Fej vagy írás? (2005) ☆ 👁

(Lengyel Andor)

magyar vígjáték

2,2

2010-12-27 21:33:51 bedecs.hu (1) #10

A sztori unalmas, a film kb két másik amerikai filmből lett össze lopva (Szüzet szüntess, Amerikai pite 1). A kivitelezés kritikán aluli, színek össze-vissza, vágás kb egy általános iskolás szintje, a világítást pedig kb 3 szál gyertya adhatta. Tipikus magyar fo$ film...

2010-02-19 18:00:15 Hannibal Lecter (1) #9

Khm... jól házasodott.

2010-02-19 16:58:46 critixx (1) #8

"Pindroch Csaba egy igazi üresfejű, bamba, tehetségtelen balfasz"

Mélyen egyetértek. Hogy ő mitől futott fel ennyire?

2010-02-19 16:50:19 Ivan/ (2) #7

Kiszámítható, klisékkel teli fárasztó magyar vígjáték, amit egyedül Pindroch Csaba illetve Havas Henrik (igaz kb. 2 perce van csak de azok legalább viccesek) ment meg a nézhetetlentől.

2010-02-07 22:40:18 ilozka (3) #6

Ezt a filmet nem kell komolyan venni vagy túl sokat várni el tőle és akkor egészen tűrhető.

2009-04-02 22:48:38 Semprini (3) #5

Ha egy valóban jó vígjáték a mérce, akkor ez a film a még épphogy nézhető kategória alsó határát súrolja, ha viszont a Fenyő Iván nevével fémjelzett förmedvényekhez vagy a borzalmas magyar vígjáték-remakekhez hasonlítjuk, akkor egész jó kis filmecske. Pedig még csak nem is profi színészek a főszereplők, legalábbis tudtommal nem azok. Görög Zita ugyan nem tud hangsúlyozni, ráadásul a húgát játszó (szintén modell) Lipcsei Betta sokkalta szebb, de ez legyen a legnagyobb baj. A sztori amúgy amerikaiasan valószerűtlen, ilyen erőltetett történet azért ritkaság nálunk, de az egésznek mégis van valami naiv bája, amitől nézető lesz.
Szóval nagy jóindulattal gyenge hármas. (Sokat emel rajta hogy nem játszik benne se Hujber se Fenyő Iván - mondjuk Pindroch se sokkal jobb náluk, de legalább ellenszenves karaktert játszik, nem a pozitív főhőst).

2008-12-19 14:30:46 Hannibal Lecter (1) #4

Helyesbítek: Pindroch Csaba egy igazi üresfejű, bamba, tehetségtelen balfasz, ez a film pedig egy tűzrevaló, ocsmány fércmunka. Nem sokszor vetemedek arra, hogy effélét mondjak, de aki tényleg úgy gondolja, hogy Verebes veje egy Marlon Brando, az meg is érdemli, hogy végigülje ezt a mazochistáknak sem ajánlott förmedvényt.

2006-12-06 21:18:03 bubu_ (2) #3

Csak görög zituska idomai miatt, és Pindroch alakítása miatt 2-tes. amúgy 1

2005-11-13 00:45:04 Rusdie77 (4) #2

Kicsit ellent mernék mondani: ez a vígjáték nem olyan rossz. A karakterek szerethetők, cselekmény létezik, Pindroch valóban nagyot alakít.
Helyenként pedig tényleg elhisszük, hogy színvonalas mozit látunk: a külső egyetemi képek igazi oxfordi (angolszász) campus hangulatot árasztanak - felüdülés magyar filmben.
Ami árt a filmnek, az szerintem pont a rendezés hiánya, valamint zavaró, hogy a képek minősége igencsak hullámzó. (a konyhai mosogatós jelenetek kékes árnyalatú alaptónusa a VHS hőskorát idézte bennem...)
Összefoglalva: nem üti meg a hollywoodi színvonalat, de kezdőktől ígéretes.

2005-11-11 08:42:04 Daemiaen (2) #1

Fej vagy írás? (Fej vagy írás?, 2005, forgalmazza: Analog Artists)

Rémisztő dolog, ugyanis szerintem már az egész ország mozikedvelő része kezdi elhinni, hogy normális mainstream vígjátékot képtelenek vagyunk összehozni. Itt ez a valami is, ami egy Notting Hill-után-szabadon, de baromira amatőr az egész. Kezdve a főszereplőkön át, a forgatókönyv silány részeiig. Két dolog van, ami miatt nem érdemes teljesen sárba tiporni a filmet: az egyik Pindroch Csaba, aki annyira kiemelkedik fertőből, hogy még a lábujjai sem érnek bele; a másik pedig Lengyel Andor, a rendező személye, aki egy évvel ezelőtt a moziban már jelentkezett egy kísérleti filmmel, a Kistestvérrel, ami engem arról azért meggyőzött, hogy tehetség akad a srácban, amit illett volna egy "igazi" első filmnél kihasználni, netán kamatoztatni, ennyire futotta.