Behind Enemy Lines (2001) ☆ 👁

Ellenséges terület

(John Moore)

amerikai akciófilm, háborús film, thriller

2,9

2021-06-26 12:53:27 Mario Brothers (4) #14

Nagyon látványos és pörgős háborús film. Owen Wilson szerintem remek választás volt, igaz, hogy legtöbbször romantikus szutyok komédiákban lehet látni, de meglepő módon nagyon illett hozzá ez a karakter. A kedvencem azonban Vladimir Mashkov volt, a melegítő pulcsis fejvadász szerepében nagyon szimpatikus volt, már ha szabad ilyet mondani... Csupán azért adok 4 csillagot, mert az amerikai nyálas patriotizmus a végére már eléggé visszataszító méreteket öltött.

2020-05-10 22:24:54 Doc (3) #13

Jó filmnek semmiképpen nem nevezném, inkább olyan egyszer(se)nézős...
Legfőbb erőssége a sok repülőgép, anyahajó-fedélzeti és helikopter felvétel. Ezek egyszerűen menőn néznek ki, szóljon a film bármiről (bár ez leginkább nem szól semmiről).
Van pár idegesítő hülyeség olyan műholdképük van, amin egy futó ember testrészei jól látszanak. Mi a nyavalyáért mennek felderítőrepülésre? És hogyhogy nem látják a csapatokat, harckocsikat, rakétakilövőket?
Szintén bosszantóan ostoba volt a kétoldalt sorban robbanó aknák közötti sértetlen végigfutás.

A kivágott jelenetek egy részéért viszont kár. Ha egy kicsit bátrabban bemutatják a délszláv háborút, az adhatott volna valami kevés mondanivalót a filmnek.
2-es és 3-as között áll nálam. 3-ast kap, főként a látvány miatt.

2012-10-19 11:53:34 Leppard (3) #12

Ez a film jobb is lehetett volna, ha nem Wilsonra bízzák a főszerepet.

2012-10-17 01:24:15 nandras (1) #11

nem az a baj ezzel a filmmel, hogy ami propaganda, hanem az, hogy önmagáért pocsék.
ennyire trágya "alkotást" már régen kíséreltem meg megnézni :)

2011-02-20 19:15:04 opposition (4) #10

Hibátlan, az amerikai hadsereg által finanszirozott, hazafias limonádé. Join the Army!

2010-05-19 20:43:24 gellert01 (3) #9

Annyira nem trágya film, de tényleg tele van nyomva propagandával. Civilizálatlan balkán kontra szuperUSA...láttunk már ilyet

2010-01-11 16:21:35 szali (2) #8

Újra egy amerikát frankózó film...és még lehelet gyenge is.

2009-12-09 07:23:37 Jereváni Rádió (2) #7

túl voltunk már

2009-12-09 07:23:12 Jereváni Rádió (2) #6

Mivel a film elkészültéig túl már voltunk Szerbia 1999-es NATO-bombázásán, amikor is a szerbek le tudtak lőni egy lopakodót, ezért úgy gondolom, hogy a gép lelövése abszolút nem önironikus gesztus. Egyébként tényleg gyenge film.

előzmény: puttancsospeti (#3)

2009-12-09 02:20:00 puttancsospeti (2) #5

Nem úgy gondoltam, hogy ez egy öncélúan vicceskedő dolog volt volt a filmben-ez ízléstelen is lenne- hanem inkább úgy, hogy: "Na lám, azért mi sem ábrázoljuk sebezhetetlennek sem magunkat, sem a gépeinket, akármennyire is mi vagyunk a világ csendőre, stb..."

előzmény: whiteman 01 (#4)

2009-12-09 02:12:21 whiteman 01 (?) #4

Nem hinném, 2001-es a film...:)

előzmény: puttancsospeti (#3)

2009-12-09 01:39:15 puttancsospeti (2) #3

A "Made In Usa" felirat a lezuhant repülőgépen mintha önirónikus gesztus akart volna lenni, pláne szeptember 11. után.
Gene Hackman játéka miatt én egy kettesre értékelem. Egyébként szerintem nagyon nullinger alkotás.

2008-09-26 15:19:21 PG (3) #2

Igazi "made in usa" film, morricone-gyanús filmzenével, már csak a rágógumikat hiányoltam. ;)

2008-06-01 23:12:13 Dió (4) #1

Ha az ember kikapcsolja az agyát, még egész kellemes kis szórakozás is lehet... az első megtekintés alatt valahogy bekapcsolva hagytam, az borzasztó volt, de most talán már élveztem is. Más kérdés, h a fináléban O.Wilsont csak kétszázan kéne, h rongyosra lyuggassák a kereszttűzben, az ott egy felettébb vicces jelenet, de a másik oldalon viszont az egyik leglátványosabb akciófilm az utóbbi időkből (és ebbe természetesen nem beleértendőek az undorítóan sokat használt, T.Scottot majmoló, übermodern operatőri trükkök).

Egy dolgon viszont kiakadtam: amikor moziban láttam, volt egy jelenet, amit most egyszerűen NEM találtam a filmben. Biztos vagyok, h benne volt (emiatt néztem újra), és abban is, h most meg nem láttam.
Amikor Wilson keresztülfut a kétoldalról robbanó aknák között, kellett volna lennie egy jelenetnek, ami nagyon durván lassítva mutatja, amint oldalbakap egy robbanást.
Oké, h az RTLklub szokott újravágni filmeket, de egy ilyen miért vágna ki? Vagy az én eszem ment el?