Twelve Monkeys (1995) ☆ 👁

(Terry Gilliam)

amerikai dráma, sci-fi, thriller

4,3

2024-01-05 08:31:06 Norbert Simon (5) #65

Kedvet adtál hozzá, hogy újra megnézzem. Már eléggé régen néztem, de most, hogy nagy kedvet adtál hozzá, felidézem.

2024-01-05 08:18:15 BalaKovesi (?) #64

Bár még nem láttam a filmet, pedig már háromszor is nekikezdtem (Gilliam az eddig látott filmjei alapján nem az én világom, ezt is 20 perc után mindig kikapcsoltam), de ajánlom a francia eredetit, a Kilátóteraszt (La Jetée). Így (szinte) látatlanban is nagyon más a kettő csupán az elbeszélés módjából és eszközeiből kiindulva is, meg annál azért már korán látható, hogy hova fog kifutni, mindenesetre biztos érdekes lenne őket összevetni, hogy mennyire másként kezeli az alapanyagot két különböző alkotó.

2024-01-05 02:34:16 ChrisAdam (5) #63

Micsoda nagyszerű dolog újranézni egy ilyen filmet 12 év után! Van abban áldás, hogy az ember darálja a filmeket, sokat elfeled, némelyiket okkal, némelyik emlékét az idő koptatja el, némelyikre nem is figyel, ilyenkor van lehetőség az újranézésre úgy, hogy szinte újként hasson. Alább igencsak semmitmondó kommentem van - érezhetően nem szippantott be -, pedig jó lenne kicsit jobban visszaemlékezni, hogy mit is láttam akkor, zsenge tiniként. Pedig színtiszta zsenialitás a film, korszakos mestermű, ami minden aspektusában helyén van. Kellett már egy ilyen filmélmény, ahol az ember csak úgy kapkodja a levegőt, próbálja befogadni azt a mennyiségű hozzáértést, komplexitást, filmnyelvi bravúrt, rejtett humort, ami árad a filmből. Na és persze a döbbenet: a 12 év elég volt ahhoz is, hogy a filmvégi csúcspont ne legyen mindvégig egyértelmű számomra, így aztán mondhatom, hogy teljes értékű a katarzis. Persze ilyenkor az az egyetlen szomorú dolog ebben, hogy egy ilyen filmélmény után nem lesz már több ilyen alkalom, 24 év múlva se.

2021-06-04 11:27:17 Norbert Simon (5) #62

Mindig is megdöbbentő volt számomra ez a film. Ráadásul most újranézve 2021-ben valami félelmetes ,hogy milyen időtállóvá tudott válni. Sőt mi több jobban mint ezelőtt bármikor. A történet elég csavaros, szövevényes. Most újból megnézve én még némi abszurd humort is találtam benne amit eddig valami miatt nem. Egy olyan sci-fi amely a képernyőn át képes valósággá válni a jelenleg a világunkban zajló események által a néző fejében. Én pl elgondolkodtam tulajdonképpen ez zajlik most is. Nagyon fájó társadalomkritika az egész, kiváló mint dráma, nagyon jó mint thriller is a film. remekül mixeli a műfajokat. A Bruce Willisnek és a Brad Pittnek is óriási dícséret jár. Egy szó mint száz: A 12 majom egy mestermű!

2020-03-30 16:30:02 Ehun69 (5) #61

Még moziban láttam, eddig csak 3 csillagos volt nálam, de most 2020-ban újra nézve aktiválódott a vírus

2018-12-29 20:19:52 o0o (?) #60

Affene, valahol a film kétharmada tájékán azt hittem pár percig, hogy az lesz a nagy csavar a sztoriban, hogy az egész sci-fi szálat csak megrendezték egy elmegyógyintézetben a beteg számára terápiás célból, valahogy úgy, mint a Viharszigetben... ecsém, ez mekkora fricska lett volna nekünk sci-fi rajongóknak, de kár hogy nem ez lett belőle! nem tudja valaki, nem készítettek már valamikor egy ilyen filmet? de megnézném... (bocs a kicsit-OFF-ért!)

2018-12-28 10:19:38 schankox (4) #59

Brad Pitt valami hihetetlent nyújt ebben a filmben! Amúgy nagyon pozitív csalódás volt a film, örülök, hogy megnéztem.

2018-01-28 16:28:34 Manómaszat (5) #58

Engem - bár az egész szempontjából meg lehet bocsátani, az zavar, - hogy Cole nem képes megérteni (vagy irracionálisan ne érdekli), időutazásai helyszínein talán nem triviális tény, hogy valaki a jövőből jön. Számtalan ziccer adódna bebizonyítania az igazát, sorolhatná a közeljövő történéseit (pl. az eltűnt gyerek sztoriját is mellékesen ejti el). Vagy éppen megkeres(tet)hetné gyerekkori énjét, csakhogy ekkor mindjárt nem volna olyan koherens a film időutazási fikciója.

2018-01-15 16:48:56 ryood (5) #57

annyira azért nem könnyen kiszúrható, csak pár képkockányi időre látható, és elég jól bele is olvad a környezetébe... anno úgy hívták fel rá a figyelmemet nekem is, és emlékszem, hogy sok más ismerősöm se vágta. igaz, akkor még nem voltam kamaszként ennyire szemfüles..

előzmény: St4nt0N (#56)

2018-01-15 16:27:45 St4nt0N (?) #56

Szerintem mindenki, de én úgy emlékszem, az nem zászló, hanem egy „Hungary” útikönyv valami forgóállványon.

előzmény: ryood (#55)

2018-01-15 15:06:18 ryood (5) #55

nem tudom, volt-e már itt téma, de más is észrevette a film végi reptéri jelenetben az egy pillanatra felbukkanó magyar zászlót?

2013-11-22 18:11:49 critixx (5) #54

Igazából ahány film, annyi teória. Sőt, a Star Trek franchise-ban többféle teória is jelen van egyazon univerzumon belül (van ahol megváltoztatják a múltat, van ahol a Tizenkét majom-féle variáció történik). Mondjuk mivel időutazás nem létezik (ezt a Vulkáni Tudományos Tanács is kijelentette :P), ezért tényleg marad mindez pusztán elméleti síkon. :)

2013-11-22 17:49:54 BonnyJohnny (5) #53

A Vissza a jövőbe, és más, hasonló filmek szerint minden egyes időutazással nyitunk egy új, alternatív idővonalat.
Ez és például a Terminator is egy olyan teóriát követ, ami szerint a múlt megváltoztathatatlan (hiszen már megtörtént), minden kísérletünkkel éppen azt érjük el, amit meg akarnánk változtatni.

Ettől függetlenül elférne egy ilyen kacsintás a záróképbe.

2013-11-22 17:44:49 csabaga (5) #52

Én a Vissza a jövőbe filmekből indultam ki.Ott megváltoztatható.

Végül is ezek teóriák,hiszen időutazás nem létezik...:)

2013-11-22 17:28:22 BonnyJohnny (5) #51

Szerintem is, de ez a jelenet lehet Gilliam megingó búgócsigája. :D
Egy kis kacsintás. ;)

2013-11-22 17:15:29 critixx (5) #50

Szerintem ez a film azt a fajta időutazási értelmezést követi, miszerint a múlt megváltoztathatatlan, ha visszamegyünk az időben, az általunk ott elkövetett dolgok már mind megtörténtek a mi szempontunkból. Ezért hívják ezt "predesztinációs paradoxonnak". Cole már gyerekkorában látta saját magát meghalni és ez egész életében kísértette őt, pedig az ő szemszögéből csak harminc évvel később történt meg. Nem fogja senki sem megakadályozni a lopást. Illetve, ha megpróbálják, akkor sem sikerül.

2013-11-22 17:08:04 csabaga (5) #49

Valószínűleg megtudja,pontosan honnan van a vírus,majd a követező visszaküldött ember megakadályozza a lopást.

Csak azt nem értem,a doktornő honnan emlékszik rá,már elsőre.Az addigi életében sehol sem láthatta.

2013-11-22 16:57:56 BonnyJohnny (5) #48

Ez eddig nem tűnt fel. :)

2013-11-22 16:55:20 csabaga (5) #47

Sokáig pesszimista befejezést láttam,de ez nem biztos.

A múlt jelentései befolyásolják a jövő reakcióit.Így kapja meg a parancsot,ölje meg a vírus tolvajt.Miután kiderült a 12 majom hadseregének nincsen köze a járványhoz.
Majd a jövőből ismert nő aligha véletlenül pont a tolvaj mellé ül le a gépen...

2013-09-30 20:56:33 Szökkencs (4) #46

Időutazós filmet csinálni mindig necces, nagyon könnyű elcsúszni a részleteken, de itt az utazás módjáról nagyon kevés szó esik, és a múlt hogyan változtatja meg a jövőt dilemma is óvatosan van kezelve. Inkább egy antiutópiaként értelmezhető, ami főleg azért érdekes, mert tulajdonképpen bármelyik korban lyukad ki, ugyanolyan nyomasztó és elfuserált a világ mindenhol. Nem érezzük magunkat sehol sem jól, egyedüli pozitívum a múltban, hogy jó volt a levegő... De talán nem is az időutazás maga a lényeg, inkább a látszólag nem annyira fontos párbeszédek, monológok, szúrós, odamondogatások (részvétlenség, elidegenedés, elkorcsosulás a világban), amikre inkább csak másodszori megnézéskor fogok tudni figyelni, most csak felületesen jutottak el a tudatomig. Az első megtekintésnél a sztorira fókuszáltam, nehogy elsikkadjon valami, illetve arra, nehogy elaludjak, mert néhol kifejezetten lelassul a film, nem jó a dinamikája. Ennek ellenére érdemes többször elrágódni rajta, még akkor is, ha nekem a végén azért elmaradt a katarzis.

2013-08-09 16:46:59 critixx (5) #45

A '90-es évek talán legjobb sci-fije. Az eredeti Chris Marker rövidfilm szintúgy kiváló.

2013-08-09 11:27:12 Zalaba Ferenc (5) #44

Pazar remekmű. Szédületesen sokrétű, csodálatosan megkomponált, félelmetesen aktuális.

2013-07-02 01:28:54 mina (?) #43

Én általában nagyon szeretem Rudolf Pétert, de ehhez a figurához annyira nem passzol a hangja, hogy szerintem borzalmas, alig bírom nézni a filmet emiatt, de már a felén túlvagyok...

2013-02-21 14:30:41 Ágó (5) #42

Ez azért elég jelentős változás. Lehet tudni, mi áll a hátterében?

előzmény: asda (#41)

2013-02-21 12:08:49 asda (2) #41

Újra nézve 5=>2

2012-10-14 00:44:47 Victor Vance (5) #40

(Spoileres)
A ’90-es évek egyik legjobb, legfelkavaróbb sci-fije, olyan hangulattal, és képi világgal, hogy azt bizony nem lesz könnyű egyhamar elfelejteni. A történet nem elég, hogy valóban eredeti, még jól össze is zavarja a nézőt, kibogozása pedig oda vezet, hogy több alternatíva is létezik, véleményem szerint ez nem baj, mert pont ettől lesz egyedi, ettől fogunk még hosszú évekig beszélni róla, és vitázni, vajon mit is akar nekünk mondani Gilliam ezzel a rendezésével.
Bruce Willis itt végérvényesen bebizonyítja, hogy nem csak akcióhősként tökéletes, de bizony színészkedni is tud, az általa alakított karakter pedig komoly jellemfejlődésen megy át a cselekmény során, de persze mindvégig bennünk van a kétség-érzete: most akkor tényleg őrült, vagy valóban egy olyan jövőből jött, ahol az emberiség lassan már a végnapjait éli, és patkányokhoz hasonló életmódot folytat, nem uralkodó faj többé, csak egy csúszó-mászó. A cselekmény folyamatosan kikezdi a néző idegeit, mikor azt hihetnénk hogy tényleg megtörtént amit a képernyőn látunk, akkor jön a cáfolat, mikor elég érvet sorolnak fel Cole őrültsége mellett, akkor megint egy fordulat, amely azt súgja nekünk: főhősünk valóban egy halálos vírustól akarja megmenteni az emberiséget. Az időutazás megfelelő módon van ábrázolva, nincs túlmagyarázva a mechanizmusa, megint egy eldöntendő kérdés, hogy akkor végülis Cole hogyan kerülhet vissza a saját idejébe, egy lehetséges válasz: talán sehogy, ugyanis őrült. Ám ezt nem jelenthetjük ki teljes bizonyossággal, ahogy azt sem hogy az utolsó jelenetben valóban egyértelművé válik: a vírus el fog terjedni, vagy épp azt jelzi, a küldetés sikerrel járt.
Willis is jól alakít, de Brad Pitt az, aki abszolút tökéletes színészi teljesítményt hoz, az ő karakterén keresztül kritizálják a fogyasztói társadalmat, s elgondolkodó az is, hogy vajon ki az őrült és ki a normális, aki nem illik bele a társadalomba, azt kivetik magukból és bezárják. Elgondolkodtató mozi ez, amit nem elég egyszer megnézni, mert rengeteg apró fontos monumentum, jelkép és utalás van benne, s minél többször tekinted meg, annál érdekesebb dolgokat fedezel fel benne. Örökzöld alkotás.

2012-08-28 13:54:56 ChrisAdam (5) #39

Furcsa, rideg, apokaliptikus, beteg hangulatú film, zseniális alakításokkal, csavaros történettel, fordulatokkal, kitűnő operatőri munkával és dallamos, fülbemászó zenével.

2012-07-27 23:44:48 gomez1000 (3) #38

Engem egyáltalán nem sokkolt semmi a végén. Elmesélik, hogy James Cole ugrál az időben, közben már összezavarodik, mert nem tudja, hogy őrült e vagy sem, de a végén kiderül, hogy mégsem volt őrült, és meghal. Mi ebben a zseniális ? Engem majdnem untatott a film hosszúsága, de egyszer nézhető. Ilyenkor mindig csodálkozom, hogy egy mások által csodálni való filmet miért nem tudok annyira szeretni, és miért nem élvezem... Nekem nem jött be.

előzmény: Bruce94 (#33)

2012-06-27 09:56:45 reting1111 (5) #37

Na így kell tökéletes filmet csinálni.

2012-06-20 03:34:24 sasi89 (4) #36

Pár dolog számomra még nem teljesen tiszta az első megtekintés után így egyenlőre nálam "csak" négyes a film. Plusz pont Brad Pitt játéka.

2012-02-15 15:47:10 Pete (5) #35

Vasárnap volt a TV-ben, 16 év után láttam ismét. Döbbenet jó film.

2011-08-18 16:36:11 jackguyver (5) #34

akárhányszor nézem ezt a filmet egyre jobban tetszik :)

2010-12-04 22:41:51 Bruce94 (5) #33

Minden idők egyik legsokkolóbb befejezésével rendelkezik a film. Mikor csütörtökön megnéztem, nem tudtam aludni, csak járt az agyam, gondolkodtam. A történet remek, és eléggé kiszámíthatatlan.
A színészek remekelnek: Bruce Willis meglepően remekül alakít. Pitt óriási, Rudolf Péter hangjával pedig még rá is tesz egy lapáttal a jellemére. És Stowe sem panaszkodhat. A film végi katarzist egyetlen dolog tudja fokozni Louis Amstrong dala. Olyan embereknek ajánlom, akik szeretnek elgondolkozni egy filmen, az ilyen beálítotságú emberek mindenképp tegyenek egy próbát vele.

2010-09-14 00:54:57 acidphase (5) #32

hat ez szomoru, mindjar besirok :/ :((

előzmény: Lajos The Silent (#31)

2010-09-13 21:46:04 Lajos The Silent (2) #31

Sajnálom...Nekem nagyon nem tetszett ez a film.

2010-02-22 20:24:21 simijohnny (4) #30

Tehát mégis ötös. :)

Ez az egy mondtad szúrja a szemem ebben a szövegkörnyezetben.

előzmény: terika (#29)

2010-02-22 20:12:11 terika (5) #29

azazell0 írta (#3) "(van ilyen, hogy pre-katarzis?)"
Ez nem pre, mivel már átélte. Ez visszaemlékezés, az összes álma saját átélt élmény alapján jött létre.

-senki- írta (#9): "Ebbe az egész csak egy maszlag az örület ábrázolására."
Véleményem szerint nem az egyén őrültségét hivatott bemutatni a fim, hanem azt, hoyg a világ mennyire tud megőrülni.

Jereváni Rádió (#17):""Meg végre egy időutazás szemponjából szabatos film."

Úgy van, Tony Scott a Deja vu-vel elmehet kapálni! :)" -> ez nagyon jó :D.
Szerintem ez a legjobb az egészben, hogy nem magyarázgatja hogyan megy vissza, ide, oda, amoda, csak van egy gép, beszippant és kész. Tisztára mint a fogyasztói társadalom, ami szintén beszippant, ha nem figyelünk oda. Szóval nagyon tetszett benne az, hogy nem fecsérel kínos perceket az időgépre, hanem a sci-fi mögött képzelj, amit akarsz, van és kész.

Az egészet egybe foglalva én nagyon élveztem. Tetszett, ahogy összeértek a szálak és nem kellett felesleges agyalással eltölteni az időt, minden érthető volt elsőre. Egyébként a zenéje szerintem nagyon sokat dob rajta, az egyik sarkalatos pontja véleményem szerint ez a zene. A Le Jetée-t meg fogom tekinteni azt hiszem, kíváncsi vagyok miből dolgoztak.

A kritikai része is nagyon időszerű volt, a sok-sok célzás az elbutult, gépiesedett emberekre már akkor is ilyen érvényben volt, ma meg már hatványozottan élő ez a problémakör.

2010-01-14 09:49:39 critixx (5) #28

Predesztinációs paradoxon. :-DDD

előzmény: czeppelin (#25)

2010-01-14 01:57:43 arylacee (3) #27

Ja meg ebben Bruce Willis inkabb hasonlit frodora a nagy idegesito menesevel meg megidegesitobb idiota tehetetlen viselkedesevel.

2010-01-14 01:54:12 arylacee (3) #26

Hat a vege azert nem volt nagy durranas. nem ertem miert kell felfujni.

2009-06-29 17:36:25 czeppelin (5) #25

Pedig tök egyszerű. Úgy, h Bruce Willis karaktere akkor (asszem 1997-ben) még csak kisgyerek, és majd 2035-ben lesz börtönben, amikoris visszaküldik 1997-be, és a 2035-ös énjét ölik meg. Remélem érthető:S

előzmény: kisjon (#23)

2009-06-29 16:02:00 limupei (4) #24

Én meg azt nem értem, miért kell spoilerezni és rontani mások filmélményét...

2009-06-29 15:24:37 kisjon (?) #23

én csak azt nem értem, hogyha a film végén meghal b.willis akkor, hogy lehet 2035- ben börtönben?

2009-03-05 00:02:10 Kuz (5) #22

bocs a csókjelenettel, kicsit rosszul emlékeztem, mind1 a lényeg asszem érthető

előzmény: Kuz (#21)

2009-03-05 00:00:32 Kuz (5) #21

Ez természetes, hisz a végét ismerni nem épp szerencsés konkrétan ennek a filmnek:). Nekem az tetszett nagyon hogy amikor a közepe táján megzavarodott, és elhitte hogy tényleg csak kitalálta hogy a jövőböl jött, akkor a jövőbeni jelenetben éppen ezért kezelték őrültként:), kicsit elveszett a két világ között, és ezzel a feltételezett időutazás lehetséges lelki hatásait rettentően jól megfogta. Amúgy még az egyetlen! csókjelenetet emelném ki: nem hogy nem csöpög (nem is illett volna oda), de direkt elrontja a sarokban hangosan horkoló figurával a végén:), ezek miatt Zseniális!!!

előzmény: jesi (#20)

2009-01-28 16:52:03 jesi (4) #20

Nemrég néztem másodszor és sajnos kevesebbnek tűnt mint először

2008-12-27 15:36:58 cucu (5) #19

A lehetetlen és az inkonzisztens nem ugyanaz. Előbbit valóban nem érdemes egy sci-fi-n számon kérni, utóbbit viszont lehet. És az ebben a filmben bemutatott információszerző és múltmegőrző utazás a múltba konzisztens és lehetséges is: elég belenézni egy 5 fényévre lévő tükörbe, hogy visszanézzünk 10 évvel korábbra. Egy jó távcsővel azt is ki lehet szúrni, hogy kik voltak a Tizenkét Majom Hadserege, és mit csináltak. :-)

előzmény: vadPINGvin (#18)

2008-12-27 14:22:01 vadPINGvin (5) #18

Az időutazás mint olyan eleve logikátlan és lehetetlen, ezért olyasmi előfordulhat, hogy egyik-másik film kicsit ügyesebben, logikusabban van megkomponálva - mint pl ez is vagy a Deja Vu is -, ami az átlag időzavaros filmek fölé emeli őket, de attól még mindig lehetetlen történetek maradnak.
Persze ez nem von le sokat a zsenialitásukból. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#17)

2008-12-27 13:10:37 Jereváni Rádió (5) #17

"Meg végre egy időutazás szemponjából szabatos film."

Úgy van, Tony Scott a Deja vu-vel elmehet kapálni! :)

előzmény: azazell0 (#3)

2008-11-30 16:54:22 whiteman 01 (5) #16

Eddig eléggé szkeptikus voltam Terry Gilliammal kapcsolatban, a Grimm nagyon kínosra sikerült, a Félelem és reszketés egész egyszerűen túlzás, talán a Münchausen báró jött be legjobban a tőle látottakból eddig, de az se használta ki rendesen a benne rejlő lehetőségeket. De ez a film ízig-vérig mestermű. Simán lenyom minden időutazásos filmet(még a Pillangó-hatást is!), és teszi mindezt úgy, hogy szinte végig sci-finek álcázza magát, és a végén pedig kőkemény tragédiát tol az arcunkba. Az utópia, és az időutazás csak keret, a film igazi lényegét a sors elkerülhetetlensége adja.És emelett még kapunk egy zseniális Brad Pittet, akit én eddig nem tartottam jó színésznek, akit megformál, az minden idők egyik legelmebetegebb karaktere. Szerintem ezért kijárt volna az Oscar.

2008-06-19 12:58:51 Golyo (5) #15

vagy legyen reszketés... :)

2008-06-19 12:58:24 Golyo (5) #14

Brad Pitt hogyan csinálta az állandó szemtengelyferdülést, az rejtély.

Lassan ideje újranézni a Félelem és rettegést is...

2008-02-07 23:28:41 mszrobi (5) #13

Brad Pitt alakítása mennyei! + a Rudolf Péteres szinkron NAhhhhh ilyen egy vérbeli elmebeteg IMÁDTAM!

2007-07-25 10:49:16 Olórin (5) #12

az egészre, tehát a halálára, és arra, hogy nem tudja megakadályozni a katasztrófát.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#10)

2007-07-24 18:55:06 [: Azuroo andrew :] (5) #11

Szóval pontosan erre : Női főtudós: Jones a nevem. Biztosítással foglalkozom.

2007-07-24 18:53:19 [: Azuroo andrew :] (5) #10

a full befejező képre gondolsz ? vagy ami még előtte is megtörténik ?

2007-07-02 04:14:30 -senki- (2) #9

Atyaúristen! Ezt a filmet így hypeolni.

Egy részt szörnyen vontatott, a történet pedig rendkivül erőltetett. Egyedül az örültes dolog amit tartalomnak nevezhetek benne, az még egész jó - de ami idő visszautazós világvégét illeti... csak annyit tudok mondani A majmok bolygója, az etalon. Ebbe az egész csak egy maszlag az örület ábrázolására. Nem mondom az éppen tényleg hatásos, másfél óránnál már én is azon gondolkoztam hogy örült vagyok e, és hogy a valóság valóság-e.

De mindez két órán át... az egész film rendezői szerkesztési lomtár. Az elpusztult télben az elején lát egy oroszlánt (ez még hagyán de hogy még bogár is van télen) aztán meg esek hanyat hogy a film végén meg ez a nagy rendezői húzás hog berak egy oroszlán szobrot, meg kitömött medvét az áruházba. Egyébbként az ahogy 1990-1996 ábárzolva volt azon gondolkoztam minnek kellet vírus, már így is pont olyan a világ mint a jövőben.

Olyan tipikus igénytelen fogásokból áll össze a történet hogy pl. a nő megtalálja egy fényképet amin pont rajta van az első világháborúban.

A film fényképezése elég jó volt, a zene is kellemes. A vége jó poén... Nagyon olcsó rendezői fogás valamit erőteljest összehozni a végére úgy hogy egész filmben a végét állmodja hogy aztán nagy leesés legyen.

2006-05-16 00:27:53 csocso (4) #8

most értem épp a film végére(0:26 a pontos idő), de valahogy most nem áll össze a kép h ki-kicsoda, mi-micsoda. :S

2006-02-06 18:31:12 vincze19 (5) #7

remek a jövökép!

2004-09-13 16:15:55 Olórin (5) #6

Zseniális film, minden idők egyik legmegrázóbb befejezésével.

2004-08-05 23:49:53 Sellei Zoltán (5) #5

Jó film, bár elsőre kicsit gondolkodós.

2004-06-16 11:42:58 azazell0 (4) #4

nem az a hosszú hajú... értitek

2004-06-16 11:40:37 azazell0 (4) #3

Elsőre óriásit ütött, most nemrég leadták a tévében, elég vontatottnak tűnt, persze a vége nagyon jó... A legjobb rész benne az, amikor még a végkifejlet előtt rájön az ember, hogy ki is az a hosszú hajú figura Cole álmában... (van ilyen, hogy pre-katarzis?) Meg végre egy időutazás szemponjából szabatos film. (vs. Vissza a jövőbe hahahahahaha)

A La Jetée (az a rövidfilm, ami alapján a 12 majom készült) elég gyenge, ellenben hipernyomasztó (német suttogás ááááááááá), persze riszpekt a ötletért.

Ja és Brad Pitt 4ever.

2004-05-10 12:29:39 dor3po (5) #2

Tegnap néztem meg negyedszer.Persze most már nem üt akkorát mint először de a film utolsó jeleneteit soha nem fogom tudni elfelejteni!Egyszerűen gyönyörű amikor az ember nézi azt a kisfiút és ráébred a felismerés.Hát igen mekkora kurva jó volt!!

2004-04-24 12:44:53 egyeske (5) #1

mekkora kurva jó volt.