A mohácsi vész (2004) ☆ 👁

(Jancsó Miklós)

magyar vígjáték

2,6

2011-03-08 23:09:53 filmkritikus (?) #6

Nekem akkor is tetszett:)

2010-07-06 21:45:53 puttancsospeti (1) #5

A magyar filmgyártás Mohácsi Vészének egyik kiemelkedő stációja ez az "alkotás".

2009-12-03 14:54:30 critixx (1) #4

Ízlések és pofonok, számomra ugyanazt jelenti a zenében, mint amit Jancsó a filmben: nézhetetlen/hallgathatatlan, poénosnak szánt, de nem az valami, amire a sznobok tapsikolnak, mert attól őket is megtapsikolják. De ez nem zenekritikus oldal, és ez csak az én véleményem. :)

előzmény: LipitlotY (#3)

2009-11-02 15:05:02 LipitlotY (?) #3

Azért a Belgát ne hasonlítsuk a többi felsorolthoz.

2009-07-20 20:08:49 critixx (1) #2

Egyetértek. Jancsó azon rendezők közt van, akik annak idején 40-50 éve csináltak pár jó filmet, azóta pedig ebből élnek. Megkapja a támogatásokat, mert ő "a" Jancsó és ebből immár sok évtizede csinálja a rajta és keveseken kívül mindenki számára fogyaszthatatlan műveket. A '90-es évek végétől készült "alkotásai" a legrosszabbak. Fekete Pákónál már csak a Belga és hasonló borzalmak a rosszabbak, amiket egyes "kultúrlények" zenének neveznek, Jancsó mester meg előszeretettel használ, hogy "divatosnak" és "fiatalosnak" tűnjön, a Kendermag és egyéb megkérdőjelezhető szimpátiával egyetemben. Na, remélem nem voltam túlzottan szigorú.

előzmény: Ivan/ (#1)

2005-02-06 19:46:09 Ivan/ (1) #1

Valahogy sose bírtam Jancsót, de azért néhanapján mindig megprobálgatok vele "kisérletezni". Sajna a kisérletezgetésem most se sikerült. Pedig ezutal is minden jószándék megvolt bennem:((

Nekem ez a filmje is túl beteg és idegesítő. Lehet, hogy elvileg vígjátéknak készült de én a felénél már inkább sírtam mint nevettem:((
A végén pedig Fekete Pákó szerepeltetése meg a mélypont.
Kétségkivül vannak biztos akik szeretik majd ezt a filmet, de én nem tutti nem tartozom majd közéjük.