His House (2020) ☆ 👁

(Remi Weekes)

angol dráma, horror, thriller

3,3

2021-02-27 12:37:04 Xuja (3) #6

Felemás érzéseim vannak. Érdekes az alapötlet: a kísértetházas és a menekültkérelmes sztori koherens egésszé van összegyúrva, és mostanában nem láttam ilyen hatásos és remekül felépített ijesztgetést, ami az első felében van. Viszont a második felére sajnos átcsap egy tét nélküli, metaforikus, vásári jelenetekkel operáló "horrorba", ami már sokkal kevésbé tudott lekötni. Többet is ki lehetett volna hozni ebből, erős hármas.

2021-01-26 21:38:13 Benny Bug (3) #5

Tetszett az, hogy nem csak ijesztgetni akar, de van mögötte háttértörténet is. Az első fele elég jó mind horror, mind dráma szempontjából. A végére nekem a korrekt csavar ellenére is szétesett és mire vége lett, már inkább fárasztó volt, pedig nincs 90 perc. Hármasnak bitangerős és inkább ajánlom, mintsem óva intsek tőle bárkit is, de jó szívvel nem tudnék négyest adni valamiért.

2021-01-10 14:44:12 kaamir (3) #4

Dicséretes, ahogy jó ízléssel behozza a menekült-témát a horrorba, és felüdülés, hogy nem tökéletes emberek rohangálnak a tökéletes palotájukban.

Ezt leszámítva viszont 12 egy tucat "megszállta valami a házat, a múltad kísért" sztori. A rendező sajnos azt a hibát is elköveti, hogy a végén megmutatja a Gonoszt. Borzalmasan vicces, teljesen illúzióromboló jelenet. A végkövetkeztetés pedig bagatel, jellegtelen.

2-es és 3-as között mozog, de a két főszereplő remek játéka, és a néhány jól eltalált jelenet (a feleség első kimozdulása a városba / a férj vigyora, amikor rájön, hogy a szellemjárás nem jó indok a lakáscseréhez) miatt a jobbat kapja.

2020-11-24 19:26:19 jackbau33 (4) #3

Több egy ezerszer látott kísértetházba beköltözős jumpscare-es horrornál,már csak azért is mert egy mostani aktuális témakört boncolgat:a bevándorlás és a kultúrák közti különbségek,ellentétek témakörét.Igazából nem is annyira a horror részen van a hangsúly,az csak egy adalék.Jó volt,tetszett 10/7

2020-11-14 18:38:41 agymosott09 (4) #2

Nem valami nagy reveláció, de élvezhető, és tényleg nincs propagandaszaga sem. Jól sikerült iparosmunka, kerek történettel, kamu csavarok nélkül. Soha rosszabbat.

2020-11-11 18:57:22 The Cortez (3) #1

A Netflix egyik 2020 végi cuccában, egy sima négeres bevándorlódrámából megyünk át egy érdekesnek tűnő, rejtélyes, izgalmas, a jump scare-eket jól működtető rémfilmbe, majd csapunk bele egy hangulat- és misztikumromboló, rengeteg bohóckodással meg kínos jelenettel telepakolt horrordrámába. Hamar rájövünk, hogy valójában ezúttal is egy kísértetjárta pecóba költözős darabról van szó, csak itt befigyel a gettós környezet, illetve a menekülttéma. A legnagyobb érdeme, hogy az Òlòtūréhez hasonlóan, ebben a Netflix-alkotásban sem a fehérek vannak szarembernek beállítva.