Romper Stomper (1992) ☆ 👁

(Geoffrey Wright)

ausztrál dráma

3,6

2020-06-04 11:52:14 nancyangel (5) #12

Kevés filmben tartom igazán indokoltnak a szexjelenetet. Itt azonban kihagyhatatlan, mert kiemeli a két férfi viszonyulását a lányhoz! Ti hogyan értelmeztétek a záró képsorokat? A lány ugye epilepsziás ... ezért bennem felmerült sok kérdés!

2018-11-07 07:41:56 oscarmániás (4) #11

Az első fele egy nagyon megdöbbentő ábrázolása egy szélsőséges szubkultúrának, szerintem ez a legerősebb és legjobb része a történetnek. A másik fele egy akciódráma, amely könnyen felejtendő (ez persze nem igaz), mivel könnyen elhiteltelenítheti az első felét. Innen a fotelból azt gondolom, a másik felének egy dokudrámának kellett volna lennie, vér nélkül, több mocsokkal, lepukkant városrészekkel, elrettentő zenével.

2014-04-26 00:42:08 popcorno (4) #10

Látlelet a 90-es évekből. Az értelmetlen sodródást és erőszakot exponálja ki. Elgondolkodtató. Nem ítélkezik, nem mutat megoldásokat, nem akar nevelni és ezért sokkal kevésbé rossz, mint a hasonló témájú filmek.

2012-12-27 11:26:11 terika (2) #9

Egy igazán vontatott és viszonylag unalmas filmet késztettek a társadalmi sztereotípiák mentén ( és abból sem kiaknázva az összes tulajdonságot csak kiemelve párat és azt ismételgetve). És ugyan tragikus a szereplők sorsa, mind egyénileg, mind a csoporté, de az ehhez szükséges "valósághű" ábrázolás nagyon a béka feneke alatt van. A mély mondanivaló (ami lenne) elsikkad pont a sztereotípiák miatt. Véleményem szerint nagyon rosszul bemutatott történetet sikerült összehozni.

2011-12-05 19:24:31 Lanie (1) #8

Szerintem az életben soha nem láttam még olyan filmet ami annyi klisével lenne tele a skinheadekkel kapcsolatban mint ez a film. Süt róla az első percétől kezdődően hogy olyan csinálta aki távolról ismerheti csak a dolgot, de lehet hogy még úgy sem.

2011-03-16 16:51:40 Bruce94 (4) #7

Crowe valami fantasztikus, de a többi szereplő is remekel. A hangulat remek, a feszülté is ott van a szeren. Brutális ám mégis nagyszerű. A Believert ugyan nem láttam, de az Amerikai História x-et azért nem tudja überelni. A legjobb jelenet szerintem a két rivális fél közötti összecsapás volt. Viszont Crowe szinkronhangjaként Gesztesi Károly eléggé rosz választás volt.

2011-03-07 16:02:27 Prüstü (4) #6

A Believer-t néztem tegnap, ma pedig ezt. Lényegesen nyersebb, és vadabb mint a Believer. A história X persze mégis talán a legkiemelkedőbb darab a témában, de mind a 3 film máshogy közelíti meg.
Úgy gondolom, egy igen vad, realisztikus, naturalisztikus darab. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a mélyebb, maradandóbb filmeket. A mechanikus naranccsal én nem tudtam párhuzamot venni, habár abban is hasonlóan jelenik meg "céltalan" erőszak, csak abban a Sci-fi elemek és az olykori fekete humor eléggé kompenzálja a brutalitást.

2009-02-05 22:02:22 puttancsospeti (4) #5

"Russel Crowe eszméletlen jó, jobb mint a Gladiátorban"
A szerep is reálisabb, árnyaltabb, több lehetőséget kínáló, közelebbi, mint amott.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2009-02-05 22:00:32 puttancsospeti (4) #4

SDzámomra ez ütősebb volt, mint az Amerikai história X, pedig azért az sem volt rossz.

előzmény: Shiherlis (#3)

2009-02-05 21:48:41 Shiherlis (5) #3

Nekem úgy tűnt,hogy a film inkább az erőszakról magáról és az emberi kapcsolatok visszásságáról szól,mint az ideológiáról.(arról a História X szól...)
Erősen emlékeztet Kubrick Clockwork Orange-jára.

2008-08-03 18:45:16 ronin07 (?) #2

Ebben a filmben számomra nem a vietnamiak válaszcsapásai a legsokkolóbbak, hanem a két férfi főszereplő közötti gyilkos feszültség ábrázolása, amit egy az ideájukat elutasító nő okoz.

2007-09-08 22:26:58 Jereváni Rádió (5) #1

Nyers, pőre, zabolátlan, nincs lacafaca, csak a valóság bele az arcodba. Russel Crowe eszméletlen jó, jobb mint a Gladiátorban vagy az Egy csodálatos elmében. A film az ötös osztályzatot simán hozza, de azért ebben a műfajban az Amerikai história x-et nem übereli, az ugyanis még ennél is jobb.