The Dry (2020) ☆ 👁

(Robert Connolly)

amerikai-angol-ausztrál dráma, krimi

3,6

2024-03-16 20:37:42 branton (4) #2

Baromi jó film, amelyet még jobbá tesz az iszonyatosan erős csavar. Csavar? Valahol sejthető volt, de ennek ellenére húsbavágó volt. Eric Bana az egyik titkos kedvenc színészem elég régóta, az Aszályban megmutatta, miért is az. Egyébként mindenki jó volt, A-tól Zs-ig. Várom a következő részt, ugyanis ha jól informálódtam, idén érkezik is. Ha ilyen minőségben jön, akkor én szeretettel várom! Erős négyes.

2021-12-12 15:02:39 Adam Taylor (4) #1

Nem ismertem Jane Harper regényét, és a film is kimaradt - szerencse hogy rátaláltam, mert az év egyik legerősebb krimije. Van valami az ausztrál tájban - na meg a rendezőkben - ami rettenetesen jól passzol az ilyen sötét sztorikhoz. A tájhoz hasonlóan a szereplők is porig szikkadtak, egyedül a bosszú és a múlt traumáiból fakadó keserűség - na meg a pia és a szerencsejáték - hajtja őket, úgy szomjaznak a boldogság vagy valamiféle remény után, mint a föld az eső után. Remek hangulat, jó színészek - még ha a sztoriban nincs is semmi különös, mindezeken több mint jól elüzemel a film 2 órán át.