Corpse Bride (2005) ☆ 👁

A halott menyasszony

(Mike Johnson - Tim Burton)

amerikai-angol animáció, fantasy, musical, szerelmi történet, vígjáték

4,0

2018-01-10 08:44:05 Dangar (4) #26

Aprócska részlet, de a kukac amúgy élő vagy holt? :)

Mert ha él, akkor elvileg nem lehetne ott a holtak földjén, ha meg halott - ami valószínűbb -, akkor kissé nyúzottabban kéne kinéznie, nem? Mondjuk nekem eleve fura (ugyanakkor roppant humoros) volt, hogy a túlvilágon vannak csontvázak, félig oszlott figurák és szinte totál intakt emberek is (Mayhew pl.). Vagy ez úgy megy, hogy odaát is bomladozunk, aztán a "csontvázság" a végső stádium? :D A másik érdekesség - amit Rea is megemlített -, hogy itt az élők világa a szürke, s a holtaké a színpompás - vagyis totális ellentét a Nightmare Before Christmas-sal.

Ez szerintem remek ötlet volt, engem rendesen elgondolkodtatott (bár valószínűleg nem ez volt a rendező célja).

Egyébként nagyon tetszik. Az NBC szintjét ugyan nálam nem éri el zsenialitásban, de lazán hozza a négyest.

2016-10-18 05:14:18 Reaper (5) #25

Szerintem fantasztikus. Igazi Tim Burton féle szereplők, történet, és befejezés. Egy-két olyan hiba van, ami nekem is csak akkor tűnt fel, mikor már harmadjára néztem végig. Lebilincselő, és szem nem marad szárazon tőle. A zene is csillagos ötös. Egy igazi élmény a film, minden korosztálynak bátran merem ajánlani. 5/5

2013-03-15 19:10:33 zéel (5) #24

Őrült és zseni közt csak egy hajszál a különbség - szokták mondani. Én most a zsenire szavazok.

2012-06-03 22:20:16 grofjardanhazy (5) #23

Egy igazi Tim Burton-film, elborult képi világgal. Ötletes, magyar szinkronnal is élvezhető. Gyerekeknek lehet, hogy kevésbé maradandó élmény, de bátran a képernyő elé ültetném őket, hogy lássák.
Ötös.

2011-03-04 20:24:19 Bruce94 (4) #22

beyczy minden szavával egyet értek. A hangulat szintén zseniális, a dalok is hellyel közzel [a menyasszonyé főleg]. A magyar szinkron is egész jól sikerült. Ám a játékidő szerintem túl rövid, és a befejezés is túl összecsapott. Mindenképpen többször nézős.

2010-08-28 13:02:14 Rea (4) #21

5-öst én sem adok rá. Igaz, én angolul néztem, de mintha összeszorított szájjal beszélnének, alig értettem, mit mondanak. Az alapötlet jó. Bár nekem animált szereplőkkel talán jobban tetszett volna, mint bábokkal.
Amin megakadt a szemem, az az volt, hogy az alvilág színes volt, a felszín pedig sötét. Szürke és fekete. A halottak kék arcúak voltak, színes ruhákban jártak. Mintha ott minden vidámabb lenne, mint fent az élők között.
Számomra volt egy nagyon megható jelenet: amikor a halottak felmennek a felszínre megtartani az esküvőt, és páran egy család felé lépdelnek. A kislány először fél, majd ránéz az egyikre, közelebb megy, és megölelik egymást. Meghatódtam rajta. Így valószínűleg nem csak az érez, aki vesztette már el szerettét, hanem az is, aki még nem.
Összességében nem volt rossz. Magyarul valószínűleg jobban tetszett volna, ha értem is, amiről beszélnek, és nem csak motyogást hallok. A történet azért érthető volt.

2010-02-20 22:57:47 beyczy (4) #20

tetszett, az alapötlet zseniális, de a kicsit sablonos befejezés miatt csak egy erős négyes

2009-02-21 12:31:13 Geree (5) #19

Nagyon jó. Igazi Tim Burton-hangulat.

2009-02-14 16:34:27 Livcsy (5) #18

Isteni zene, isteni színvilág, jó kis történet :)

2009-02-05 20:16:14 Feldmarschall (2) #17

Úgy találtam, h ezzel az aniációval nagy bakot lőttek, mert gyerekeknek nem ajánlanám, felnőtteknek pedig a gyenge poénok miatt. Egyszerűen nm tudom hová tenni, nm azt kaptam amit vártam, akárcsak a l'ecsó.

2008-11-08 16:42:29 Egy filmkritikus (5) #16

Nagyon kedves, és mulatságos kis történet, újszerű. Egyik nagy kedvencem, de tulajdonképpen majdnem mindegyik Tim Burton film.
Legkedvesebb idézetem belőle:
„Íme a kéz, mely fájdalmad űzi,
A kupád sosem ürül ki, mert én a borod leszek.
Íme a gyertya, mely utad mutatja át a sötétségen.
Íme a gyűrű, mellyel megkérem kezed.”

2008-10-07 18:32:26 PPGlam (5) #15

Cikk a filmről és a Danny Elfman-es soundtrack-ről:

2008-08-24 20:28:21 verocska (5) #14

Aranyos mese, a szereplők nagyon jók!!

2008-03-07 16:34:53 cucu (5) #13

5-ös!

Akkor miért 4-es? :-)

előzmény: gellert01 (#12)

2008-03-07 13:07:34 gellert01 (4) #12

Tény, hogy Tim Burtont vagy imádja valaki vagy nagyon utálja. az én lelkivilágomhoz közel áll, majdnem minden filmjét láttam, és a Halott menyasszony is tettszett, Bár a sztori nem valami egetverő, de a színvilág és a zenei betétek kompenzálják a film egyéb hiányosságait is. 5-ös!

2008-01-01 19:09:05 Manocska (?) #11

Nekem tetszik:D

2007-12-01 14:03:39 Mikkey (5) #10

NBC méltó utódja. ott lóg a plakátja a szobámban az ágyam felett

2007-09-11 22:30:09 rth (3) #9

Egy ponton felvetődött, aztán megbizonyosodott bennem a gondolat, hogy a film bizony nem kevés hasonlóságot mutat a LucasArts féle Grim Fandango illetve Monkey Island sorozat egyes eszközeivel. A Karib Tenger is alkalmazta ezeket. Persze nem baj jótól jót. Nálam azonban az általatok említett hatás elmaradt. Azt azonban nem mondanám, hogy nem szórakoztam jól. Kedves film.

2007-07-29 20:37:21 Ágó (5) #8

Tim Burton. Filmrajongóknak talán nem is kell többet mondani. Az egyik legeredetibb amerikai rendező, akinek minden alkotása újabb meglepetést jelent. Nincs ez másként legutóbbi filmje esetében sem. Bár véleményem szerint A halott menyasszony elmarad korábbi alkotásaitól annyiban, hogy a rendezői fogások közül nem egyet már megcsodálhattunk az Ollókezű Edwardban, vagy a Karácsonyi Lidércnyomásban. (amit mondjuk nem is ő rendezett) Mintha gyurma-mesét néznénk. Csavaros történet rengeteg vicces hullával, szerelmi háromszöggel, remek dalokkal, kiváló fekete humorral. Mi a teendő, ha beleszerettél álmaid hölgyébe, már az esküvő napja is kitűzve, erre eljegyzel valaki mást, ráadásul véletlenül? Miként oldanád meg a kialakult helyzetet?
Többszöri megnézésre is javasolt a 2005-ös év egyik legjobb filmje!

2007-01-13 14:50:26 Ogre (?) #7

Csátok, szerintem hatalmas film, énnagyon élveztem. Annyira groteszk, hogy sírva nevettem.

2006-11-11 19:18:44 wayage (5) #6

Izlések és pofonok:) Számomra a 2005-os évad egyik legjobb filmje.

előzmény: zephon (#5)

2006-11-11 16:35:33 zephon (2) #5

nem tetszett... lehet, hogy velem van a hiba :)

2006-02-03 12:43:38 Dió (4) #4

Pótoltam :)

2006-02-03 12:38:26 Daemiaen (5) #3

Elfelejtettél értékelni.

2006-02-03 12:32:18 Dió (4) #2

Minél több filmet látok Tim Burtontól, annyival biztosabb vagyok benne, hogy ennek az embernek nem volt gyerekszobája, viszont annyival magasabbra is emelkedik a szememben, mint betegesen nagy tehetség.
A Corpse bride az egyik "legburtonosebb" film amit valaha láttam, és attól eltekintve, hogy a finálé már picit cukormázas volt, szinte tökéletes élményt nyújt. Örülök, hogy csak 70 perc, mert ez két órában elég befogadhatatlan lett volna, így viszont a rövidke játékidő ügyesen kerül felhasználásra, ugyanis láthatunk alatta egy szuperül megírt, Burtonhöz méltóan kellően beteg sztorit, egy varázslatos, lehengerlő, egyszerre gyönyörű és félelmetes képi világot, és számtalan olyan stílusú poént, amire megint csak rá lehetne dobni a 'trademark' feliratot, mert ez utóbbiak tanúskodnak mind közül a legjobban Burton stílusáról. Még ha nem is a poénok a legnagyobb erényei a filmnek, én marha nagyot röhögtem időnként. Bár összességében nem mérhető a hatása egy Batmanhez vagy bármelyik korábbi szürrealitáshoz, de egyszer midnenképp megnézendő, Burton fanoknak pedig kötelező!

2005-11-18 08:23:06 Daemiaen (5) #1

A halott menyasszony (Corpse Bride, 2005, forgalmazza: InterCom)

Ez az a fajta nagybetűs Tim Burton-hangulat, amelyet többen próbáltak már utánozni, de igazán senkinek sem sikerült. Helyre kis sztori zajlik a szemeink előtt varázslatos megvalósításban: stop-motion még sosem volt ennyire nézőbarát, sosem segítette ennyire az élvezet fokozását, mint most. A remek rendezésnek köszönhetően egy percig sem lehet unatkozni, noha a történet valóban jópofa, korántsem az a fordulatokkal teli valami. A karakterek kidolgozása ismételten egyedi és szuper, és bár azért nem érik el a Karácsonyi lidércnyomásban tapasztalt, extramagas szintet, azért bőven megugorják a 2 métert. Danny Elfman szokásosan kifogástalan zenéje járul hozzá még ahhoz, hogy szinte hiánytalan élményben legyen részünk az alig több, mint 70 perc során, amely élmény ugyan nem szól egy életre, de sikerül elfelejtetnie a Charlie és a csokigyárat.