Barefoot in the Park (1967) ☆ 👁

Mezítláb a parkban

(Gene Saks)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

2018-03-06 21:22:58 Sziez (5) #8

"A radiátor az, ami a leghidegebb ebben a lakásban."
"- Előbb megnézem az egész lakást.
- Ez az egész lakás."
"Emlékszem, gyerekkorodban azt mondtad, hogy a holdon fogsz lakni. Azt hittem viccelsz."

Imádom Neil Simont! :-D

2017-09-24 15:27:10 critixx (2) #7

A '60-as évek végén, '70-es évek elején volt Amerikában egy Green Acres című, elég sikeres vígjátéksorozat, ami arról szólt, hogy egy New York-i üzletember (Eddie Albert a Római vakációból) vásárol egy farmot vidéken és odaköltözik feleségével, egy magyar származású, jellegzetes NY-i "társasági hölggyel" (Gábor Zsazsa testvére, Gábor Éva), aki a pénzköltésen és a divaton kívül abszolút semmihez sem ért, a főzéshez pláne nem, és kettejüknek kell megküzdeniük a vidéki élet és a gazdálkodás viszontagságaival. Annak idején nagy közönségsiker volt ez az egyébként elég bugyuta poénokra épülő sorozat.

2017-09-24 12:58:10 csabaga (4) #6

Azért K. Hepburn modern,dolgozó nőket játszott,itt a feleség a szokásos amerikai háziasszonyka,aki nem tud mit kezdeni magával. Kisvárosi "vidéki" filmekben még a 80-as,90-es években is ez ment,de akár manapság is, mondjuk a Segítségben. Akkor jött a baj,ha a férj elhalálozott és csak a kifizetetlen jelzálog maradt utána,a feleségéről meg kiderült,a főzésen kivül semmihez sem ért,bár egyetemre készült,de minek, ha férjhez is lehet menni...

2017-09-24 01:22:28 BonnyJohnny (4) #5

Pár évvel később, a Las Vegas-i lovasban sokkal jobb a párosuk (igaz, ott a karaktereik és életszerűbbek).
A napokban pótoltam Redford pár szerelmes filmjét (különösen azt az eddig kimaradt kettőt, amiben Fondával játszik), és furamód az Ilyenek voltunkban is az általad említett távolságtartó szerelmes attitűd jellemző rá. Igaz, ott egy működésképtelen kapcsolatot játszanak Streisanddal. Bár, ha egy évtizeddel később készül ez a film, akkor itt egy működésképtelen kapcsolatot látnánk, de '67-ben még mindent legyőzött a szerelem, és a nőnek be kellett állni az ura életmódjába... semmi előrelépés a Tracy-Hepburn filmek óta. :P

2017-09-24 00:28:45 csabaga (4) #4

Tényleg fura,Redford a szerelmes férfi alakításaiban milyen távolságtartó,szenvedélymentes szinte mindig.Állítólag nem kedvelte ezeket a szerepeket,de akkoriban szinte mindenbe szerelmi szálat is írtak.Kivéve az Elnök emberei,ezt szerette.Pont az erőtlensége miatt írták rossz Gatsby-nek is.

2017-09-23 22:38:27 BonnyJohnny (4) #3

Aranyos film, sziporkázó szövegekkel, de kissé langyos, rövidsége mellett is unalmaska történettel. Redford fura volt a szerepben (Tahi-Tóth László magyar hangja még jobban is illett ehhez a figurához, mint az eredeti). Párosa Jane Fondával is olyan, mint a film: aranyos, de langyos (a SOK szexre utalás ellenére). Nem tudom, hogy az adaptálással van-e a baj, vagy csak szimplán rosszul öregedett a mű.
Egy valami (valaki) van, aki nemcsak, hogy telitalálat a szerepre, nemcsak, hogy kiválóan játszik, de egymaga beragyogja az egész filmet. Bár láthatóan rájátszanak Jane Fonda legendásan jó lábaira (amit a plakáton nevetségesen rosszul rajzoltak meg), de, hát ki hibáztatná ezért a rendezőt? :D
Jane Fonda és Neil Simon sziporkázó szövegei miatt megadom a négyest.

2017-09-20 21:10:16 csabaga (4) #2

Csak szórakozásképpen,hazai szakvélemény 1967 novembere: Jó kis vígjáték,giccses formában. Átvétele nem ajánlatos.69-ben csak bemutattuk,később a tévé is adta.

2017-01-14 13:59:36 kajaktej (3) #1

Aranyos film, egyszer érdemes megnézni.