William Holden: The Golden Boy (1989) ☆ 👁

(Gene Feldman)

amerikai dokumentumfilm

?,?

2022-05-02 18:27:14 JcWh (5) #6

Már nagyon sok életrajzi könyvét, dokumentumfilmjét, más sztárok róla írt véleményeit/interjúit olvastam el és néztem meg, de - amellett hogy ez a doksifilm valóban kicsit óvatoskodó - Holden tényleg sok szempontból egy ellentmondásos figura volt vagy nem is tudom... nem tudta mit akar az élettől. Másrészt meg idővel szerintem mindannyian változunk, főleg ha valakit ilyen sok impulzus ér életében, mint Holdent.
Még van két ennél újabb róla szóló dokumentumfilm, talán az 1999-es (William Holden: An Untamed Spirit) ennél kicsit jobb lett, majd egyszer ahhoz is készítek feliratot. Mindenesetre örülök, hogy megnézted ezt és látom, hogy folyamatosan nézel filmeket tőle. :)

előzmény: oscarmániás (#5)

2022-05-02 16:25:28 oscarmániás (4) #5

A szokásos doksi: nem volt alkoholista- alkoholproblémái voltak, szerette a feleségét- 30 év után elvált, vadászott - vadrezervátumot alapított, bulizott Hollywoodban- nem érezte jól magát és elköltözött, hét-nyolc hónapig munka miatt nem volt otthon- törődött a családdal; és mindennek tetejébe a bejátszott szélesvásznú filmrészletet tévés méretre vágták. (De csitt! legyek hálás hogy láthatom, láthattam :) )
Ajánlom ezt is, meg mr. Holden egész filmográfiáját!

2022-04-17 19:17:16 csabaga (?) #4

Igen, a Szerelem korhatár nélkül érdekelne elsősorban.
Szomorú, hogy életrajzokban, sok esetben, Bradányi Iván fércműveit kellene olvasni.
Szerencse, hogy róla nem írt.

előzmény: JcWh (#3)

2022-04-17 17:26:17 JcWh (5) #3

Szerintem nemzetközileg sem kap kellő figyelmet, pedig nem sok színész van, akinek ilyen sok, nagy klasszikus fűződik a nevéhez. Talán Holden sokoldalúsága miatt nehezen lehet társítani hozzá egy karaktertípust, de amúgy maga Holden életében sem volt egy feltűnősködő alkat, nem szerette a nyilvánosságot.
Még a pár éve megjelent, Audrey Hepburnnel közös életrajzi könyvet sem fordították le magyarra.

Ahogy nézem még van pár olyan itthon is elérhető, magyar szinkronnal rendelkező filmje, amit meg tudsz nézni, pl. Szerelem korhatár nélkül (1973), Lovaskatonák (1959), A coloradói férfi (1948).

2022-04-17 12:38:46 csabaga (?) #2

Az egyik kedvencem, sajnos nálunk tényleg nem jelent meg semmi róla (sem).
Pont tucatnyi filmjét láttam, remélem, lesz több is.
Sok filmje alig ismert nálunk.

előzmény: JcWh (#1)

2022-04-17 11:17:05 JcWh (5) #1

104 éve született William Holden.
Ennek alkalmával feltöltöttem ide ezt a Holden életéről és karrierjéről szóló dokumentumfilmet magyar felirattal.

Sajnos Holden életéről legjobb tudomásom szerint nincsen magyar nyelvű kiadású könyv, de pár angol nyelvű könyv alapján én szerkesztettem William Holden wikipédia oldalát.

Továbbá ajánlom a Time Goes By blog Top 10 William Holden film írását is.