Barfuss (2005) ☆ 👁

(Til Schweiger)

német szerelmi történet, vígjáték

3,7

2017-12-13 17:11:29 mimóza (5) #5

Igazán üdítő, érzékeny, szép film, amit antistigma alkotásnak is neveznék. Kevés olyan film van ezen a területen, ami ne fordulna át giccsbe (s ezzel szándékának épp az ellenkezőjét éri el). Ez a film elkerülte e buktatót, főhősét hitelesnek, bájosnak, elesettségében is önmagáért szerethetőnek mutatja be. (Nem pedig sajnálatra vagy szánakozásra méltónak). Nagyon meggyőzőek a színészi alakítások, a zenéje pedig egészen kiváló. Szívből ajánlom tényleg mindenkinek, még azoknak is, akiknek sosem volt szíve csücske a romantikus dráma kategória.

2012-06-03 22:15:17 grofjardanhazy (4) #4

Filmbuzi korom hajnalán, tizennégy-tizenöt évesen találkoztam először a filmmel egy gimnáziumi németóra keretében. A történet, valamint a megvalósítás már ott is tetszett, Til Schweigertől tényleg nem vártam ilyen élvezhető művet.
Nemrégiben újranézve azt kell mondanom, még mindig így érzem. Erős négyes.

2011-01-15 14:00:21 BonnyJohnny (3) #3

Aranyos kis film.
Nem is gondoltam, hogy Schweiger rendezte és társírta.
Aranyos kis koradélutánra való a TV2-n.

2010-08-16 18:56:21 boyler (5) #2

Akinek esetleg még nem sikerült volna beszereznie, annak irány a "gazdaságos" áruház, most papírtokban ugyan, de 200 forintért vesztegetik. Nagyon jó kis film, kár kihagyni! Ennyiért meg még kölcsönzőből sem veszed ki... :P

2005-08-26 08:17:04 Daemiaen (3) #1

Mezítlábas szerelem (Barfuss, 2005, forgalmazza: Budapest Film)

Til Schweigertől pár éve, de még tavaly sem vártam (gondolom, nemcsak én nem) semmi jelentőset azon kívül, hogy Amerikában és saját hazájában is kevés jó filmje mellett szerepelt egy csomó szemétben. Erre tessék, itt az első rendezése, melyet ráadásul még társíróként is jegyez. A Mezítlábas szerelem vérbeli elsőfilm, Schweiger mindennek az egyszerűbb oldalát tárja a néző elé, ennek ellenére kapunk humort, valódi érzelmeket, sőt, még drámát is. Szerethető, de ami fontosabb, nyugodt szívvel vállalható alkotásról van szó, ami műfajmixe és egyszerűsége ellenére működik. Nem tudom, ki hogy van vele, én megemelem a kalapom a marcona külsejű fickó előtt.