Genesis (2004) ☆ 👁

Genezis

(Claude Nuridsany - Marie Pérennou)

francia-olasz dokumentumfilm

3,8
Genesis (2004)

Humort és komolyságot, ártatlan naivságot és bölcsességet ötvözve, a mítoszok és a mesék hangján szól hozzánk a Genezis című film narrátora, az afrikai griot törzs egy tagja. A világmindenség és a csillagok születéséről, bolygónk létezésének tűzben fogant kezdeteiről, és a földi élet megjelenéséről beszél, miközben a nézők lélegzetelállítóan szép felvételekben gyönyörködhetnek. A történetmondó az időről, az anyagról, a születésről, a szeretetről és a halálról mesél nekünk. Tudatosítja bennünk, hogy ugyanaz az anyag alkot bennünket, mint a csillagokat, a felhőket, a hegyeket, az egész univerzumot, s hogy egyéni életünkben mindannyian újraéljük a Genezist. Megszületünk, pontosan úgy, ahogy egykor az Élet megszületett. Fejlődünk és meghalunk, hasonlóan a fajok evolúciójához, amely évezredek óta zajlik. A Föld teremtményei, és folyók, tengerek, növények, és állatok a főszereplői ennek a színpompás, modern, mégis időtlen Genezisnek. Miközben a film segítségével újra rácsodálkozunk a Világ szépségére, s átérezzük, hogy mi magunk is a részei vagyunk, rádöbbenünk, hogy mi teremtői is vagyunk ennek a világnak, következésképpen felelősséggel is tartozunk érte. A griot férfi ezt így fogalmazza meg: "Egy napon visszaadom a világnak azt az anyagot, amiből az az élőlény áll, aki én vagyok." Hat év alkotómunka után elkészült a Microcosmos író-rendező párosának második filmje. Ez a lebilincselően szép igaz történet, mindannyiunk története.

Bemutató

• 2005. szeptember 8.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Microcosmos: Le peuple de l'herbe (1996)
Mikrokozmosz - Füvek népe
4,3
The Salt of the Earth (2014)
A Föld sója
4,5
Le peuple migrateur (2001)
Vándormadarak
4,3
Le dernier trappeur (2004)
Az utolsó prémvadász
4,1
Fellini: Je suis un grand menteur (2002)
Született hazudozó vagyok
4,1
Dogville (2003)
Dogville - A menedék
4,3
Dancer in the Dark (2000)
Táncos a sötétben