Rifkin's Festival (2020) ☆ 👁

(Woody Allen)

amerikai-olasz-spanyol vígjáték

3,2

2022-01-14 19:11:00 ChYga (3) #6

A filmes kikacsintgatások (Welles, Fellini, Bergman, Godard, stb.) miatt egy hangyányival jobb, mint a rendező legutóbbi néhány filmje, de alapvetően pont ugyanolyan semmitmondó és üres, mint azok. Most is úgy éreztem, hogy a világ semmit nem veszített volna, ha ez a film nem készül el. Szomorú, de az utóbbi tizenakárhány Woody Allen film közül 1 (maximum 2) van, ami tényleg jónak mondható.

2021-12-23 22:23:34 zéel (4) #5

Jó poén a klasszikusok megidézése, azon belül vicces az egyszer csak svédbe átcsapó Bergman-jelenet, meg ugye a végén a jól ismert sakkjátszma a kaszással. Igen! És további jó poénok, filmes utalások, ráadásként woodyallenes életbölcsességek. Remek színészekkel megspékelve,
Ez nekem (karácsonyi) ajándék volt!
Ja, és Mort Rifkin, a főhős a feliratos filmeket szereti. (Akárcsak én!:))

előzmény: hhgygy (#2)

2021-12-04 15:16:48 Jereváni Rádió (?) #4

Woody utolsó ütős filmje a Blue Jasmine volt, bár én a Wonder Wheel-t is nagyon szerettem.

2021-12-04 12:08:21 ryood (?) #3

"W.A. 49-ik játékfilmje, az 50-ik igazán lehetne megint valami ütősebb"

van erre reális esély? én az Éjfélkor Párizsban óta leálltam a filmjei nézésével.
ami utolsó ütős alkotás volt tőle, az nekem a Match point volt. az 2005-ös film.

2021-09-29 21:56:23 hhgygy (3) #2

Sikerült megnézni a T-moziban a Mester legújabb produkcióját, ami sajnos semmi újat nem hozott, csak a jól ismert motívumokat. Jó poén a klasszikusok megidézése, (a szemtelenül fiatal Belmondo különösen aktuális), azon belül vicces az egyszer csak svédbe átcsapó Bergman-jelenet, meg ugye a végén a jól ismert sakkjátszma a kaszással. W.A. 49-ik játékfilmje, az 50-ik igazán lehetne megint valami ütősebb.

2020-08-25 21:36:17 Ugor (?) #1

Ínyenceknek a váróterembe.