El inocente (2021) ☆ 👁

(Oriol Paulo)

spanyol dráma, krimi, minisorozat

4,0

2021-06-12 19:54:13 Dió (4) #1

Így négy filmje után én mostmár lelkifurdalás nélkül szeretném azt mondani, hogy Oriol Paulo szerintem ott lesz a jelenkor legnagyobb filmesei között, ha ez így megy, sőt, a minden filmjében visszaköszönő, iszonyat erős rendezői stílusjegyeit nézve én legszívesebben már most felraknám őt a nagyágyúk mellé. Nem nagy meglepetés, hogy a játékfilmjei után ő is sorozatrendezésbe vágta a fejszéjét, ami nagyon jól áll az El Inocentének, mert nagyon elegánsan bontotta le a sztorit nyolc olyan külön epizódra, amely mindegyike egy újabb szereplő stílusos bemutatásával kezdődik, hogy aztán a maradék játékidőben is egy tőle elvárhatóan erős thrillert bontogasson, csak ezúttal 600 percen keresztül. Ami a fentebb említett stílusjegyeit illeti, igazából annyira nem bízott semmit a véletlenre, hogy a Contratiempóból a rendezőn kívül egy az egyben átemelte az írót, a zeneszerzőt, és a két főszereplőt is, úgyhogy nagyon már eleve nem mehetett félre a dolog, és ennek köszönhetően igazából tényleg öröm nézni minden percét. Ugyanakkor annyira jól nem is sikerült, mint az. Hiába nyújtotta szét nyolc epizódra a sztorit, még így is vannak benne olyan részek, amik után nekem szabályosan megfájdult a fejem, mert egyszerűen annyira sok infót próbált legyömöszölni a néző torkán (emlékszem, egyszer kb. 30 másodpercre álltam fel valamiért a hűtőhöz, és már ez elég volt ahhoz, hogy visszaérve semmit se értsek). Illetve a második felére valahogy megint feleslegesen csúszik át egy olyan erőszakorgiába a dolog, hogy a hatodik-hetedik epizódból pl. semmi másra nem fogok emlékezni, mint hogy nőket vernek véresre és félholtra. Persze a legnagyobb kérdés Oriol film esetében mindig az, hogy lesz -e csavar. Azt hiszem valahol a negyedik rész környékén itt is volt egy olyan tekerés a sztorin, aminél majdnem sikerült magam alá székelnem, de természetesen a Contratiempo pofátlan csavarjához sehol sem volt, az pedig, ahogy a finálé két csavarját egyáltalán csavarként próbálta eladni, nekem nem jött be, mindkét fordulat ugyanis már kilométerekről látszott (sőt valahogy ezeket félretéve sem ért fel az utolsó epizód a többi színvonalához). Szóval összességében ez egy négyes, amit nagyon jó nézni, de tőle egy hangyányival többet vártam.