Four Brothers (2005) ☆ 👁

Négy tesó

(John Singleton)

amerikai akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,4

2014-02-02 15:07:56 tosokigyula (4) #3

A zenéje nagyon "ottvan"!

2009-12-21 10:32:31 ronin07 (?) #2

Igazi tökös bosszú-akciófilm születhetett volna belőle, olyan, amelyen tényleg eszembe sem jutna számon kérni bármiféle vaskos gondolatiságot, ám Singleton didaktikus kapcsolatépitő modora - gondolok itt a vacsorajelenet flashback-jeire és a zárójelenetre - az alapelvárásoknak se igen felel meg, helyenként nevetségessé, egészében átlagossá téve a Négy tesót. A végső, western-hasonlattal rendezett párbaj a kietlen hómezőn azonban elismerésre méltó.

2005-09-23 09:53:49 Daemiaen (4) #1

Négy tesó (Four Brothers, 2005, forgalmazza: UIP)

Jól sikerült bosszúmozi, amelynek története (ezen belül a következtetések, a következmények és az okfejtése) ugyan hagy kívánnivalót maga után, ám a film egészét vizsgálva nem olyan nagy gond - megjegyzem, Hollywoodhoz képest még így is meglepően kemény és valóságszagú lett a sztori. Apróbb probléma volt még számomra az is, hogy az olykor a fejét felütő humoros jelenetek nem feltétlenül szolgálják azt, amire Singleton számított, sokkal inkább megbontják a rendezés egységét. A figurák csupán kevéssé árnyaltak, mégis hihető karakterek, az őket megszemélyesítő négyes pedig valóban képes felnőni a feldathoz. Az látszik, hogy Singletonon nem múlt el nyomtalanul a rossz emlékű Halálosabb iramban, ugyanis egy meglepően jó autós üldözést kapunk tőle jutalmul, amin én magam meglepődtem, előre nem számítottam efféle kiegészítőkre egy 45 millióba került filmben. Összességében egy valódi Singleton-mozival van dolgunk, ugyanis aki ismeri bármelyik korábbi alkotását, tudja, mire számíthat: jó szórakozásra, apróbb bosszúságokkal.