Brother Bear (2003) ☆ 👁

Mackótestvér

(Aaron Blaise - Bob Walker)

amerikai animáció, dráma, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,5

2017-03-12 15:33:10 Demóna (5) #29

Nagyon szép mese...van igazi mondanivaloja...

2013-10-08 13:49:25 MicaHiro (4) #28

Ha olyan az egész rajzfilm, mint az első fél órája, akkor az egyik legzseniálisabb Disney-film lehetett volna belőle, így "csak" nagyon jó. Az első fél órában az indiánok, a természet ábrázolása csodálatos, mind a természet szépsége, mind veszélyei megjelennek. A felvetődő központi témák, mint a testvéri viszony és férfivá válás nagyon jól és természetesen vannak kezelve. Kár, hogy a film második felében keveset kezdenek a maguknak feldobott labdával, és ezt a hiányt még teljesen felesleges és alig humoros jávorszarvasokkal is tetézik.

2010-09-08 22:12:56 Ágó (5) #27

Ez a nyár sem maradhatott táboroztatás nélkül. A középiskolás korosztálynak az Invictust választottuk, a kisebbeknek (4-12 évig) A dzsungel könyvét. Mind a kettő nagy siker volt. Az apróságoknál azonban egyik nap olyan esőt kaptunk, (és annyira kifogytunk az egyéb ötletekből) hogy még egy film megnézése mellett döntöttünk. A kiválasztást mindenki rám bízta. Kicsit félve tettem be nekik a Mackótestvért... A hatás leírhatatlan volt. Végig rettentően élvezték, a két rénszarvason rengeteget röhögtek (akiket én pont nem annyira kedvelek :)) nagyon szerették a dalokat, majd a végén fergeteges tapsvihar tört ki. Úgyhogy remek választás még most is!

2009-12-23 22:39:43 Kattantka (5) #26

Már csak azért is 5, mert szerintem ez volt az utolsó igazi klasszikus rajzfilm, ami felér a régiekhez, és "igazi" rajzolással vannak a szereplők. A Home on the range, már csak egy nagyon gyenge búcsú az igazi klasszikus rajzolásúaktól, és nagyon sajnálom, hogy a számítógépes grafika ennyire kiszorította a jó kis rajzolt rajzfilmeket. :(

2008-11-08 22:20:06 Cesare Gonzago (?) #25

Már látom az érdemjegyet. :D

előzmény: Egy filmkritikus (#23)

2008-11-08 22:19:47 Cesare Gonzago (?) #24

Elfelejtettél értékelni. :)

előzmény: Egy filmkritikus (#23)

2008-11-08 22:19:19 Egy filmkritikus (5) #23

Szerintem nagyon szép kis rajzfilm. Nagyon jól mutatják be az indiánok túlvilágba vetett hitét, az egymás iránti tiszteletét, és szeretetét. Egyik nagy kedvencem az első és a második rész is.

2008-03-27 19:45:29 magnoka (5) #22

Mikor először megnéztem, nem igazán tetszett. Aztán hagytam pihenni kb. három-négy évet, és most imádom. Nekem is nagyon tetszett a zene, de főleg Koda magyar hangja volt bámulatos. Az igazi gyermekkacaj valahogy mindig mosolyt csalt az arcomra.

2008-01-14 18:08:03 Ágó (5) #21

Rokon vonásokat vélek fölfedezni. :-)

előzmény: headydream (#20)

2008-01-12 13:13:41 headydream (5) #20

Imádom a Disney meséket...az összeset! Lehet h "megbotránkoztató" leszek számotokra, de engem egyáltalán nem zavarnak a zenék!Nem tudom...És a giccs sem zavar!Ne legyen giccses egy olyan film, amit felnőtt fejjel és komoly célzattal nézek, de a mese-kategóriának megengedhető!Azért MESE, hogy elüssön a valóságtól!Szval nem gáz, ha van benne egy kis nyálas csöpögés,és dalok.De hát, kinek mi...

2007-07-04 00:29:56 Olórin (3) #19

Biztos voltam benne, hogy előbb-utóbb Te is megjelensz:) engem alapból egyáltalán nem zavarnak a dalbetétek, mint sok más esetében, itt is az a döntő, hogy hogyan használják őket. Az Oroszlánkirályban például fantasztikusan, az Egyiptom hercegében (ami pedig egyik kedvenc animációs filmem) már vegyesen - a 10 perces, musicales nyitány csodás, de pl. a fáraó varázslóinak dala förtelmes. A Mackótestvérben nekem nem tetszettek a dalok.

2007-07-03 23:39:31 yuriko (?) #18

Magammal én ellentmondásra jutok, ugyanis a zenés részeket én sem kedvelem túlzottan "Talán egy kicsit kiöregedtem már belőlük", viszont az utolsó "giccses" képsorokon hihetetlenül jól szórakoztam, ami talán azt jelenti, hogy még mégsem nőtt be a fejem lágya(?). Szerintem aranyos kis mese a Mackótestvér.

2007-07-03 23:22:27 k3pl3r (?) #17

A zenés részeket én sem kedvelem annyira, a Mackótestvérben is untam egy picit ezeket a részeket. Talán egy kicsit kiöregedtem már belőlük :(, de nem is ezért tetszett. Ahogy látom Ágó itt a nagy Walt Disney fan. :) Egyébként én sem azt mondtam, hogy a Hihetetlen család felnőtt fejjel nem jobban élvezhető, hanem azt, hogy elenyésző a különbség, mert a szülők 1-2 hétre rá elfelejtik mind kettőt. A mesefilmekre meg azt mondjak: a, egész jó volt. b, nem volt rossz. Ezért mondtam, hogy elenyésző a különbség.

2007-07-03 18:15:16 Ágó (5) #16

Ivan/, te sem hazudtolod meg magad, pedig már kezdtem boldog lenni látva wayage hozzászólását! :-)

előzmény: wayage (#14)

2007-07-03 18:12:45 Ivan/ (3) #15

"remekül működött mind az Aladdin, mind az Otroszlánkirály esetében"

A kivételek, amik erősítik a szabályt:)

2007-07-03 18:11:46 wayage (4) #14

Ez a dallamos dolog szerint is jól működik pl. Szépség és a szörnyeteg, Kis hableány, Aladdin, Oroszlánkirály, Hófehérke, Hamupipőke, Macsakaarisztokraták...bár az utóbbi évek meséi között, már nem igen működött.(bár a Kincses bolygó egyetetlen dala nagyon jó volt). Aztán jött a Shrek és kicsúfolta ezt a dallamosságot. Azóta sokan kínosnak tekintik. Én hiányolom, de azért van még kivétel pl. A halott menyasszony.

2007-07-03 18:05:35 Semprini (3) #13

Az Aladdin és Oroszlánkirály dalait én is nagyon szeretem (mi több: meg is van mindkét film zenéje CD-n!- a Dzsungel könyvével egyetemben!)
Szóval nem a dalok ellen vagyok én sem, de valahogy nekem a "dalmentes " animációs filmek jöttek be igazán (Némó nyomában, Hihetetlen család, A vándorló palota, Belleville randevú, Túl a sövényen, Jégkorszak 1-2. Szidbád, és még sorolhatnám.)

2007-07-03 18:01:05 Ágó (5) #12

Élvezettel olvasom az alább írottakat. Örülök, mert senki sem hazudtolja meg magát. Olórinnal szerintem tök jókat tudnánk beszélgetni a Walt Disney Pictures különböző munkáiról. Egyetlen egyet sajnálok csupán. Úgy látszik én vagyok az egyetlen ezen a golyóbison, (a KT-n mindenképp) aki nem hogy elviselte, de ráadásul NAGYON SZERETTE, ha rajzfilmekbe dallamos, igényes, könnyen tanulható dalok kerültek. Én kifejezetten hiányolom ezt. Szerintem remekül működött mind az Aladdin, mind az Otroszlánkirály esetében. De nem szeretném tovább ragozni, mert még megköveznétek...

2007-07-03 14:52:11 Semprini (3) #11

Beszállhatok én is?
Én nagyon szeretem az animációs filmeket, legyen akár "hagyományos", akár CGI, akár bábfilm. a Disney rajzfilmekban azonban sokszor lehet némi giccsességet, negédességet tapasztalni. így volt ez a Mackótestvér esetében is. Nagyon szépek a hátterek, jól sikerült az animáció, van benne humor (hálka a két jávorszarvasnak!), jók a szinkronhangok, és még a szereplők sem fakadnak dalra minden ötödik percben. Valami miatt mégsem tartozik a kedvenc rajzfilmjeim közé. talán a túlságosan szájbarágósan didaktikus "tanulságossága" nem jön be és maga a történet sem igazán ragad magával. Márpedig ha a sztori nem (elég) jó, akkor a film sem (igazán) jó... A film vége nekem sem tetszett egyáltalán (mondjuk a Shrek vége sem, de ez más kérdés).
A 2. részt még nem láttam, de a Disney-folytatásokkal a félresikerült Dzsungel könyve 2 óta elővigyázatos vagyok...

2007-07-03 12:46:54 Olórin (3) #10

de igen, mert a Hihetetlen család inkább élvezhető felnőtt fejjel is, mint a Mackótestvér. abban ugyanolyan fontos a család és az összetartás eszménye, mint ebben, csak nem sulykolják félpercenként nyálas zenével támogatva. az meg, hogy ki mit mennyire tart giccsesnek, a jelek szerint szubjektív, én ennek már inkább csak a végére emlékszem, ami nekem szinte fizikai fájdalmat okozott.

előzmény: k3pl3r (#8)

2007-07-03 12:33:27 ussr (?) #9

"Hollywood tévképzete, hogy olyan giccses filmet kell csinálni, mint a Forest Gump."
Milyen igazad van!

2007-07-03 12:28:50 k3pl3r (?) #8

Azért erős túlzás, amit mondasz. „A disney tévképzete, hogy a gyerekeknek giccses filmet kell csinálni.” Ugyan úgy, ahogy különbség van egy Harcosok klubja, egy Keresztapa és egy Forest Gump között, ugyan úgy különbség van egy Mackótestvér, egy Shrek vagy egy Hihetetlen család között. Ennyi erővel mondhatná azt valaki: Hollywood tévképzete, hogy olyan giccses filmet kell csinálni, mint a Forest Gump. Megjegyzem az imént említett filmeket mind szeretem. Egyébként szerintem, 1-2 jelenettől eltekintve nem volt giccses a Mackótestvér, de ez szubjektív. Apuka, anyuka meg nem hiszem, hogy sokkal jobban élvezne egy Hihetetlen családot, mint egy Mackótestvért. (Függetlenül attól, hogy a Hihetetlen család szerintem is jobb, mint ez.)

2007-07-03 10:03:00 Olórin (3) #7

és az pont a disney tévképzete, hogy a gyerekeknek giccses filmeket kell csinálni. ez hülyeség. de amúgy ezek a családi filmek lennének, vagyis az egész családnak szólnak, ami azt jelenti, hogy elvileg a kölyköt elkísérő anyucinak és apucinak sem kellene elokádnia magát pl. a film végi megagiccstől, mint itt (persze, hogy egy nyolcéves máson sír/nevet, mint egy felnőtt, de lehet ezt úgy csinálni, hogy mindegyik korosztály élvezze, nem egy példa van rá - és ez a film sztem nem egy közülük)

előzmény: k3pl3r (#6)

2007-07-03 01:33:42 k3pl3r (?) #6

Szerintem nagyon jó kis mese ez. Jobb, mint a sokak által nagyra tartott Némó nyomában. Van benne pár olyan poén, amiket muszáj megemlítenem. 1. Amikor olyat játszanak a medvék, hogy akihez kerül a hal, az mesél egy sztorit. Aztán az orosz medvéhez kerül a hal! 2. A felirat mellet a végén. Mikor festenek a medvebocsok, egyik medve fest egy pálcikaemberes rajzot. Odaszól a másiknak: Te hogy állsz? A másik medve: Egész jól. És egy hatalmas festményt fest. 3. Vagy megint itt a felirat mellett. Amikor a gleccser jegében nézik eltorzult képüket, és oda megy egy medve akinek a tükörképe rendes, de ö elég fura. Még most is ezeken a poénokon nevetek, ha eszembe jutnak. :D Most látom már 4-edszerre, de még mindig jó a film.

Olórin: „giccsesen tálalják őket” Azért ne feledd, hogy ezt a mesét gyerekeknek készítették. Az is egy külön tanulmány, ha végignézitek (aki teheti), egy 6–12 év körüli gyerek arcát a film közben. Én az unokatestvéreimmel néztem meg egyszer. Volt minden sírás, nevetés. És a legérdekesebb, hogy nem akkor, amikor számít rá az ember. Tényleg nagyon érdekes…

2006-07-26 11:52:44 Ágó (5) #5

Lehet, mindenesetre itt - szerintem - nem ez történik. Bár az is igaz, hogy nálam a hatásvadászat sokkal később kezdődik, mint egy átlagos mozibajárónál. Nem éreztem szájbarágósnak sem. Elgondolkodtam rajta, és józan ésszel beláttam, hogy igaz, amit állít. Nem éreztem erőszakoltnak. Ízlések és pofonok.

2006-07-26 01:11:55 Olórin (3) #4

Szerintem nem arról van szó, hogy sokan nem értik meg a gondolatokat... hanem arról, hogy (ahogy az utóbbi években a Disney-nél szokás) giccsesen tálalják őket, és még jól szájba is rágják mindet. Ez persze csak az én véleményem....

2006-07-26 01:02:07 Ágó (5) #3

Hihetetlen mértékű pozitív csalódás! Ez igen! Nem hittem, hogy egy rajzfilm fel mer vállalni ilyen értékes, manapság sajnos hiányzó, vagy tévesen elavultnak hitt gondolatokat. És lám, milyen kevesen értik meg... Ezzel senkit nem akarok leszólni. Lényeg, hogy ez az alkotás is megérdemelne egy hosszabb kifejtést. Talán majd egyszer. Addig is izgatottan várom a második részt!

2005-08-13 18:35:36 angel (2) #2

NEMSZERETEM

2004-12-19 13:20:09 Skynet69 (3) #1

A legjobb szereplők a rénszarvasok. Van egy-két jó beszólásuk.