Scarface (1983) ☆ 👁

A sebhelyesarcú

(Brian De Palma)

amerikai akciófilm, dráma, krimi, thriller

4,4

Antonio 'Tony' Montana (a végkifejletnél, több sebből vérezve): Azt hiszitek, fognak rajtam a kurva golyók?!

Antonio 'Tony' Montana (szétlövi a dolgozószobája ajtaját): Hogy tetszett az első menet? Akartok még játszani?!

Antonio 'Tony' Montana: Én Tony Montana vagyok! Aki velem baszakszik, a legjobbal baszakszik!

Frank Lopez: Hé, Tony, emlékszel, mit mondtam az elején? Azt, hogy én csak azokat veszem be az üzletbe, akik szerények. És akik egyszerre vágynak mindenre - nőkre, pezsgőre, sikerre - azok elhullanak.
Antonio 'Tony' Montana: Befejezted?
Frank Lopez: Igen, befejeztem.
(Tony és Manolo kisétálnak az ajtón.)

Frank Lopez: Tony, kérlek ne ölj meg! Kérlek!!
Antonio 'Tony' Montana: Én nem öllek meg, Frank.
Frank Lopez: Köszönöm, Tony.
Antonio 'Tony' Montana: Manolo! Nyírd ki helyettem!

Antonio 'Tony' Montana: Minden kutyának eljön egyszer a napja, igaz, Mel?

Manny: Miami Beach Motel, és akkor mi van?!

Manny: Tudod mit szeretnék? Egy saját farmermárkát! Hogy az ÉN nevem legyen kiírva a csajok seggére!

Antonio 'Tony' Montana: Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!

Antonio 'Tony' Montana: Én mindig az igazat mondom. Akkor is, ha hazudok.

Antonio 'Tony' Montana: Megölök én egy komcsit ingyen is örömmel, de egy zöldkártyáért fel is trancsíroznám!

Antonio 'Tony' Montana: Mit bámultok? Egy rakás kibaszott seggfej. Mi az, nincs vér a pucátokban ahhoz, hogy olyanokká váljatok, mint én? Nektek szükségetek van az olyan emberekre, mint én. Akikre ujjal mutogathattok: "Itt a rosszfiú!" Miért, ti kik vagytok? A jók? Nem. Nem vagytok ti jók. Csak tudjátok, hogy kell elrejtőzni a világ elől. Hazudni. Nekem nincs ilyen problémám. Én mindig az igazat mondom. Akkor is, ha hazudok. Kívánjatok jó éjszakát a rosszfiúnak! Gyerünk. Utoljára láttok ilyen rosszfiút mint én, az biztos. Gyerünk. Adjatok utat a rosszfiúnak.

Antonio 'Tony' Montana:Nekem nincsen semmim a világon, csak a tököm meg a puszta szavam... És ezt a kettőt nem játszom el senkiért... megértetted?

Frank Lopez (Elvira Hancock Montana-ról): A fél életét öltözködéssel tölti, a másik felét meg vetkőzéssel.
Antonio 'Tony' Montana: A kettő között kell elkapni.

Rendőr: Volt letartóztatva csavargásért? Kábítószer miatt...
Antonio 'Tony' Montana: Nem, soha.
Rendőr: Marihuána, kokain?
Antonio 'Tony' Montana: Nem, nem.
Másik rendőr: Hogy szerezte ezt a csinos kis sebhelyet? Macskával birkózott?
Antonio 'Tony' Montana: Ilyen sebhelyet nem csinál semmiféle cica. Kissrác koromban szereztem, tudja? Látná a másik srácot, az anyja sem ismert rá.
Másik rendőr (miközben megragadja Tony kezét, és mutat az azon lévő tetoválásra): És ez?!
Antonio 'Tony' Montana: Ó, az csak egy hülyeség. Akkor szerelmes voltam.
Másik rendőr: Szerelmes a fenét! Nem egy ilyen jelet láttunk már. Ez olyan kódféle amit a sitten használnak. A vasvilla gyilkost jelent, vagy ilyesmit. Vagy mesél nekünk erről valamit, vagy máris mehet a kocsiba!
Antonio 'Tony' Montana: Oké, beismerem, egyszer ültem valamennyit. Dollárt vettem feketén, nem nagy ügy.
Másik rendőr: Vicces fiú maga Tony.
Antonio 'Tony' Montana: Ez az igazság. Egy kanadai turistától.
Másik rendőr: Mit csinált vele, kirabolta?! Vigyék innen ezt az embert!
Antonio 'Tony' Montana: Mi van, nem hisz nekem? Hééé, ne izéljenek már! Előbb hadd kérdezzek valamit! Maga kommunista? Ha? Maga mit csinálna, ha mindig előírnák, hogy mit tegyen, mit gondoljon, mit érezzen? Olyan lenne mint a birka?! Mint a többiek odaát? Beeee-beee!
Másik rendőr: Nem hallgatom tovább a hülyeségeit!
Antonio 'Tony' Montana: Igen? Dolgozna 8-10 kibaszott órát naponta és nincs semmije?! És minden sarkon ott a rohadt zsaru, vagy spicli és nézi, hogy mit csinálok, meg hallgatja, hogy mit pofázok! Reggeltől esti csak polipot eszünk! Az a kibaszott polip már a fülemen jön ki! A kibaszott orosz cipőtől tropára megy a lábam! Mit szólna ehhez? Maradtam volna ott nyugton a seggemen? Nem vagyok egy közönséges bűnöző, nem vagyok egy kurva tolvaj! Tony Montana vagyok, politikai elítélt Kubából! Én ragaszkodom a kurva jogaimhoz, most. Ahogy Jimmy Carter elnök is megmondta. Oké?!

Omar Suarez: Lenne valami nektek.
Manolo Ray: Igen, mit kéne csinálni?
Omar Suarez: Kirakni egy hajót, 25 tonna marihuána, fejenként ötszázért.
Manolo Ray: Ötszázért? Szerintem egész jó, ha (közben Tony-ra néz)?
Antonio 'Tony' Montana: Szerintem te viccelsz. Ötszázért? Minek nézel te minket, piti zsebeseknek? Egy ilyen kirakodás ára ma ezer dollár egy éjszakára nagyon jól tudod.
Omar Suarez: De te kezdő vagy, előszörre ötszáz.
Antonio 'Tony' Montana: És amit a menekülttáborban csináltam, az semmi volt? Azt a Rebenga-t kinyírtam, az nem volt munka? (Manny rá szól) Pofa be, most én beszélek!
Omar Suarez: Mit akar ez a mosogató, he? Azt hiszed nem találtunk volna mást, aki boldogan kinyírja ötvenért is?!
Antonio 'Tony' Montana: Akkor mér' nem csináltad meg te mi?! És ne mondd rám azt, hogy mosogató, mert feldoblak erre a tetves tetőre és ott mosogatlak el!

SPOILER!!!
Antonio 'Tony' Montana: Most nagy vagy mi? Baszódj meg! Minek nézel te engem? Hogy nőket, meg gyerekeket gyilkolok?! Baszd meg! Soha életemben nem tennék ilyet. Dögölj meg te rohadt állat! (lelövi Sosa bérgyilkosát)
Mit gondoltál te rólam mi? Hogy olyan szemétláda vagyok, mint te? Megmondtam neked! Megmondtam, hogy velem ne játsszál! Megmondtam, kölyköket nem ölök! Mondtam, de te oda se basztál rá. Te hülye süket barom! Most megkaptad.

Antonio 'Tony' Montana: Nem ezt pofázom? Ebben az országban, először legyen sok pénzed. És ha már megvan a pénzed, lesz hatalmad is. És ha már van hatalmad, akkor jönnek a nők.

Frank Lopez: Első számú lecke:
Ne becsüld alá a másik kapzsiságát!
Elvira Hancock Montana: Kettes számú lecke:
Ne becsüld túl a képességeid!

Elvira Hancock Montana: Akkor táncolsz, Frank, vagy megvárod, míg szívifarktust kapsz?

Tony anyja: Miért kell neked lerombolni mindent, ami az utadba kerül?

Frank Lopez: Elvira! Hol az ördögben voltál? Tíz óra van, éhen halok!
Elvira Hancock Montana: Te mindig éhen akarsz halni. Egyszer komolyan meg kéne próbálnod.

Antonio 'Tony' Montana: Say hello to my little friend!

Antonio 'Tony' Montana: Tudod, mit csinálj? Próbáld meg bekapni a farkamat tövig, hátha ízleni fog!