Two-Faced Woman (1941) ☆ 👁

(George Cukor)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,4

2017-07-10 12:33:47 csabaga (3) #3

Első nekifutásra a film alighanem ennél jobb lett volna,de a cenzorok közbeléptek.A férj ugye nem hiheti azt ,az a nő nem a felesége,hiszen a hűtlenség tilos volt.Mindez persze nem menti a poénok hiányát,miközben akkoriban remek,szellemes vígjátékok készültek.Egyik szereplő sem volt "komikus" alkat,teljes mellélövés ez a film.Talán egy K. Hepburn-C.Grant duó talán el tudta volna vinni a hátán.

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

2017-07-10 08:57:28 Jereváni Rádió (3) #2

Tök jó lenne ez az alapfelállás - ti., hogy Garbo elhiteti a férjével New Yorkban, hogy ő a felesége vamp típusú ikertestvére - , ha kidolgozták volna rendesen a forgatókönyvet, illetve megtöltik poénokkal. Tényleg tucatvígjáték ez a film, mindenfajta emlékezetes pillanat nélkül.

2010-09-26 15:53:30 csabaga (3) #1

Ez a film után hagyott fel Garbo a színészettel.
A fő ok nem a bukás volt,hiszen ez bárkivel előfordulhat,hanem az európai piac bezáródása a háború miatt.Garbo igazán itt volt népszerű.

Mi lehetett a film bukásának az oka?Szerintem ez egy tucatvígjáték,és a főszereplőből hiányzik az a méltóság,amely a Ninocskában még megvolt és a rajongói elvártak tőle..
Furcsa módon ezzel az amerikai piacra fazonírozott filmmel ért véget a pályafutása,jóval idő előtt.
Alighanem az ottani közönségnek is az volt a véleménye,neki nem ilyen filmekben kell szerepelnie.

45 után végre megkersték méltó(Jeanne D'Arc,Bovariné,Maadame Curie) ajánlatokal,de már hiába.