Fear Street Part One: 1994 (2021) ☆ 👁

(Leigh Janiak)

amerikai horror

2,8

2021-08-02 19:34:34 The Cortez (3) #9

A Netflix 2021-es horrortrilógiájának első felvonása. A végeredmény nem lett egy nagy eresztés: tele van pakolva klisékkel, a karakterek gyengék, a színészek szintén, a humorosnak szánt részek humortalanok, ráadásul 5 percenként a Sikolyt idézgeti a beállításokkal, a történésékkel, a főcím bevágódásával és az elején még a zenével is. A forgatókönyvbe erőltetett leszbikus civakodás, valamint a rivális bandák közötti háborúzás pedig egyenesen az unalom posványába taszítják a kezdetben ígéretesnek tűnő alkotást. A nyitójelenet faszán össze van rakva, ám utána kapkodós, összecsapott rendezés + agyonvágás jellemzi a legjobban a természetfeletti slashert. Amiket sikerült tökéletesen eltalálni az a 90-es hangulat, illetve a valóban vegyes műfajú track-ek. Összességében olyan az egész, mintha egy American Horror Story évad lenne, szigorúan a középszerű fajtából.
Azért felmerül a kérdés, hogy miért nem lehet ma már egy korábbi évtizedben játszódó horrorfilmet forgatni anélkül, hogy az ne tisztelegjen görcsösen egy vagy több klasszikus előtt?

2021-07-18 00:24:47 SoZi (3) #8

Maya Hawke is Sikoly utalás. Ott is az akkori legismertebb húzónév, Drew Barrymore esett ki még a főcím előtt (ráadásul még konkrét beállítások is ugyanazok voltak)
Amúgy szerintem a Sikoly ennél sokkal szoftabb. A főszereplő csaj pont a legrosszabb sajnos.

Kicsit úgy érzem, hogy nem volt nekem elég rég a 90-es évek és mivel ebbe nőttem bele, kb az összes ilyet láttam. Most hogy már láttam a második részt is, jól éreztem, a 70 és évek, Jason és a többiek már abszolút retro korszak nekem, sokkal jobban is bírtam. (Ez egy majdnem 2-es, az meg egy majdnem 4-es)

előzmény: Benny Bug (#7)

2021-07-17 18:37:19 Benny Bug (3) #7

Nagyon látszik rajta, hogy az alap nem egy "kemény" horror, így hiába turbózták fel véresebb és kegyetlenebb részekkel, a végeredmény így is furának hat. Mintha nem tudná eldönteni, hogy horror vagy vígjáték akar lenni, így kicsit jutott belőle mindkettőből - de egyikből sem elegendő, összeállni pedig nagyon nem akar. Tulajdonképpen egy soft-Sikoly az egész, némi tiniflmes beütéssel. A kisvárosi hangulat, pár jobb popkulturális utalás, valamint a remek zeneválasztás Fear of the Dark, yeahh! mindazonáltal feldobja az összképet, a hibákat azonban nem javítja ki. Kíváncsi vagyok, a maradék kettő milyen lesz.
Ja, a színészek sem voltak a helyzet magaslatán. Nem igazán rossz, de senkit nem tudnék jó szívvel kiemelni. Az meg mi már, hogy épp Maya Hawke-ot kell kinyírni az első 10 percben? Messze a legjobb (színész)nő, az egész stábból, úgyhogy nagy kár érte...

2021-07-11 14:19:55 VVega (2) #6

Igazából a zenék viszik el a hátukon valamelyest, illetve van 1-2 jó kaszabolós jelenet. De számomra ez minden pozitívum, nagyon hosszú és unalmas.

2021-07-06 11:42:55 Edwest12 (3) #5

Na, ez szuper! Kösz, hogy szóltál! lehúztam ezt a filmet, de azért nem hagynám ki a folytatást. :)

előzmény: deniro2 (#4)

2021-07-04 18:18:46 deniro2 (3) #4

Egyszerre készült a 3 rész, jövő héten jön is a második.

előzmény: Edwest12 (#1)

2021-07-04 10:26:23 Zorkovics (3) #3

Vegyes érzelmek közepette adom meg rá a közepest, mert gagyi és tele van koppintással. A zenék nagyon jók, még ha itt-ott nem is a címben szereplő évszámhoz köthetőek és még az elején próbálják érzékeltetni, hogy:
Hahó, ez a 90es évek!! Identitásválság vaan!!
Röviden: én így képzelem az ideális élő szereplős Scooby doo filmet, beszélő kutya nélkül, ami nem bánik kesztyűs kézzel a főbb karaktereivel sem.

2021-07-04 09:41:45 Ubul (?) #2

ahogy írod, a következő 1978-ban, a harmadik pedig 1666-ban fog játszódni
nem újkeletű dolog, mint ahogy bevan harangoztatva, a Red Riding: The Year of Our Lord xxxx is 3 rész, 3 különböző év, többé-kevésbé ugyanazon főszereplővel.
Csak az érdekes módon itt nincs fent, ez meg igen :)

upd: tévedtem, fent van, még osztályoztam is :D

előzmény: Edwest12 (#1)

2021-07-04 09:19:43 Edwest12 (3) #1

Nem volt éppen rossz, de jó sem. Az egész filmet átszövi valami, talán humorosnak szánt színpadiasság, ami nem tesz jót a végeredménynek. Úgy tudom, a film a tervezett sorozat első darabja, de valahol azt olvastam, hogy a további részek korábban fognak játszódni. Ez érződik is, minthogy tipikusan olyanra sikerült, mint egy folytatás, ahol persze felvázolják a sztorit, de már nem erőltetik túl a dolgot; ha kíváncsi vagy, akkor nézd meg az első részt! - ami ugye jelen esetben még el sem készült. A film végén az előzetes ígéretes, jobbat ígér, mint ez a mostani felvonás, de azért láttunk már olyan trailert, ami jobb volt, mint maga a film. Az 1 óra 47 perces játékidőhöz képest a szereplők és azok kapcsolatrendszere nagyon kidolgozatlan, és - ahogy céloztam is rá - maga a történet is hiányos. Vannak persze jó kis véres jelenetek, de úgy érzem, nem sikerült igazán megragadni a '90-es évek tinihorrorjainak hangulatát.