Hooligans (2005) ☆ 👁

(Lexi Alexander)

amerikai-angol dráma

3,7

2012-07-09 07:22:56 sszilvi (4) #31

De kár, hogy az az utolsó mondat ott van a filmben... Egészen addig éppen azzal nyűgözött le a film, hogy mennyire nem akar semmit a szánkba rágni, megtanítani, megmondani a tutit. A történetet nem egyszerűsítette holmi morális tanmesévé, nem alkotott egyértelmű értékítéletet, és erre tessék... :( De akkor is kellemes meglepetés volt a film, nem hibátlan, de kiemelkedő.

2011-08-13 11:09:43 paradox (3) #30

néhány hete valamelyik viasaton láttam véletlenben,összességében lekötött,különösebb gond nem volt vele,csupán az,hogy jónéhány alkalommal rácsodálkoztam amiért Elijah Woodon cipő van,ekkor persze már vártam a lelátón Samut és visítottam,ez a villámhalu némiképp megmosolyogtatott ugyanakkor a huliganizmusról kialakított véleményemen csorbát nem ejtett,közepeske.

2011-07-19 23:32:14 hellasverona (5) #29

Szerintem gyengébb mint a Football Factory,de lehet,hogy csak Frodó mint huligán nem jött be annyira.
Ezt leszámítva teljesen rendben van a film.

2010-06-03 00:16:31 Jereváni Rádió (5) #28

Elijah Woodnak Frodón kívül is van élet. Nagyszerű film, a közepeske Futball faktort minden távon lekörözi.

2010-05-11 23:39:36 Maidx (5) #27

Előttem lévőkhöz:
Higyjétek el, ha valaki szereti a focit, és könnyen befolyásolható, nagyon könnyen rá tud kapni a huliganizmusra. Megszereti az őrületet, a szurkolást, az "egységben az erőt", és máris fanatikussá válik. Ezért van az, hogy nagyon sokan nem (csak) a fociért mennek ki a pályára. Számtalan embert magával tud rántani ez az érzés. (nem akarom idehozni, de lsd. nácizmus - csak egy jó szónok kellett.)

A filmről annyit, hogy a maga kategóriájában szerintem nagyon jó, persze lehetne rajta javítani. Megadtam rá az 5-öst, mert ahányszor láttam, anyniszor lekötött.
M.

2010-03-29 15:20:54 nizizoli (5) #26

nem kell egyetérteni a filmmel, valószínűleg senkinek sem az volt a célja, hogy szeresse a hooligánokat, hanem,hogy feltárjon egy ilyen belső világot..
Sztem zseniális a hangulata, a szereplőgárda is megállja a helyét hooliganként.

aki pedig olyan filmet akar látni,ami a sportról szól az nézze meg a Puskás Hungary című filmet vagy valami hasonlót.

2009-12-05 09:05:28 budaik (3) #25

Nem is keres, csak nem ért vele egyet :)

előzmény: RAPtile (#24)

2009-12-05 08:52:35 RAPtile (5) #24

Én semmit nem magyarázok mellé/bele - teljesen jó a film - mi több, kellően hatásos; nem játszom a "keményet", de akit elkerült az ilyesmi életében, az ne is keressen 'kapaszkodót' apuék bigszkríín TV-je előtt...

2009-11-14 10:06:15 Tudományos vattacukor (?) #23

Javaslom, ha focira vágysz, nézd meg a Szombathelyi Haladás-MTK ifi NB1-es meccset.

előzmény: budaik (#11)

2009-10-11 20:07:50 insano (5) #22

Nagyon nagyon nagyon jó film :)

2009-09-15 01:36:53 w.e.g.a. (3) #21

Eddig elég túlzónak találtam a filmet de épp mostanába volt egy West Ham-Milwall ligakupa meccs ahol a szurkolók 2szer is berohantak a pályára a meccs alatt és ott kezdték ütni egymást, majd a meccs után is folytatták a dolgot. Halottak nem voltak, de azér néhány szurkolót szúrt sebekkel vittek kórházba. Úgy látszik az angolokat nem szabad lebecsülni:)

A hangulat egyébként tényleg jól el van találva, de nekem még mindig túl drámai a film.

2009-08-25 17:29:55 jesi (4) #20

Sokkal rosszabbra számítottam, szerintem egész jó film.

2009-03-05 17:27:20 francseszko (4) #19
2009-03-05 17:25:04 francseszko (4) #18

Erről eddig nem is hallottam:

2009-03-01 23:07:26 VMVKWA (4) #17

A témája tetszett, a hangulat és a bunyók is ott voltak. Csak a hollywoodi sablonokat kellett volna kivágni a filmből.

2009-02-01 12:17:38 "L" (4) #16

Kellemes meglepetés film volt ez nekem, remekül eltalált hangulattal, néhol már-már dokumentarista tálalásban, ami inkább előnyére vált a filmnek. Jó!

2009-01-31 14:16:05 budaik (3) #15

inkább, aki nem huligán ...

előzmény: Raul (#14)

2009-01-31 13:30:03 Raul (4) #14

Sajnos a film második fele szinte teljesen nyálözönbe fullad, és a főszereplőt is kiválaszthatták volna jobban... De egy négyest simán megér. Viszont aki nem szurkoló az lehet, hogy nem érti az egészet...

2008-12-19 16:18:50 budaik (3) #13

Értem én a film lényegét, de reagáltam egy előző hozzászólásra: "Azt hiszem ez a film talan azokat tudja a legjobban meghatni, akik erzik egyebkent is azt a maniat, vagy nevezhetjuk akar imadatnak is, amit a foci jelent az eletukben."

2008-12-19 08:11:22 Olórin (4) #12

Persze, hogy nem a fociról van szó, mert nem az a film célja. És ha valami, hát éppen a futballhuliganizmus ellen ágál.

2008-12-19 07:37:12 budaik (3) #11

Szerintem az a baj, hogy pont nem a fociról van szó. Én sportot szerető ember vagyok, de az erőszak (mondjuk itt verekedés) minden formáját elutasítom... :D

előzmény: spectator (#10)

2008-12-19 00:54:55 spectator (4) #10

Azt hiszem ez a film talan azokat tudja a legjobban meghatni, akik erzik egyebkent is azt a maniat, vagy nevezhetjuk akar imadatnak is, amit a foci jelent az eletukben. Pontosan ezert merek szembeszalni Daemiaen-el is. Vagy legalabbis nem erteni vele egyet, ami eleg ritka - csak nalam kicsit alacsonyabb a lec. Habar nekem nagy hibam, hogy a Futball faktort nem lattam.
Angliaban evtizedeken keresztul ez zajlott es zajlik a mai napig. Persze ezt nem dorgolik a nagykozonseg orra ala.
Nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog ez a film.

2008-11-05 09:17:17 Gasz András (3) #9

Huligánok:

Néhol Hollywoodyasan visszaadott huligán hangulat és ténykedés jellemzi a filmet. Elijah Wood sajnos nálam se vedkezte még le Frodós imidzsét e filmben se, tehetsége se nőtt fel a mennyekbe. De tetszett az elég naturalisztikus és lelki huligán életmód és világ bemutatása. De ezen a téren eddig nálam mi viszi a pálmát? Az Ez itt Anglia, igaz az nem foci huligán film de hasonló stílus akkor is.

2008-11-01 23:02:51 sztich (4) #8

Azért adtam rá 4-est, mert amúgy egy jó film, ha nem nézzük, hogy valósághű-e. :) Ha azt akarom tudni, hogy hogyan zajlik ez a dolog, akkor nem egy játékfilmet nézek meg, hogy megtudjam.

2008-11-01 22:57:24 sztich (4) #7

Igazából ez az amcsiknak készülhetett...Arra a piacra szánták valójában szerintem. Ugyanis, hogy milyen a futballhuliganizmus, azt itt Közép-Kelet-Európában tudjuk(mármint, akit igazán érdekel, az tudja). :)
Ez a film nem tükrözi hűen.

2008-04-13 11:38:33 budaik (3) #6

Jó értem, csak ezt fájlalom a való életből is...

2008-04-13 10:56:08 Olórin (4) #5

Az a címe, hogy Huligánok, mit vártál?:)

2008-04-13 07:05:00 budaik (3) #4

Érdekes film, s csak az zavart, hogy a futballról igen keveset szólt. Én sportbarát és nem erőszakbarát vagyok!

2007-02-11 13:04:05 tsanyi10 (4) #3

engem csak az érdekelne, hogy igazábol is igy megy e angliában??

2006-10-01 21:55:34 Olórin (4) #2

Szerintem jó, kemény kis film ez. Az erőssége számomra pont az, hogy egy 160 centis kis harvadi szarost is durván el tud ragadni ez a miliő, nwer ha pl. Vin Diesel püfölné az ellendrukkereket, abban nem is lenne semmi pláne... Sztem a motivációi is ismertek, és rendben vannak.

2006-05-26 10:10:16 Daemiaen (2) #1

Huligánok (Green Street Hooligans / Hooligans, 2005, forgalmazza: SPI)

Futball-faktor: Chelsea, Huligánok: West Ham - a két, témájában igencsak hasonszőrű film legnagyobb különbsége... kellene, hogy legyen ez, a Huligánok viszont nem elégszik meg pusztán azzal, amivel a szintén nem tökéletes Futball-faktor igen, azaz mindenből többet, jobbat, hatásosabbat akar. A csontmerev, "ezeréves" dramaturgiát olyan szinten erőltették rá a sztorira, hogy a legtöbbször hangos röhögés tört ki a meglepően telített nézőtéren. A hősgyártás ennél a filmtípusnál nem túl jó megoldás, ez nem sportalkotás, Lexi Alexander mégis ezt az utat járja: Elijah Woodból, a Harvardról kicsapott mintadiákból seperc alatt vezérszurkolót csinál (na, ja, 160 centi...), aki a végére már szinte mitikus figurává avanzsál, de ez roppant kínosan hat. Sem morálisan nincs alátámasztva, sem a motivációi nem ismertek a néző előtt, így pedig a Huligánok egy hangulatos, ám szarul rendezett mű a futballhuliganizmusról, ami pont a futballhuliganizmusról nem szól.