Revolver (2005) ☆ 👁

(Guy Ritchie)

angol-francia krimi, thriller

3,4

2020-04-02 21:00:00 MicaHiro (1) #25

Azt hiszem, ez lehet Oravecz Nóra kedvenc átverős filmje.

2014-04-02 16:53:35 Karesz84 (4) #24

Megvilágosodás Guy Richie-féle gengszter-módra.
Határozottan szórakoztató és izgalmas móka! :D

2012-06-28 15:28:04 marcibodri (2) #23

Valahogy mindig vannak filmek amelyek, amelyeket közkedvelt rendezők (itt Guy Ritchie), közkedvelt színészek (Jason Statham,Ray Liotta) működnek közre, de hiába. A Revolver c. filmet egyszerűen én nem tudtam végig ülni, bár vagy ötször neki futottam, de egyszerűen nem megy. Nekem ebből a filmből az maradt meg, hogy majdnem minden 10 percben mondanak valami hatalmasnak szánt okosságot, és hogy Jason Statham szakállas. Nem tudom mi van Guy Ritchie-vel,de a Blöff óta nem tetszenek a filmjei (bár a Sherlock Holmesok szódával elmennek) és ez alól a Revolver se kivétel.

2011-11-06 19:18:00 Nimb (2) #22

A rendező próbált egy olyan filmet készíteni, mint A tökéletes trükk, de nem tudott kiizzadni egy rendes trükköt. Ehelyett a véres jelenetek között egy idézetgyűjteményfélét ismételgettet a színészeivel.
Ebben a filmben nincs semmi olyan, amin érdemes lenne gondolkozni.

2010-12-28 21:55:47 Bruce94 (3) #21

A film eleje szerintem zseniális, majd a végére, hát.... úgy voltam vele mint gomez1000. Ugyan csipem a rendező stílusát, de nekem valahogy túl érthetetlen volt. Azért van pozitívum is Jason Statham szerintem élete legjobb alakítását látja, aki a filmet nézi. Ray Liotta viszont szerintem röhejes volt. Összeségében egy nagyon erős közepest adok rá.

2010-09-09 22:04:36 gomez1000 (3) #20

A film közepénél előjött egy olyan érzés, hogy ez mi a jó büdös lószar ? Egyszerüen érthetetlen az egész. Nem azért, mert én vagyok hülye, de nagyon kusza lett, és követhetetlen. Sokan belemagyaráznak pszichológiai dolgokat, feleslegesen. Én szeretem az agyalós filmeket, de ez idegesítö film volt, minden poént és szellemességet mellözött. Csak a száraz nagyon nagyot mondok szövegekkel volt teletömve. Nem tudom ebböl mit akartak kihozni ....
De egy értelme volt, hogy megnéztem. Elolvastam itt róla Brumi elemzését, és eljutottam az Oldboy-ig (amit Brumi emlitett), hogy megnézzem. Az legalább egy jó film :D

2010-06-19 02:25:01 Kakimatyi (2) #19

Bevallom, midőn a x+n-edik cigi után gyermekkori futballista barátom ragacsos kezébe ragadva a távirányító mindenek felett álló hatalmát, a nagy Dzséjzönt varázsolta a képernyőre, enerváltan emígy nyögtem fel: "Ugye ez nem az amikor adrenalint eszik reggelire mert életben kell tartania magát, merakkor inkább az x+n+1-es utat választanám... De nem, nyugtatott meg barátom, itt most gondolkozni kell. Gondoltam: úgy legyen, akkor gondolkozzunk hát pajtások. Sajnos a következőkre jutottam:

Ez egy csillogó szaloncukorba csomagolt nagy semmi.... Ray Liota idétlen, valószínűtlen alakítása... szolárium-gonoszság, félelmetesen dudorodó alsógatya, okádékember-környezet szupergiccsel, máni máni máni... és a többi klisé. "Fear me.. fear me!".. áááhh. A Dzséjzön Sztetem, a nagyon izmos, a nagyon férfi, a nagyon bölcs. Pont nagyon nem olyan, mint akit a megelőző kultfilmek közeli világából pattintottak ide. Nem olyan mint Nick a görög, ó nem. A képek: nagyon szépek, a csavar is megvan, ám ám ám: MOS JÖN AZ ÜZENET.... MOST ÉTSD MEG AZ ÜZENETET, MERT EZ KURVANAGY BÖLCSESSÉG ÁM ! ... megvilágosodás, egó-legyőzés... baltával női arcot faragni? Vagy ezeket a mondatokat (étsd.: zagyvaságok összetett ellenfelekről, áldozatról stb, megspékelve egy gyors lefolyású identitásválsággal, mely a lift látványára aktivizálódik) csak szimplán kimásolták egy féllegális szteroidokat forgalmazó katalógus oldalairól, vagy kezükbe akadt a legújabb Playboy-szám? Netán ellátogattak valamilyen internetes pókeroldalra?

Sorsunk, egyébként megpecsételődött: Nagy Dzsékzön ide vagy oda, csak x+n+2 lett a vége. De csak mer olyan izgi.

Jahh,

ez egy elemzés ám. Sokan máshogy gondolják, de én így ám !

2010-04-19 06:43:36 terika (4) #18

Igen különös filmeket rendez Guy Ritchie. Eleinte nem igen tetszett az egész vonalvezetés, a sztori sem, semmi sem. Talán mert túl nagy volt a káosz. De, ahogy haladtunk előre annál inkább érdekelt. Nem nyűgözött le, viszont folyamatosan feszült figyelemmel néztem, mert attól féltem, ha egy képkockát is elmulasztok lemaradok a lényegről. Jó, ha egy filmnél folyamatosan figyelni kell. Egyébként még emésztgetni kell ezt a sztorit. A végén voltak interjúkból bevágott beszélgetések (pszichológusokkal, profokkal stb.). Engem ez döngölt leginkább a földbe. Nagyon hatásos volt.

2009-10-13 20:55:46 Bebek (5) #17

Rice véleménye: "NEM ÉRTEM... " :)

2009-07-13 23:23:27 adam924 (5) #16

Egyik kedvenc filmem. A képi világ tökéletes, a karakterek szintúgy. A zene pedig a kedvencem amióta láttam a filmet. Még a filmzenéket is sikerült megszereznem.

2009-04-04 21:43:21 Rorschach (3) #15

A cinkes az volt, hogy az egyik flashback-jelenetnél, mikor Statham hangokat hall, a magyar szinkronban ki lehet venni, hogy André mondja a magáét a börtönben, ezzel a szinkron ellőtte a poént, amúgy sem olyan jó a film, mint Guy Ritchie két kultikus műve, de így még a fordulat sem sikerült, pedig úgy talán meg lenne a négyese.
Egyébként tényleg nagy igazságot regél el, bár szerintem egy David Fincher jobban meg tudta volna fogalmazni a lényeget, és sikerült volna egy sötétebb atmoszférát teremtenie. A liftes jelenet lett volna ugye a pillanat, mikor lelövi a film a poénját, de az nekem nem jött át, nem úgy, mint egy Titkos ablakban, vagy egy Harcosok klubjában. És ebben nem (csak) az játszott közre, amit a spoiler-részben leírtam.

2008-11-09 03:46:30 whiteman 01 (3) #14

"hogy *negy újabb Blöfföt, vagy Ravaszt várjunk"
*ne egy
Amúgy a szinkron is nagyon jó lett:)

2008-11-09 02:47:46 whiteman 01 (3) #13

Huhh, hát ez nem volt egy könnyű film, nagyon oda kellett figyelni. De megérte, még úgy is , hogy így elsőre nem teljesen tiszta a kép. Sokáig nem mertem megnézni , mert féltem , hogy csalódás lesz, mint ahogy itt is sok embernek. Az a lényeg, hogy negy újabb Blöfföt, vagy Ravaszt várjunk, mert akkor biztos csalódni fogunk! Ez totál más. Egy hihetetlenül bölcs film, igaz, nem olyan szórakoztató. Csak azért kapott 4-est, mert így elsőre kicsit homályos. Istenem, mennyire várom már a Rockandrolla-t!

2008-11-01 14:45:38 k3pl3r (?) #12

„Mindenesetre örültem volna, ha az elemzésedben lelőttél volna egy-egy olyan poént, amit sokszori megnézés után tűnik föl csak. :)”

Ennek én is örülnék, mert így elsőre nem értettem mindent (reméljük Brumi nemsokára megint NET közelbe jut:). Ennek ellenére tetszett, amit látta, és remélem, hogy az újranézésekkel közelebb kerülök majd az „igazsághoz”. Könnyen lehet, hogy az értékelésem is változni fog.

előzmény: nejmed (#4)

2008-10-26 09:55:43 [: Azuroo andrew :] (2) #11

Nekem sajnos csalódás volt a film : /

2008-10-26 07:25:07 Zalaba Ferenc (2) #10

de esetleg ki is vehetnéd tékából.

2008-10-25 23:34:24 whiteman 01 (3) #9

Nekem sikerült szinkronnal letöltenem(még nem néztem meg), de látom h itt mindenki a feliratról beszél, esetleg érdemesebb lenne megnéznem azt a verziót?

2008-10-01 13:10:08 bengeeno (5) #8

Már jó régen láttam, márcsak így homályban jelenik meg egy-két kép/jelenet(hamarosan igyekszem újra megtekinteni v. beszerezni valahonnan), de ami nagyon megmaradt, az a Brumi felirata. Nagyon profi lett.

2008-10-01 13:07:28 bengeeno (5) #7

Ezért elnézést kérek...

előzmény: bengeeno (#1)

2008-10-01 12:06:30 Brumi (5) #6

Ha lesz végre egy kis idő és megszűnik a netmentes időszak, akkor írok egy (vagy inkább több) értelmezést a filmről. Úgyis nemrégiben néztem meg az újravágott, kiherélt amcsi változatot (ami kb. annyira érdekes, mint a Memento normális időrendben), így muszáj lesz az eredetivel kitörölni a kellemetlen emlékeket.

előzmény: nejmed (#4)

2008-10-01 02:29:09 rth (5) #5

Az egó legyőzéséről és a megvilágosodásról szól. Hamarosan megnézem ismét és részletesebben is kifejtem.

2008-09-22 20:45:04 nejmed (3) #4

Jah, a végén én is fölkaptam a fejem a Brumi név láttán:)
Nem volt rossz film, bár az első megnézés utáni homály nálam is jelentkezett. (És nem hiszem, hogy létezne tökéletesen visszafejthető magyarázata.;) Mindenesetre örültem volna, ha az elemzésedben lelőttél volna egy-egy olyan poént, amit sokszori megnézés után tűnik föl csak. :)

előzmény: Brumi (#3)

2006-10-11 22:43:10 Brumi (5) #3

A feliratot is én követtem el, szerintem elég jól sikerült annak ellenére, hogy hallás alapján csináltam, jó sok munkám benne van. :)

előzmény: Füge Frankie (#2)

2006-10-11 17:09:44 Füge Frankie (?) #2

A Revolver nálam azonnal külön kategória lett,fantasztikus,hogy még egyáltalán csinálnak/csinálhatnak ilyen "agyalós filmet!
De a mai napig sem értem...
Igaz,eddig csak 2x nézhettem meg,azóta agyas perfekt angolosoknál forog a filmem,hátha a felirattal volt a gond,de nem hiszem,mivel azóta sem kaptam vissza,ez egyet jelent:beleszerettek-és ők sem értik...
Az elemzés nagyon tetszett.

2006-10-11 09:36:53 bengeeno (5) #1

"GUY RITCHIE BACK AT HIS BEST" - köszönnek a sorok a film plakátjáról és nemhogy visszatért, de egy hullámhegyi "agyrázkódás" után egy igazi ütős mozit hozott össze. Amíg az asszony a cd-t promótálja + lezavar egy laza világkörüli haknit és a kölyköket is a nanny ápolgatja, addig Mr. WiseGUY ismét a filmkészítés szorítói közé lépett és NEHÉZsúlyban osztja a zsugát. Itt van máris egy házi kedvenc Jason Statham, egy néhai NAGYMENŐ "jóhaver" Ray Liotta, egy 1/2 Outkast André (André 3000) Benjamin + Tony Soprano ex-katonája később besúgója Vincent Pastore. A hazai (és sok külföldi) vetítés sehol, a sok burnyák meg próbálja oltogatni a tüzet, mert ez a film szigorúan HOT kategória, ami már lángol...de itt van neked Brumi elemzése, ami remélem meggyőz arról, hogy ezt az élményt kár kihagyni....