Paris - When It Sizzles (1964) ☆ 👁

A lány, aki ellopta az Eiffel-tornyot
Párizsi mesék

(Richard Quine)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,2

2019-01-12 17:12:47 JcWh (5) #13

Nem a kedvenc Holden, sem Hepburn filmem, de több szempontból is élvezetes darab, amihez mindenképpen szüksége van a nézőnek némi háttérinformációra a korról és a két főszereplőről. A két színész filmes karrierjére és magánéletére való utalásokon túl még említésre méltó a film, mint a Holden-Hepburn románc második felvonása.
Nemrég jelent meg a két színész románcát és önéletrajzát bemutató könyv (E. Epstein (2015): Audrey&Bill), amelyben ez a film a Sabrina (1954) mellett fontos szerepet töltött be mindkét színész életében. Közel tíz év elteltével a vásznon ugyanúgy vibrált a levegő Holden és Hepburn között és a film egyik kulcsjelenetében olyan mintha a szerelmükről és a saját életükről beszélnének, ami még szívbemarkolóbbá teszi a jelenetet. William Holden számára különösen nehéz volt a forgatás, aki ekkor alkoholproblémájának egy rosszabb periódusában volt és még Audrey-val is szembesülnie kellett. Nem sokon múlott, hogy Holden feladja színészi karrierjét a forgatás után, de egy másik színésznő (Capucine) átmenetileg kihúzta a gödörből.
A másik fontos dolog, hogy inkább eredeti hanggal érdemes megnézni a filmet, már csak a románc miatt is. Holden filmjeit amúgy sem szeretem szinkronnal nézni, hiszen Bill mesterien bánt a hangjával is és ez minimum egy fokkal emeli a film élvezeti értékét.
Mindamellett, hogy elég kusza a történet és sokszor elég bárgyúnak tűnhet (ha nem tudjuk/vesszük észre a mögöttes infókat), én nagyon jól szórakozok mindig a filmen és a két színészóriás és a vásznon is megjelenő szerelmük egyértelműen öt csillagossá teszik számomra a filmélményt. Viszont a filmet csak néhány főbb Holden és/vagy Hepburn film után érdemes megnézni, de mindenképp csak a Sabrina (1954) után.

2017-06-26 14:41:07 Jereváni Rádió (2) #12

Értem én az önkritikus hangot a filmben, mondhatnám is, hogy ez dicsérendő, de ha a klisés, hervatag, sehova se tartó filmeket egy klisés, hervatag, sehova sem tartó filmben figurázom ki, attól még az a film nem lesz jó.

2017-06-26 13:22:55 csabaga (5) #11

Maga az író nevezi a forgatókönyvét kimódolt vacaknak,így a történet zavarossága szinte követelmény szerintem ebben az esetben.Holdennek felajánlottak előtte egy vámpírszerepet,ezért került ez be a filmbe,akárcsak tengernyi más mozis utalás.Az érdekességekhez igyekeztem néhányat beírni.

előzmény: Jereváni Rádió (#10)

2017-06-26 07:32:10 Jereváni Rádió (2) #10

Amikor az ötlettelenség csakúgy szaglik a filmben. Értem én, hogy ez az akkori filmes közhelyeknek a kifigurázása akar lenni, de épkézláb történet nélkül egyszerűen ez a film nem áll össze semmivé. A vámpíros rész tényleg a mélypont, Hepburn ide, Holden oda, ez a film egy katasztrófa.

2014-04-11 17:16:43 csabaga (5) #9

A filmes és színész utalások királynője ez az alkotás.Nem is értette senki,akkor sem,manapság meg főképpen nem,bár az imdb osztályzatokat nézve,minél fiatalabb valaki,annál többre értékeli ezt a filmet...

2011-09-15 17:45:30 csabaga (5) #8

Kezd tetszeni,ráéreztem az ízére a filmnek.Talán mert most odafigyeltem a filmes és egyéb utalásokra.
A legjobb rész,hogy a cenzúrára gondolva az ágyjelenet elmarad,helyette társasjátékoznak.:)

2011-09-01 17:03:14 csabaga (5) #7

Megnéztem újra,és rájöttem,itt nem a bugyuta(nem is lehet más,hiszen a film arról szól,egy vacak forgatókönyv készül)történetre,hanem a női főszereplőre kell koncentrálni.
Így már jobban fogyasztható.:)

2011-05-22 16:34:11 csabaga (5) #6

Így van,ha valaki nem akar filmet forgatni,mint Hepburn 1962-ben,de végül sok jó ajánlat visszautasítása után mégis rákényszerül egy szerepre.
Tartozott egy filmmel a Paramountnak,és végül annak a rendezőnek mondott igent,aki személyesen elutazott hozzá.Pedig általában jól választott szerepet...

2010-08-30 17:18:04 csabaga (5) #5

Két ismert színész már akkor sem volt garancia a sikerre,hiszen ha nincsen épkézláb forgatókönyvakor,mindent kézben tartó rendezés,ők is tehetetlenek.
Néha az az érzésem,a saját szórakoztatásukra játszanak.

2009-08-10 11:47:30 angel (2) #4

Rettenetes nagy butaság volt; fél órácskát néztem, és majdnem rosszul lettem tőle. Főleg , mikor egy idióta vámpír-történetet illesztettek az amúgy is gyenge filmbe - ahol William Holden feje pirosban és zöldben foszforeszkál. Na, akkor elég lett; még ha Audrey is az egyik főszereplő!

2009-08-01 19:02:09 ragszi (3) #3

Hepburn leggyengébb filmje.

2009-06-13 17:57:12 useless (2) #2

Nagyon bugyuta, unalmas történet.

2009-06-07 11:54:02 jesi (2) #1

Hiába volt mint mindig Audrey Hepburn tüneményes, ezt a filmet az sem mentette meg a rossz szavazattól