The Dark Crystal (1982) ☆ 👁

A sötét kristály

(Frank Oz - Gary Kurtz - Jim Henson)

angol animáció, fantasy, kalandfilm

3,3

2019-10-23 21:26:37 Korben (?) #5

Én az elsővel néztem. Nekem teljesen bejött.

előzmény: necksprain (#4)

2019-10-18 06:10:59 necksprain (2) #4

melyik szinkronnal érdemes nézni?

2015-12-06 00:08:57 slawter (3) #3

A látvány pazar, sokszor lehengerlő az, amit a készítők alkottak - például a mocsár.

2013-06-13 20:18:17 Pandora (4) #2

Két filmet is megtudnék említeni, amik eszembe jutottak a film nézése közben. Egyik (talán nem meglepő módon) a Labirintus (1986-ból), Jim Hensonra jellemző sajátos stílus abban a filmben is maximálisan megnyilvánult. A másik film pedig a Wolfgang Petersen féle Végtelen történet; több olyan momentum is volt, amit a végtelen történethez tudnék kapcsolni.
Jen - Atreyu /más néven Atráskó/: (mind a két esetben egy fiatal fiún múlik a birodalom fennmaradása)
Szilánk - Varázsfonat: (mind két esetben egyfajta segítségként funkcionál a küldetés végrehajtásához)
Misztik - Morla: (idős, bölcs Misztik; illetve egy idős, bölcs óriásteknős, akik útba igazítják a főszereplőt)
Aughra - Engywook: (a főszereplőket kisegítik útjuk során és tanácsokkal látják el; Aughra egy boszorkány, Engywook egy gnóm)
Kristályt őrző vár - Elefántcsonttorony: (a birodalom palotái)

Összességében szerintem érdekes és látványos film, a 80-as évekre jellemző fantáziavilággal.

2012-12-06 00:11:06 Nimue29 (4) #1

Szép, különös, különleges, elgondolkoztató. És nagyon mókás is. :) Ha az ellenség legalább egy kicsit lenne kevésbé visszataszító, simán lehetne gyerekfilm. Felnőtt filmnek túl egyszerű a sztori (viszont érdekes a világ), gyerekfilmnek meg túl rémesek ezek a keselyűfejű gonoszok. Kiskoromban biztos féltem volna tőle. De tényleg nagyon érdekes film, kedvenc lesz.