Fear Street Part Two: 1978 (2021) ☆ 👁

(Leigh Janiak)

amerikai dráma, horror

3,2

2022-06-22 16:38:23 fempolip (5) #7

És igen, itt az 5 csillagos. nem kult, nem a csúcspont, de annyira retró, annyira cool hogy nálam megérdemli a maximumot.
Hullámzik az alkotás, aki nagyon picit túljátszott. De csak addig ül le, addig van unalmas rész ameddig kell, hogy sokkal jobban hazavágjon. Kicsit hatásvadász, de sok olyan amit ez a film majmol, sem volt más.
Összességében semmi nem 100% vagy akár 90, de nem is tudok belekötni.
Retró élmény, fanoknak.

2021-12-19 21:47:44 sptt (3) #6

Úgy látszik, én elvesztettem az érdeklődésemet a második film közben, engem teljesen hidegen hagyott ez a rész, időnként nagyon unatkoztam. Becsületből megnézem a harmadik részt, de nincs már bennem különösebb várakozás. 5/10

2021-12-14 08:44:29 Ubul (4) #5

na, ez már jobb volt, gyenge 4-es, mert azért itt is hosszú volt a felvezetés, de itt már kevésbé finomkodtak a gyilkosságokkal, bár azért még itt is elfordult a kamera gyakran.
Emellett elég sötét volt, kb Trónok harca utolsó évad nagy összecsapás feelingem volt a nézése közben

2021-08-17 20:46:17 The Cortez (3) #4

A trilógia ”legerősebb”-nek kikiáltott darabja. A folytatás 78-ban játszódik, de a sztoriját + a főhelyszínét tekintve a Péntek 13-ra akar a legjobban hasonlítani. Ebben a részben tovább bővítik a film univerzumát, szintén akadnak vérengzős jelenetek, ám ezúttal is az unalomé, az üresjáratoké, a klisés karaktereké meg a szar poénoké a főszerep. Az első epizódhoz hasonlóan, itt ugyanúgy csak a retro zenék képesek feldobni a nem túl acélos hangulatot. Közülük főként a Cherry bomb a legkiemelkedőbb, amit nem véletlenül nyomatnak benne annyit az alkotók.

2021-07-23 23:15:13 Benny Bug (4) #3

Meglepő, hogy mennyivel jobban összerakott, mint az első. Még az üresjárataival együtt is szórakoztatóbb, jobban horrornak érződik, ügyesebben használja ki a műfaj adta lehetőségeket és Sadie Sink személyében még némi színészi tehetség is tetten érhető, amiből az első nagyon hiányt szenvedett. Ezzel együtt is elég kiszámítható, a vágóollót is sűrűbben lehetett volna használni, a gyenge négyes kategóriába azonban belefér. Ja, meg a zenék, most is teltitalálat az összes!

2021-07-16 21:24:49 Rorschach (3) #2

Totál egyetértek. Szerintem ez lett a legjobb rész amúgy, a harmadiknak hiába vannak pillanatai, ennyire nem pofás a végeredmény (azért az elsőnél az is többet nyújt).

A sztorija amúgy nagyon ki van találva, könyvben tuti vagányabb. Ahogy nézem, van is egy egész polcra való része. Lehet, a sorozat formátum optimálisabb lett volna.

előzmény: VVega (#1)

2021-07-12 21:14:36 VVega (3) #1

Részemről sokkal jobb lett ez, mint az 1994. Annak persze majdnem egyest adtam, szóval azért ez még nem a dolgok teteje, de a második felén már egész jól szórakoztam.