Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022) ☆ 👁

(David Yates)

amerikai fantasy, kalandfilm

2,7

2023-12-31 10:06:11 BalaKovesi (3) #7

Nem olyan vészes ez igazából. Persze vannak benne elég nagy hülyeségek, felesleges, elnagyolt szálak, szemforgatós mondatok, és az előzőekhez hasonlóan ezt sem sikerült úgy megírni, ami legalább nyomokban emlékeztetné az embert egy dramaturgiával, kezdettel és véggel rendelkező filmre, de sokkal kevésbé unalmas, mint az első rész, egy fokkal emlékezetesebb, mint a második, van hangulata, és próbál mondani valamit a maga kezdetleges eszközeivel. Jude Law továbbra is telitalálat Dumbledore-ként, de egyébként a többi karakter is kedvelhető. Azért nem mondom, hogy bármit is veszítettem volna, ha nem nézem meg, meg amúgyis kevés ennél csúnyább posztert láttam ekkora költségvetésű filmnél.

2023-04-17 23:17:13 Gasz András (3) #6

S ez mind azért lett így amúgy, mert hogy hogy fogadták az ennél sokkal jobb 2. részt. Azt ezt kaptuk módosítva s persze Depp szuper Grindelwaldja nélkül Hibái ellenére a 2. rész ennél sokkal jobb volt. Zeneileg is képi világilag is stb. Jó lenne ha visszahoznák Deppet és befejeznék egy 4.-5. résszel ahogy tervezték. De akkor viszont úgy ahogy akarták ne változtassák meg rajongók miatt, ala Alien COvenant a rajongók kérésére lett olyan szintén amilyen. Teljesen más lett volna.

előzmény: fempolip (#5)

2022-06-02 14:59:16 fempolip (2) #5

Csak azért nem 1 csillag mert, ott van Mads Mikkelsen. Nem személye, játéka.
És még úgy ahogy Jude Law, Dan Folger. Minden más unalmas, lapos, semmitmondó. A látvány sem szép.
A történet pedig bárgyú.

2022-06-02 11:59:04 paradox (1) #4

20 perc után elnémítva.

2022-06-01 09:37:55 kovi1970 (1) #3

Kb. 40 perc után le kellett kapcsolnom annyira unalmas volt. A legelső film után csak halványan derengett ki kicsoda, így a szereplők is teljesen érdektelenek voltak.

2022-05-31 11:40:28 VVega (1) #2

A végső nagy párbajnál komolyan felmerült bennem, hogy egy paródia filmet nézek-e? Nincsenek rá szavak, hogy mennyire nem történik semmi az egészben, mennyire gyengén vannak megírva a karakterek, és hogy egy varázsvilághoz képest mennyire ötlettelenül szürkén unalmas minden vizualitás. Tragikusan rossz, semmi értékelhető sincs benne.

2022-04-15 09:28:01 dittike (4) #1

Varázslatosan szép perceket szerzett nekem ez a film.