Scream (2022) ☆ 👁

Sikoly

(Matt Bettinelli-Olpin - Tyler Gillett)

amerikai horror, thriller

3,2

2022-01-15 09:43:31 zs93 (3) #4

Annyira nem haragudtam rá, mint gondoltam, hogy fogok. Azonban ez a film sokkalta inkább a fiatal nézőknek készült, mint a széria rajongóinak. Nem hiszem, hogy egy 40 pluszos néző végig akarja hallgatni a metaverzumokról, prequel-, sequel-, kikelekről szóló hosszas eszmecseréket, noha a kritikusok szerint pont ez a meta-vonalbeli erősítés a film nagy erénye. Szerintem sok nézőt el tud veszíteni ezzel a film akár menet közben is.
A filmben a régi főszereplőket egy ledegradált mellékszereplőknek nyilvánították, ami nemcsak a stáblistán látszik (Neve Campbell "and"-es titulust kapott, tehát már korántsem ő az első név) hanem azon is, hogy már valóban kinyírták a seriff bát. Ugye az eredeti főszereplők teljesen sérthetetlenek voltak, és a trilógiában, de még a negyedik részben sem merték őket basztatni, noha itt már annyi idő telt el, hogy igazából engem nem is rázott meg ez a "fordulat".
Alapvetően a gyilkolások rendben voltak, viszont a két új főszereplő lány háttértörténete, karaktere nem tetszik. Ha velük próbálnának meg egy hatodik-hetedik részt kihozni, könnyen buktába fordulhat a széria.

2022-01-14 18:35:48 bambula (4) #3

Rajongóként számomra jólesett visszatérni ezzel a filmmel Woodsboro városába.
Az egyetlen rossz pont nekem, a számomra jellegtelen főszereplőnő volt,akihez ugyanolyan jellegtelen szinkronhangot sikerült találniuk. :)
És igaz a magyar plakát reklámszövege.A gyilkos tényleg rajta van a plakáton,csak pont eltakarja a sikoly maszk. :)

2022-01-13 22:09:29 drav (1) #2

Nagyon nehéz elhinni, hogy ez mennyire döbbenetesen szemkápráztatóan szar volt. (egy rajongó)

2021-10-12 20:14:35 GothMan (?) #1