Identity (2003) ☆ 👁

(James Mangold)

amerikai thriller

3,7

2012-07-31 06:03:29 JohnnyJohnny (4) #31

Az utolsó húsz perce miatt megkapja tőlem a négyes osztályzatot. Egy sima átlagos, hatásvadász filmként indult, mely a mára populárisabbá vált modern horror filmek minden gagyi elemét tartalmazta, de a végén sikerült egy magasabb szintre pörögnie. A történet csavaros, jól átgondolt, ám helyenként gyengébb részeket is tartalmazott. A színészek alakításáról nincs különösebben se pozitívabb, se negatívabb véleményem, bár azt jobb belátni, hogy a legtöbbjük nem hiába vált b kategóriás színésszé az évek során. Összességében azért kellemes pozitív csalódás.

2011-10-11 00:59:05 yahooboi (4) #30

Végre egy thriller, ami zavarba tudott hozni és a forgatókönyvnek hála nem tudtam mire számítsak. Ezért az izgalomért érdemes leülni a műfaj szerelmeseinek az Azonosság elé.
Nem tudom,akkor milyen visszajelzései voltak a filmnek vagy hogy hol mutatták be, de érdekes, hogy ezek a színészek mára mennyire B-től Zs kategóriáig játszanak már. Mangoldnak azért ezelőtt is meg ezután is voltak nagy dobásai, ezzel sem okozott csalódást,sőt. A Kéjjel-Nappalról lemaradtam, de azt Diaz és Cruise miatt nem is fogom megnézni.

2011-06-15 10:37:29 mokiszin (5) #29

Egy ember elméjében történt eseményről beszélgetünk. Ezt nevezhetjük bizonyos fokú fantáziának is. a fantázia pedig nem ismer korlátokat. miért ne lehetne a kisfiú, aki legyűri a baseball ütőt egy 90 kilós állat torkán? Amúgy szerintem is Liotta csinálta azt. Malcolm a saját erejével ruházza fel a gyilkos karaktert - ill. mindegyiket, hiszen mindegyik ő maga.

2010-08-11 21:20:17 Rorschach (1) #28

Semmit nem néztem el, amint mondtam, ha a személyiségek halottak, ki is kellett csinálni őket valahogy, maguktól nem halnak meg.

előzmény: ekrekirts (#25)

2010-08-11 18:53:29 copeland (4) #27

A vége lehetett volna jobb is.

2010-07-28 22:58:49 deux (4) #26

Bonyolult film volt de végére csak sikerült megfejteni...xD

2009-10-02 20:15:58 ekrekirts (3) #25

sztem te egy pöppet elnéztél valamit
nem a 8 éves kisfiú dugta le a torkán baseball ütőt, ő csupán az egyik személyiség volt Malcolm agyában, a gyilkosságokat maga Malcolm követte el akkor mikor előjött belőle ez a személyiség. Csak ugye valahogy bekell mutatni az eseményeket, erre meg tökéletes volt ez a "személyiségek kiirtása Malcolm agyából cucc" gyak az ő agyában járkálunk az egész film alatt, és messze nem biztos, hogy ugyanúgy követte el a gyilkosságokat a valóságban, mint ahogy ott látjuk (pl utolsó gyilkosság)... szerintem

2009-07-21 18:37:39 Rorschach (1) #24

Nekem Liotta a film legelejétől gyanús volt, már a nézése is, világos volt, hogy titkol valamit. Erre a fejében játszódós dologra meg én úgy gondolok, mint valós eseményekre, mivel ha a személyiségek tényleg meghaltak, akkor meg is kellett ölni őket valahogyan. De könyörgöm, hogy egy félrefésült, nyolc éves kisgyerek legyen a gyilkos, aki gonosz mosollyal sétál el a robbanó autó elől, ráadásul lassítva... Ez nekem maradandó agykárosodás, komolyan, kábé mint a 206-os Ómenben. Röhej, szánalom.

2009-07-20 20:12:12 ronin07 (?) #23

Ráadásul én úgy emlékszem, hogy a fegyenccel a zsaru (Liotta) végzett. Malcolm Rivers fejében amúgy szerintem nincsenek állandósult szerepkörök. Liotta-ról se hinnénk, hogy a végére vérengző fenevaddá alakul, és ez kétségtelen erénye az Azonosság-nak, ráadásul az elmében raktározott karakterek egy többszörös skizofrénnél deformálódhatnak. Nem vagyok pszichológus, de egy torz rendszer bármire rányomhatja a bélyegét az adott szisztémában. A Tiz kicsi indián elbeszélésének mintájára esnek ki emberek Rivers fejéből úgy, ahogy az elme eltaszit magától személyeket, hozzájuk tartozó ideákat. Önfelszámolódás következik be. A gyerek végül miért nem jóként lépett elénk? Pillanatnyilag a gyilkos gyerekkori traumájának (rögtön a nyitányban, a magnófelvételen hallani, hogy az anyja szajha volt, és egy hollywoodi sorozatgyilkosos tömegfilmben tudjuk, ez mit jelent) fixációjára gondolok, mint támadható okfejtésre, éppen ezért tartom, hogy épp ebben a gonosszá alakult tudatban és saját testében végez a rabszállitó kocsiban ülőkkel. Nem azért, mert megérdemlik, hanem azért, mert az ösztöne bekebelezte, ahogy valszeg korábban se tudott gátat vetni a hajlamainak.

2009-07-20 19:55:09 JeszKar (4) #22

Mivelaz egész csak a fejében létezik
szerintem egész könnyen.

2009-07-20 19:48:08 Rorschach (1) #21

Társaságban néztem, és már a film elején csak úgy poénból megjegyeztem, hogy biztos a kissrác a gyilkos. B*zmeg, ez egy nagyon beteg film a tízes tudathasadással, a hullák értelmetlen eltűnésével együtt. Jó is lehetett volna ez az új látásmód, utazás egy gyilkos fantáziájába, ha finomítanak a scripten meg jobb rendezőt kap a cucc, de úristen, elárulja valaki, hogy egy nyolc éves kisfiú hogy a picsába képes legudni az elítélt torkán a fél baseball-ütőt?
Fantasztikus. És elpazaroltam rá 90 percet. Röhej.

2009-07-18 14:25:59 terika (4) #20

Talán túl egyszerűnek tűnik a megoldás? :) A pszichopatológiában vannak olyan egyszerű esetek, melyeknél akár a tucatnyi személyiség definiálása után meg van oldva az "ügy", illetve az ember. A film befejezése minden esetre egy filmes befejezés, szakmai szemmel amúgy a többivel nem igen volt gondom. Végtére ez egy film.

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2009-07-13 20:53:41 simijohnny (4) #19

Így vagy úgy, fogalmazzunk így, csipázom ezt a filmet, nagyon...

2009-07-13 19:35:52 ronin07 (?) #18

Így van. Semmi flashback, csak retorika, arc, érzelmek.

előzmény: Cesare Gonzago (#16)

2009-07-13 19:31:35 Cesare Gonzago (4) #17

Így van, de Mangoldék nem voltak képesek alkotó módon felhasználni.

előzmény: Jereváni Rádió (#15)

2009-07-13 19:31:03 Cesare Gonzago (4) #16

Én az utóbbit - a tárgyalást - választottam volna. Az "agyban bujkálás" óhatatlanul kisszerű pszichodrámává aljasíthat egy darabot, ha nem rátermett a forgatókönyvíró.

előzmény: ronin07 (#14)

2009-07-13 19:23:21 Jereváni Rádió (4) #15

Valóban nem lesz belőle klasszikus, de jó film. A Tíz kicsi néger ugyebár jó alapanyagnak bizonyult.

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2009-07-13 19:21:41 ronin07 (?) #14

Nálam az a baj, hogy a gyilkos agyában bujkálunk panel és a tárgyalás együtt disszonánsak. Vagy az egyiket, vagy a másikat kellett volna kiválasztani, és arra rágyúrni.

2009-07-13 19:16:18 Cesare Gonzago (4) #13

Első megtekintésekor nekem is nagyon tetszett, de azóta csak négyes. Utólag döbben rá a néző, hogy hatlamas átverés; valami hiányzik belőle, amely időtálló alkotássá emelhetné.

előzmény: ronin07 (#12)

2009-07-13 19:04:25 ronin07 (?) #12

Nem olyan jó ez, ma már rájöttem. Ingadozom a hármas és a négyes között. Legyen 4-es!

2009-03-21 16:35:49 Rea (5) #11

Egész jó kis film volt. Én mondjuk nem említeém egy lapon a Magasfeszültséggel, az egy nagy rakás sz*r. Rengeteg krimit olvastam, a kedvencem a Tíz kicsi néger. Ott sem jöttem rá a gyilkosra, és itt sem, pedig aki krimin edződik tudhatná:legtöbb esetben az a gyilkos, akiről a legkevésbbé gondolnánk Tetszett a film.

2009-03-01 11:29:39 VMVKWA (4) #10

Körülbelül a film 2/3-áig csak egy átlagosnál valamivel jobb thrillernek tűnt, mondjuk a hangulata meg az idősíkokban való visszaugrálás nagyon tetszett. A vége fele meg csak kapkodtam a fejem, eléggé csavarosra sikeredett. Lejött a "megoldás", de asszem mégegyszer megnézem, ugyanis egy minden figyelmet ígénylő thrillerről van szó.
Viszont annyira nem paráztam rajta egyszer sem, inkább a csavarok miatt tetszett.

2008-12-12 16:01:52 whiteman 01 (2) #9

Nem lenne ez rossz, csak ugyanúgy, mint más átgondolatlan thrillereknél, itt is a végét cseszték el. Mintha ez már műfaji alapkövetelmény lenne. Körülbelül a film háromnegyedéig egyre izgalmasabb a sztori, szerintem nem lehet olyan könnyen kitalálni, aztán jön a csavar, onnantól egyre hiteltelenebb, de gondoltam, helyre lehet ezt még hozni, nincs minden veszve, aztán ezt az alapból is elég gyenge lábakon álló sztorit megfejelik még egy csavarral, és ez már a film vége, de innentől átértékelődik gagyi baromsággá. Minek erőltetni azt, ami nem megy?

2008-03-25 13:13:21 Suhok (3) #8

Azt hittem, hogy az agyi problémákról már nem lehet több bőrt lehúzni, de sikerült. A végeredmény: elég hihetetlen sztori, még hihetetlenebb végkifejlettel. Végülis nézhető, itt-ott érdekfeszítő, de felejthető.

2008-03-11 11:40:03 ronin07 (?) #7

Játék az alapvető thriller és horrorklisékkel, amiket lassan 50 éve Hitch mester vezetett be a köztudatba a Psycho-val. A legjobb az benne, hogy szinte csak Norman Bates kálváriájából vesz kölcsön paneleket (a főhőst érintőket is!), ám mint tudjuk: Lopni mindenki tud, de nem mindenki csinálja jól. A számomra a legprofibb kortás amerikai iparos rendező, James Mangold az Azonosság alapján jó játékos. Nemcsak kibérel, ismeri az egyensúly fogalmát is: egy kis Hitch-utánérzés, mondjuk gyilkosságjelenetben, egy kis saját ötlet ugyanitt, egy kis Hitch-hommage a kísérteties motelről, újra saját észrevétel, ezúttal a szereplők összjátékára vontakozóan, mindig jó pillanatban. Egyedül a kurta játékidő miatt fájt a szívem.

2008-02-11 10:09:17 GothMan (4) #6

Na, ez egy igazán különleges thriller. Tessék megnézni, aki még nem látta!

2007-12-13 18:33:05 Olórin (3) #5

kösz, b*meg! nagyon ideje lenne már felfognod, hogy az a redvás spoiler gomb nem véletlenül van ott!!! HASZNÁLD!!!

előzmény: Lujzi (#4)

2007-12-13 18:10:54 Lujzi (?) #4

Az Azonosság vége hasonlít a Magasfeszültség végéhez.:)

2007-07-18 16:32:06 mina (5) #3

egen... régebben milyen jók voltak a magyar sznkronok, de mostanában sajna nem nagyon találjuk el a jó hangot.
ettől függetlenül nekem nagyon tetszett a film :D

előzmény: Ivan/ (#2)

2006-01-15 21:37:12 Ivan/ (3) #2

Nem tudom, valahogy rám nem volt ekkora hatással. A felétől tudtam a megoldást, ráadásul baromira szar volt a szinkron is, ami azért rontot rendesen az élvezhetőségen!

2006-01-14 22:07:59 baky (4) #1

Bevallom, nem nagyon szeretem a thrillereket, de ez a film nagyon bejött!
A történet előrehaladtával többször is mást gondoltam a "rossznak"; de valószínűleg senki sem fogja eltalálni a valódit.
Az izgalmas fordulatokat az időben való ugrálás még érdekesebbé teszi.
Hát a vége pedig ... nem hittem el. De végülis logikus ...

4,5/5