csak bölcsődésként, de a Besúgó idejében már pontosan egyidős voltam az ottani szereplőkkel. A Vizsga jobban tetszett.
Kulkát nézni és hallgatni pedig fizikailag fájdalmas.

2022-10-31 13:19:20 Calavera (3) #9

A vizsga szerintem egyszerű és nagyszerű volt. Egy remek történet, a végén egy igen jó csavarral, pont másfél órában.
A játsza pedig egy "durrantsunk nagyobbat", meglovagolva az első részt.
Mennyivel jobb lett volna annál az ötletnél maradni, amit meg is említenek a filmben, hogy az egészet a Kulka hozza össze, hogy a felesége miatt bosszút álljon. A lány az ő embere és minden arra megy ki, hogy kiszúrjon a Nagy Zsolttal, akkor azért inkább paff lett volna a néző, mint az alább többször is megemlített kiselőadásnál.
Hámori Gabriella botrányos színészkedni-nem-tudása egy katasztrófa.
Díszlet nagyon jó, leszámítva a CGI-t, sajnos azon csak nevetni lehet.

2022-10-31 01:36:38 Shiherlis (4) #8

Nincs benne akkora lendület,mint a Vizsgában,nem sodorják a nézőt úgy a történések,bár feszültség azért akad,és a csavar is elég nagy.Úgy kell nézni,hogy ne akarjunk a sorok között olvasni.
A zene az elején és a végén engem nagyon idegesített,nem tudtam kontextusba helyezni a filmmel,számomra ez volt a legnagyobb gond.
Nem tudom szándékos-e,de a végén az utcai jelenet engem határozottan a "Megáll az idő" végére emlékeztet.

2022-10-16 19:08:44 BonnyJohnny (4) #7

Ha szabad ezt a választ adnom, azt mondanám, hogy érdemes megnézni a vizsgát. ;)
De megtekintés után már érdemben is válaszolva, azt mondanám, hogy nem feltétlenül szükséges. Mindent elmondanak, ami a megértéshez szükséges.

Amúgy jó film. Ráadásul jó magyar film. Ami mindenképpen értékelendő. Nem olyan jó, mint az első rész, de nem is hoz szégyent rá. Ami gyengéje a filmnek, az a vége. Scherer kiselőadása valóban sok az első részben látott Haumannhoz képest (bár ne felejtsük, hogy itt a karaktere is valóban referál). Valamint túl sok vége van, nagyon fel akar oldani mindent és mindenkit. Nekem ott tetszett volna a vége, mikor Markó úszni indul.
Kulka János pedig afáziája ellenére is kiváló a szerepben.

előzmény: TheDriver (#6)

2022-10-16 17:53:31 TheDriver (?) #6

A vizsga nélkül mennyire érthető/élvezhető a film?

2022-10-16 15:09:22 ryood (4) #5

összességében inkább pozitív mint negatív az értékelésem.
régen láttam a Vizsgát, alig emlékeztem a történetére, illetve a szerkezeti felépítésére, úgyhogy most sikerült a fordulatoknak meglepnie, és szándékosan nem is szeretek előre gondolkodni, hogy vajon mi lesz a csavar.
viszont sajnos a végére már nagyon túlcsavarták, és némileg zavaros is lett és túlkomplikált a szereplők viszonyrendszere. Kulka és Hámori kapcsolata nem teljesen egyértelmű nekem, de lehet csak elkerülte valami a figyelmemet.szóval itt megint érvényes a "kevesebb több" lett volna.
és igen, a végén nagyon didaktikus a jelenet, amikor Scherer elmagyarázza a játszmát. ezt lehetett volna másképp, kevésbé szájbarágósan is csinálni, így kicsit tanítóbácsis jellege van az egésznek.
és érdekes, hogy bár nem emlékszem az első rész sztorijára, de mégis egyértelmű volt a végén, hogy ez annak a remake-je akar lenni.
Tenebra kritikája nagyon jó amúgy, és egyetértek vele, lehetett volna több benne a történelmi háttérről.
az atmoszféra, a suspense viszont jól működik, remek mindegyik színész, jó a zene, izgalmas a cselekmény. és Kulka karaktere, alakítása tényleg megkapó.
miatta adok rá egy gyenge négyest.

2022-06-25 10:04:22 Atazzz (4) #4

Minimális szövege van, egy-egy szó vagy rövid mondat, mikor megszólal, de szerintem Ő így nagyon sokat ad a filmhez.

előzmény: manuva (#3)

2022-06-25 09:55:33 manuva (?) #3

Van szövege? Ha van, gondolom, nem sok.

előzmény: marcilu (#2)

2022-06-25 07:55:50 marcilu (3) #2

Sajnos egy pillanatra sem tudtam elfelejteni, hogy az agyvérzés utáni Kulka Jánost nézem, nem az agyvérzés utáni Markó Pált. Ez agyonnyomta a történetet, ami szerintem enélkül sem volt túl combos. Biztonsági játékként lemásolta az első részt, vártam a csavart a film közepén, és a végén, jött is mindegyik. A csavar megmagyarázása Scherer Péter által kifejezetten kínos volt. A színészi játékban, a díszletekben és kosztümben viszont szívesen gyönyörködtem.

2022-06-10 02:19:32 dittike (5) #1

Kulka János igazi visszatéréses jutalomjátéka az egész alkotás.