The Batman (2022) ☆ 👁

(Matt Reeves (I))

amerikai akciófilm, dráma, krimi

3,7

2022-10-09 07:55:29 agymosott09 (2) #100

Nagyon jól tettem, hogy nem mentem el moziba megnézni, amikor kijött. A színészi alakításokkal és a képi világgal nem volt gondom, minden mással annál inkább. Mondanivaló: nulla. Gondolom, azért húzták el ennyire, mert az volt az elképzelés, hogy így az emberek elfáradnak, és nem veszik észre, hogy nem szól semmiről az egész film. Meg hát ha egy film hosszú, akkor az művészfilm, nem? Hát nem. Időpazarlás. Nem vártam sokat egyébként, csak annyit, hogy legalább valami minimális relevanciája legyen a valóságra, csak egy kis felszín-kapargatást, egy pici tükör-mutatást, ahogy a Jokernél sikerült valamennyire. De nem, ez is túl nagy elvárás. Hulladék.

2022-09-21 00:10:47 Channá (1) #99

Hosszú, vontatott, unalmas, semmi érdekes. A zeneszerzőt sajnálom csak, hogy kitett magáért, a gyenge film kedvéért. Eleve utálom a filmekben a monológokat, erre van az egész műfaj, hogy ne egy hülyét kelljen hallgatni, ahogy magában beszél. Van kelléknek kép, meg más szereplők, esetleg haladó szinten már beleszövik a cselekménybe, amit a főszereplőnk elmotyog, és a profi szinten nem is kell ketyós, mert maga az egész film mond el mindent.
jön az ár, hát jelöljük ki a legalacsonyabb épületet, hogy odameneküljenek az emberek. A tetőre mindenki elfér.
Jah, és már a második "csavarnál" be kellett volna fejezni a filmet, minden más csak a szenvedésre tesz rá egy lapáttal. Ez igen sok lapát lett. Ha azt hinnéd, hogy vége, akkor sincsen vége, mert lehet még jelentéktelenebb jelenettel megspékelni. Közel három óra, de minek?
A szerepgárdáért sem voltam oda. Meg a Bruce emo kinézetéért.

2022-09-12 18:49:44 kistroglodita (2) #98

Sötétebb, mint a Nolan- és a Burton-filmek, talán ezért.

előzmény: The Cortez (#97)

2022-09-12 18:45:39 The Cortez (?) #97

Világos. Mármint amit írsz. Tény, hogy ennek a filmnek sokkal szebb az egész képi világa, Snyderre meg jellemző az agyonszűrtség. De ez utóbbi ritkán merült fel negatívumként a BvS-nél (érdekesség, hogy a Watchmennél egyáltalán nem), helyette inkább abba kötöttek bele páran, hogy sötét a film, miközben ez egyik korábbi Batman-adaptációnál sem zavarta őket, és még Reeves mozijánál sem, ami az eddigi legdarkosabb feldolgozás.
És ez csak a vizualitás. A tartalmi résznél hasonlóan ment a kettős mérce.

2022-09-12 13:18:35 kistroglodita (2) #96

Mondom, hogy ez nem igaz. Eleve van egy teal-orange rányomva, azon kívül meg minden baromi sötét vagy fakó. Néhol előfordulnak más színek, de azok is baromi sötétek vagy fakók. Egyszerűen ronda. A '89-es Batman film is tudott sötét lenni, pedig érdekes módon az természetes színeket használt. Szép is.

2022-09-12 10:40:40 Olórin (5) #95

Nyilván sötét a Batman képi világa, de azon belül nincsenek eltompítva, fakítva, szűrve a színek. Ha látsz mondjuk vöröst, az tényleg vörös, mondhatni, rikítóan.
(Könyörgöm, az ég szerelmére, nézd már meg egyszer, milyen egy szín (akár vörös, zöld, kék, bármi) egy Snyder-filmben, és milyen ebben.)

előzmény: The Cortez (#92)

2022-09-11 21:34:16 kistroglodita (2) #94

Bár úgy lenne. A fél karomat odaadnám, ha Hollywood másfél évtizede nem nyomatná ezt a hülye átszínezést.

előzmény: The Cortez (#92)

2022-09-11 21:33:07 kistroglodita (2) #93

A színszűrő nem szűrő?

2022-09-11 21:10:02 The Cortez (?) #92

„minden iszonyatosan sötét, fakó”

Ezen itt csak akkor illik kiakadni, ha az van a stáblista elejére írva, hogy Directed by Zack Snyder

előzmény: kistroglodita (#86)

2022-09-11 20:55:12 ChrisAdam (4) #91

Legalább legyünk már tisztában azzal, hogy mi az, hogy egy képi világ szét van szűrve. :) (Plot twist: nem ezt.)

2022-09-11 20:47:17 Olórin (5) #90

"Az enyémben nem voltak színek csak fekete, szürke, kék meg narancs."
...
Ezek amúgy színek.

2022-09-11 20:00:10 kistroglodita (2) #89

Igen, a végén, amikor Rébusz a börtönben van. Fel is tűnt, hogy végre színt látok.

előzmény: TheDriver (#88)

2022-09-11 19:23:09 TheDriver (4) #88

tényleg nem, mert piros is volt benne... :D

2022-09-11 18:26:43 kistroglodita (2) #87

"A Batman pont azon kevés mai blockbusterek közé tartozik, ami nincs képileg szétszűrve"

Alighanem nem egy filmet láttunk. Az enyémben nem voltak színek csak fekete, szürke, kék meg narancs.

2022-09-11 17:28:37 kistroglodita (2) #86

A sztori még nem lett volna rossz, de a rendező tudásának teljes hiányában van, ezért képtelen volt izgalmassá tenni a filmet. Már az első negyed óra után érezni, hogy unalmas, és ez csak egyre rosszabb lesz a játékidő teltével. A patiszon-gyerek túl fiatal vagy legalábbis túl fiatalnak látszik a szerephez, abszolút nem egy felnőtt, érett férfi benyomását kelti. A játéka is elég lagymatag. A Pingvin karaktere talán az egyike a kevés pozitívumoknak, legalábbis külsőre. A film a woke-izmus nevében természetesen tele van indokolatlanul négerekkel, ami elég zavaró, bár elismerem, hogy a Macskanőt játszó színésznő elég jól néz ki. Van egy rakás teljesen hiteltelen jelenet, mint amikor hatalmasat esik Batman, vagy felbukfencezik Pingvin a kocsijával, és egy karcolás nélkül megússzák, miközben ripityára kellene törniük, tehát a realizmus se a film erőssége. Ami kifejezetten idegesített, hogy a mai trendeknek megfelelően minden iszonyatosan sötét, fakó, természetes szín egyáltalán nincs a filmben, egyszóval undorítóan néz ki. A szinkronról nem érdemes beszélni, mai szokás szerint vacak lett. Két magyarázatot tudok arra, hogy ez a film miért áll 7.9-en az IMDb-n. Vagy megvásárolták a szavazatokat, ahogy ez már más filmeknél is előfordult, vagy tényleg ennyire birka a közönség, hogy bármit benyel minőségre való igények nélkül. Az egyébként feltűnt valakinek, hogy a film a Fűrész és a Sötét lovag visszatér remake-je? Rébusz tulajdonképpen Bane igazi nagy mesterterv nélkül.

2022-08-30 20:06:30 gomez1000 (3) #85

Batman karaktere ott lett elszúrva, amikor vígjátékot csináltak belőle! Ebben a filmben jó lett a karakter, csak Pattinson nem igazi keménylegény hozzá, nagynak akar látszani, ami néhol össze is jön neki!
A rémisztő hangulatú Gotham bűnözőkkel teli városának hangulata itt van eltalálva, pont olyan mint az eredeti Batman képregényekben! Ez a dark hangulat jobban áll a filmhez!

előzmény: kaamir (#80)

2022-08-27 21:47:23 sptt (3) #84

Nekem ez egy átlagos Batman mozi volt, se nem jobb, se nem rosszabb, mint az utóbbi idők átlagos képregény filmjei. Voltak benne látványos akciójelenetek, izgalmas részek, de egy három órás szupermoziban ez a minimális elvárás. Ellenben totális sötétség, ami három órán keresztül már egy kicsit fárasztó, néha már nehezen követhető, hogy ki kivel van, ki az ellenség, nekem a Macskanő szál bejött, nem volt rossz. Viszont Andy Serkisnél el tudtam volna képzelni jobb Alfrédot is. 6/10

2022-07-13 09:12:32 pelu (2) #83

Számomra a krimiszál sem volt emlékezetes, szóval biztosan nem az én filmem. Pedig imádom Batman világát, de ezt a filmet semmi nem menti meg nekem.

2022-07-12 18:18:10 Xuja (4) #82

Elhiszem, hogy otthoni hangrendszeren szarok voltak a hangok (sajnos a hangkeverés a mozira lett kitalálva), ráadásul én eredeti hanggal néztem, szóval ezzel nem volt problémám. A képi világ illett a film hangulatához, nyilván nagyon stilizált, de ez egy képregényfilm, nem egy hiperrealista dráma.. :D

Hát, Falcone pont hogy nem pozitív karakter, szóval ebből csak az jött le, hogy az előítéleteitek miatt butábbnak gondoltátok a sztorit, mint amilyen valójában. Macskanő nyilván töltelékszereplő, a lényeg a (műfajhoz képest különösen) remek krimiszálon van, ha valakinek az se tetszett, annak tényleg nem ez a filmje..

előzmény: Hoqspok (#81)

2022-07-12 13:46:41 Hoqspok (1) #81

Nézd ez egy vegyes társaság volt Norvégiába akikkel együtt néztem 35 és 60 éves korosztályhoz tartozunk, szóval ennyi ember nem tévedhet sokat láttunk már pár ó mozit. Több bajunk is volt a filmmel.
Sötét képi világ nem volt elég tegyük tönkre még ezt is az állandó esővel ezért néz ki „Gotham úgy, mint egy szovjet iparváros a '80-as évekből”
Eredeti angol nyelven néztük egy jó minőségű 5.1 hangrendszeren és majd fél órás hangerő tekergetés után feladtuk, a párbeszédek érthetetlenül torz suttogások voltak a zenék grandiózus nagy hangerővel dobhártya szaggatóan szólalnak meg de ettől senki nem jött izgalomba inkább idegesítő volt.
40 kilós macskanő mi a francnak kell egy Batman filmbe nem értem romantikának kevés akció hősnek gyatra.
Akkor hagytuk abba amikor a film közepe táján kiderül, hogy a köztiszteletbe álló ártatlan Thomas Wayne apukának gonosz múltja van és Martha Wayne pedig kettyós a maffia főnök pedig egyáltalán nem gonosz és mindezt egy bamba jellegtelen Batman torz suttogása teszi még jobban érthetetlenné.

előzmény: Xuja (#77)

2022-07-10 13:53:18 kaamir (2) #80

Ugyanaz a probléma vele, mint Nolan Sötét lovagjával: papírmasé figurákra akar hatalmas morális súlyokat aggatni. De mivel ez nem működik, a rendező grandiózus stílussal próbálja palástolni a film kongó ürességét. Reeves stílusa azonban nagyon messze van a hatásostól. Igazából két ötlete volt: kicsavarta az összes körtét a forgatáson, és minden jelenetet megtámogatott valami nagyívű zenével. Nem túlzás, hogy mindent: konkrétan van olyan jelenet, ahol egy kávéscsészét nézünk, és olyan zene szól, mintha épp Jézus második eljövetele zajlana.

A sötétség persze csak a külsőségekben rejlik, amint lelki sötétségről lenne szó, a Batman azonnal visszatáncol a családi matinék világába. Hát persze, hogy Wayne-apuka jó ember volt, nem is kérdés. Batman pedig nem gyilkol, ááá, dehogy. Illetve dehogynem, mert amikor embereket hülyére versz, falhoz csapsz, miegymás, akkor bőven benne van a pakliban, hogy belehalnak. Szóval ez nem valami erkölcsi magaslat, hanem önámítás vagy kétszínűség. Akárhogy is, komolytalanná teszi a filmet.

Nolannek a színészeivel is mázlija volt anno, Reevesnek nincs. Pattinson tébolyult tekintettel bambulja végig a három órát, de még így is ő legjobb. Egyszerűen fel nem fogom, mi értelme felkérni Colin Farrelt, ha aztán felismerhetetlenre maszkolva ripacskodja végig a filmet. Vagy éppen az amúgy übertehetséges Paul Danót, hogy elmaszkolva hörögjön a játékidő nagy részében.

A monumentális játékidő csak arra kell Reevesnek, hogy gyönyörködjön a saját (rettenetesen fárasztó) stílusában. Batmanről, Bruce Wayne-ről semmi újat nem tud mondani, a film vége pedig döbbenetes ostobaságokba torkollik. Úgyhogy bennem csak egy kérdés maradt: miért néz ki Gotham úgy, mint egy szovjet iparváros a '80-as évekből?!

2022-07-07 19:16:26 Dió (2) #79

"Cinematográfiailag, színészileg, történetvezetésileg egyszerűen kiváló."
Nekem a színészekkel speciál nem volt problémám, de ahogy már korábban is le lett írva, a történetvezetést azért érheti kritika (összesen egy! normális akciójelenet szorult egy Batman névre keresztelt, három órás filmbe, ami így sokaknál snoozefestbe fulladt, és ehhez jött hozzá ez az elég középgáz szerelmi szál), ami meg a cinematográfiát illeti, konkrétan én nem értem, mit kéne dicsérnem, ha egyszer szó szerint szart sem látni az egész filmből.

előzmény: Xuja (#77)

2022-07-07 07:51:25 pelu (2) #78

Színészileg nem, h nem kiváló, hanem egyenesen rossz: valaki csak simán tévesen van kiválasztva, de van, aki egyenesen borzasztóan gyenge (Kravitz például is-is).

A sztori is sokszor idegesítően katyvasz, amit akciójelenetek sem dobnak fel. Így aztán teljes unalomba fullad az egész.

2022-07-06 22:04:19 Xuja (4) #77

De miért? Azt elfogadom, hogy valaki esetleg elnyújtottnak érzékeli, meg eleve a töke ki van ettől a sok remaketől, de cinematográfiailag, színészileg, történetvezetésileg stb. egyszerűen kiváló.

előzmény: Hoqspok (#76)

2022-07-06 21:14:20 Hoqspok (1) #76

1.5 óra után feladatuk.. Öt fős társaság egyhangú szavazása alapján ez bizony egy óriási rakat szar

2022-05-10 22:21:08 gomez1000 (3) #75

Én nem Clooney-ról, Val Kilmer-ről stb. beszéltem. Ők is tárgytalanok.
Pattinson gyengécske karakter. Csak a maszk és a ruha teszi denevéremberré. Ha ruha nélkül néznénk a szerepében legtöbbször röhejes lenne!
Szerintem Ben Affleck áll legközelebb az igazi batmanhez.

előzmény: deniro2 (#73)

2022-05-10 19:03:10 Dangar (3) #74

Én inkább úgy mondanám (mondtam volna), hogy Pattinsonnak nincs olyan igazi férfias, Batman-es kiállása (Clooney-t nem venném ide, mert őt eleve paródiának szánták szerintem...). Keaton, Kilmer, de főleg Bale (és beöltözve még Affleck is) hihetőbb hősfigurák voltak, és nem azért, mert deltásra gyúrták magukat. Szó se róla, izomból Pattinson is magára kapott jópár kilót, nem lötyög rajta a denevércucc, de hiányzik belőle valami hűvös, tekintélyt parancsoló plusz, ami még az átlagosabb testalkatú kollégáiban is megvolt.

előzmény: deniro2 (#73)

2022-05-10 17:49:00 deniro2 (4) #73

Jaja, a hihetetlen fizikumú Michael Keaton, Val Kilmer és George Clooney magasra tették a lécet ez ügyben...:)

előzmény: gomez1000 (#71)

2022-05-10 13:45:48 pelu (2) #72

A hangulat és a külcsín jó, viszont önmagában kevés, mivel a figurák papírvékonyak és súlytalanok. És az akció része is messze elmarad a Nolan filmek ötletességétől és grandiózusságától. És hiába dobták be Jokert a végére, nekem nem hozta meg a kedvem a folytatáshoz.

2022-05-09 21:30:18 gomez1000 (3) #71

Nem tudok szemet hunyni afelett, hogy Robert Pattinson nem jó batman alkat. Végig hiányoltam az igazi batmant, akire ha ránéz az ember, egyszerre érez félelmet, és csodálatot is. Itt ez nem volt meg. Egy fapálcika ember álarcba és jelmezbe bújhat, ami ugyan eltakar, de azért ne már, hogy a jelmez fajsúlyosabb legyen, mint az ember benne... valamint nem is éreztem, hogy viszonylag magas lenne, a kamera állásokból alacsonyabbnak tűnik, mint amilyen valójában.
Ez a depresszív, dark hangulat kifejezetten jó, ezer éve emlegetem, hogy ez kellene, de a probléma ott van, hogy attól még a filmnek nincs dinamikája, és hiányzik a katarzis. Mellesleg a sima egysoros mondatokkal telerakott mentsuk meg a várost egy beteg ember beteg hajlamától már unalmas. Amit jó lett volna :
Nolan izgalmasabb, összetettebb forgatókönyvével, Snyder erősebb akciójeleneteivel, Reeves komor hangulatú gótikus Gotham városával, és egy sokkal karakteresebb szerephez illő színésszel forgatott film sokkal több akcióval.
A hangulat az nagyon eltalált, de a film vége felé már kezdtem unni batman sejtelmesen suttógó hanggal előadott egysorosait, miközben mereven bambul maga elé. Számomra kicsit döcögős volt és hullámzó a hangulat.

2022-04-29 21:50:10 Herrberger Detonator (2) #70

Michael Keaton, Kim Basinger, Jack Nicholson. 33 év elteltével is kívülről fújjuk.
Erre a szörnyületre már 3 hónap múlva sem fogunk emlékezni.
Az egyetlen pozitívuma, hogy végig sötét, így többször is el tudtam aludni rajta.

2022-04-24 12:40:24 Olórin (5) #69

"Amúgy, nekem sem tetszik, hogy még megjátszás szintjén sem adja elő a nagyvilági férfit."
Oké, de szerintem itt pont arról szól a karakterív, hogy Batman hogyan nő túl azon, hogy dühtől és gyűlölettől hajtva random huligánokat ver össze az utcán, különösebb stratégia nélkül, és ezen túl nem nagyon csinál semmit, amiről pedig ő maga is tudja, hogy nem vezet eredményre. A film végére oda fut ki a karakter, hogy változtat az addigi szemléletén - szóval felteszem, hogy onnantól kezdve Wayne-ként is bedobja majd magát, és nem is csak playboyként, hanem a város jobbá tételén dolgozó filantrópként is.

Ja, a lenti Snyder-hasonlatot én se értem. Snyder képi világával nem az a baj, hogy sötét, hanem az, hogy jellegtelen, színtelen vagy épp totálisan zavaros (rád nézek, Army of the Dead). A Batman pont azon kevés mai blockbusterek közé tartozik, ami nincs képileg szétszűrve, lebutítva (a Marvelt is lehetne említeni mint a totálisan fantáziátlan, erős színek és kontrasztok nélküli képi világok - mínusz Gunn és Waititi - otthonát, pedig arra főleg nem jellemző, hogy sötét lenne), hanem gyönyörűen ki van találva minden shotnál, hogy hol vannak a fényforrások, és azok hogyan világítják be az alapvetően amúgy tényleg sötét teret.

2022-04-23 21:48:30 Gruden Gergo (4) #68

És szélességre 2 :))
Amúgy lehet, hogy nem kell 2 külön filmre várj, hogy a Batman először nő legyen, majd meleg. Miért ne lehetne egyből mindkettő? Sőőőt, akár a film elején férfi is lehetne :)))
Elvileg ez trilógia lesz, a napon csillogó bőrű úriemberrel. Kiváncsi vagyok megnézed-e a folytatást/folytatásokat

előzmény: panycika (#67)

2022-04-23 20:09:24 panycika (1) #67

Ez így rendben van, igazad van, de akkor is, hova torzul vagy változik ez még...
Lehet én vagyok túl régimódi...
Dolph Lundgren meg 1,96 cm ;)

2022-04-23 19:36:51 BonnyJohnny (5) #66

Robert Pattinson 1,85 magas; nem kellenek törpe színészek, hogy magasnak tűnjön. ;)
Batmannek ez az "emós" tálalása pedig alátámasztható: ilyenné (is) vállhat egy kissrác, akinek a szeme előtt lelövik a szüleit.
Amúgy, nekem sem tetszik, hogy még megjátszás szintjén sem adja elő a nagyvilági férfit. A karakter eredetijét adó Vörös Pimpernelnek, majd a hiresebbé vált feldolgozásának, Zorrónak (aki elismerten Batman ihletője) is ez a kettősség adta az alapját, amit egyébként a Bob Kane szerintem jobban megragadott, mint előtte Orzy Emma bárónő.
Enélkül szerintem kevesebb a karakter.
Bár tény, hogy a mizantróp milliárdos mivolt is egy valóban létező jelenség... szóval miért ne...

előzmény: panycika (#65)

2022-04-23 18:43:03 panycika (1) #65

De most őszintén! Értem én, hogy az alternatív megjelenítései egy szuperhősnek,szinte a végtelen szemléletmód kimeríthetetlen tárháza, de akkor is. Számomra ez a Batman film nem több, mint egy B kategóriás, ömlengős, erőltetett bűnügyi akciószirup elnyújtva mint a rétestészta. Először is, Robert Pattinson bárhogy is elhitte magáról, hogy képes betmenné válni, soha nem lesz az. Csupán egy keménykedően néző, duzzogó feminin fiúcska, sokszor már már inkább Joker és az Alkonyatból jól ismert karakter jegyeivel. Miért kell mindent összemosni? Batman nem egy sértődött, depresszív nyálas srác, hanem egy erőtől duzzadó, szuper atléta, olyan karizmatikus kisugárzással és termettel, hogy amikor színre lép, még a legelvetemültebb gonosztevők is jéggé dermednek, megáll a levegő és a néző adrenalin szintje is felmegy az egekbe. Ha ez így megy tovább, akkor még azt is megélem, hogy Batman egy nő lesz, vagy meleg. Az egész casting arra épült, hogy törpe színészeket alkalmazzanak, mert így a Pattinson nagyobbnak tűnik. Ennél még zavaróbb és kínosabb volt, ahogy egy 40kg-os, bosszúra szomjazó cicababa, mindig tökéletes sminkben üti-veri a nehézfiúkat. Totál aránytalanul hiteltelen, meg béna. Meg minek is bele a macskanő, a romantikus szálért? De minek egy Batman filmbe szerelmi szál?? Talán Kravitz apuka latba vetette a befolyását és a ripacs kicsi lányát benyomta a filmbe, némi juttatás gyanánt. (az ugródeszka). Kellett is a pénz a még vállalható akciójelenetekbe ebbe a low budget katyvaszba. Katyvasz, mert sztori semmi, végtelenül erőltetett, túlhozott unalmas monológok és történet vezetés. Semmitmondó, valós okok hiányában, izzadságszagú dramaturgiával megspékelve. Hitetlenkedve néztem, hogy lehet ennyire szar. A végén az érzéki csóknál majdnem hánytam is, nem tudtam melyik a macskanő és melyik a denevérember szája. Úgy gondolom, hogy evvel a filmmel be lettem téve a hintába. Elhitette velem a filmes mainstream propaganda gépezet, hogy ez az új hullámos, trendi, dark Batman, hogy ez milyen eredeti és merész. Szerencsésebb lett volna a legutóbbi Joker filmet jobban tanulmányozni, és annak a filmnek a készítőivel égisz alá hozni az alter Batman filmet is.
Pattinson jó volt a Világítótoronyban.
Batman=Dolph Lundgren
A szubjektivitásom jogát fenntartom!

2022-04-20 00:50:10 Gruden Gergo (4) #64

Es tenyleg. Erre nem is gondoltam.... :/
De ha igen, akkor mar nyithatunk a multiverzumok fele. Itt is :D

előzmény: shrek (#19)

2022-04-19 22:32:54 VVega (2) #63

Semmi sem indokolja a játékidőt. Szinte lehetetlen nem elaludni rajta, annyira unalmas. A képek, az akciók és Zoé Kravitz gyönyörűek. Nirvana meg mindig jó.

2022-04-19 09:19:11 robertjordan (3) #62

Az első óra zseniális. Az utolsó óra pedig arra használja a filmet, hogy lerombolja, amit addig felépített. Átlagolva ez így közepes.

2022-04-19 08:09:23 pelu (2) #61

Iszonyat túlnyújtott volt az egész, és a film végén a komolytalanabbnál komolytalanabb jelenetek váltják egymást, az ember csak fogja a fejét.

2022-04-19 08:07:21 pelu (2) #60

Meglepően leromlott mire a végére ért. Tele súlytalan és idegesítő szereplőkkel, össze-vissza csapongó, innen-onnan nyúlt történettel. Aki tetszetős volt, az Pingvin, de magyarázza már el valaki, h minek Colin Farrel-t játszatni a szerepben, amikor felismerhetetlenre maszkírozzák?! Pattison semmilyen, Kravitz komolytalan, Serkis karikatúra pl. Caine-hez képest, Dano pedig... ááá, hagyjuk inkább. Semmi értelme nem volt leforgatni ezt a filmet. Nem tudott számottevően hozzáadni semmi értékelhetőt a Batman-legendához.

2022-04-18 19:12:50 fempolip (3) #59

Huhhha, most ért véget...
Alig vártam már.

Az első 1 óra zseniális volt. A látvány, a város, a film végéig kitartott amiben gyönyörködhettem.
De, sajnos részleteit, pillanatait levéve az egy óra utáni időszakból már nem volt semmi érdekes. A végjátéknál pedig már kifejezetten unalmas.
Nem tudom, valószínű én nem vagyok elég képregény fanatikus..

Aki szimpatikus volt az Pingvin. Valamint Batman karakterét megtöltötte a főszereplő.
Macskanő idegesítően senki. Főgonosz pedig semmilyen, maszk nélkül. Inkább olyan képen törölhető hisztis középosztálybeli.

Az autós üldözés, közepes. A végjáték stadionos-árvizes jelenetei pedig bénák.

Az pedig hogy Batman elszabadul és realistán őrjöng...akkor erre azt tudom mondani, hogy nem látott még a rendező egy dühöngő őrültet, és/vagy fékezhetetlen dühös embert...

Persze valószínű nekem szűk a képregény kerete. Mert drámának túl kevés, Nincs mélysége elég, kalandfilmnek pedig túl mély.

Persze sok bajom volt még a filmmel, de legyen pár pozitív példa is:
A város utcái zseniálisan koszosak voltak. A színek betegesek. Pingvin zseniális volt. Ave Maria kivételével a zene is hangulatos. A kosztümök is Macskanő öltözékét kivéve. A gát felrobbantása, és hogy ezt a poént nem lőtték le valami megjegyzéssel, egyenesen zseniális. Úgy érzem hogy olyan 2-3 perces részleteiben tetszett, összességben viszont nem.

2022-04-13 09:24:48 miraculum (4) #58

Kiváló film, még egyik Batman sem kapott tőlem 5-öst, talán most voltam hozzá a legközelebb hogy megadom neki, de tény hogy volt benne - különösen a vége felé - néhány üresjárat. De összességében nagyon sötét, nagyon mocskos, nagyon depresszív, na ilyennek kell lennie egy Batmannek. Nekem jobban bejött ez a noir detektívfilm-koncepció, mint a Nolan-féle akciófilmes megközelítés, a karakterek még sosem voltak ennyire jól eltalálva, a főbb szerepekben mindenki olyan természetességgel játszik, mintha mindig is ők lettek volna az egyértelmű választások a szerepekre. Ez nyilván nem csupán a színészek érdeme, hanem a rendezői vezetés eredménye is, illetve az, hogy volt hajlandóság a karakterek elmélyítésére. Rengeteg korábbi film keveredik össze itt - elsősorban a Hetedik és a Fűrészt érzem benne, de láttam Matrixos beállítást is, és nagyon vigyorogtam amikor a Christian Bale-es Equilibrium egyik harci jelenete is újra lett hasznosítva. :) Az Arkham-i részek tényleg hátborzongatóak, a folytatásban - mert persze kell,hogy legyen - erre a vonalra lehetne nagyobb hangsúlyt fektetni, Gotham pedig pont annyira kilátástalanul romlott, mintha valami posztapokaliptikus filmben táncolnának az anarchia szélén. Ilyen képregényes megközelítést várnék a továbbiakban is, soha rosszabbat!

2022-04-11 10:04:28 Joeker81 (4) #57

A Batman április 18-án érkezik az HBO Maxra.

2022-04-06 00:51:15 SoZi (3) #56

Annyira kár, hogy ez a film 80%-ban a nem túl érdekes plottal foglalkozik, miközben ott vannak a roppant érdekes karakterek, akiket igazán el lehene mélyíteni, mert végre van hátterük. De ezeket letudjuk sokszor egy, max két jelenettel, azok is kb expozíciós monológ, vagy cikk bevágások szintjén maradnak.

Pedig milyen jó lenne azzal foglalkozni sokkal többet, hogy Bruce miért van ennyire megborulva (sokkal jobban, mint eddig); hogy honnan ez a románcka (ha már ilyen jó a kémia); hogy Riddler nem is áll messze Batmantől; hogy a Wayne család tulképp egy "oligarcha" a nyomor városában (plusz, ha már behozták az Arkham családot, akkor erről is többet tudni)... Ezek mind-mind benne vannak, és SOKKAL érdekesebbek lennének, mint a fő nyomozgatás, amivel csak az idő megy. Itt van ez a vastag 3 óra, végre lenne idő indokoltan belemászni a figurák lelkébe, lehúzni a nézőt, és belenyomni a pofáját a sárba meg a mocsokba.

Sokkal több lelkiségnek lett volna itt helye, és még el is fért volna. Ezek miatt nálam teljesen elmaradtak a katarzis pillanatok, amiket pl a Joker elő tudott hozni azzal, hogy nem csak a felszínnel foglalkozott.

Így maradnak az üveggyöngyök: a képek, a zene, és Pattinson (meg maga Bruce Wayne) brutáljók.
És persze azért ez a film is nagyon jól passzol ebbe a szélszőséges DC vonalba, amire rátaláltak. Viszont van még hova "elborítani" ezt egy második részre, úgyhogy drukkolok neki.

2022-03-24 23:04:45 BalaKovesi (5) #55

A meglepetésvendég sokat emlegetett, kivágott jelenete.

Nem csodálom, hogy a vágószoba padlóján végezte, én a kész filmbe bekerült jelenetet is kihagytam volna. Egyébként annak ellenére, hogy nekem erős fenntartásaim voltak Keoghan-nel kapcsolatban (már nem a színészi kvalitásait kétségbe vonva, azokkal nincsen baj), és még most sem teljesen látom benne a klasszikus Joker-t, ez egy kifejezetten hátborzongatóan félelmetes jelenet, rendesen félek a karaktertől. A film világába, valamint a színészhez végülis illik egy ilyen értelmezés, az meg nem baj, ha markánsan eltér az eddigi filmes inkarnációktól, tekintve, hogy azok is különböznek egymástól. Azért a The Lighthouse után kihagyott ziccer volt nem Dafoe-t castingolni, bár az lehet túl evidens választás lett volna, így talán szokatlanabb, izgalmasabb vizekre tudnak evezni az alkotók. Van tehát potenciál ebben a torz, sorozatgyilkosszerű, rendesen félelmetes értelmezésben, csak inkább hagyják meg a karaktert történetbeli fogaskeréknek a folytatásokban, fontos mellékszereplőnek, mint ahogy azt Pingvinnel tették a mostani film esetében, de említhetném akár a Long Halloween képregényt is.

2022-03-16 06:24:13 Fujimi (5) #54

Ah, nagy vergődéseim vannak most, hogy hány pont legyen. 4,5. Tipikusan. :D De közben olyan pozitív csalódás nekem a DC, főleg, mert alapjáraton nem kifejezetten szeretem a képregényfilmeket, de imádom, hogy ennyire intelligensen kezeli őket mostanában. (lásd: Joker) Csodálatos kuriózumnak tartom, hogy nem nézi hülyének közönségét (bár Batman maga egyszerű, mint a faék, és én amúgy is sosem értettem az alapkoncepciót, hogy egy denevérruhás fazon Bud Spencerkedik sötét és esős utcákon), mindemellett tényleg epic hangulatot teremt. A krimi sem az én műfajom, de csodásnak tartom a drámai pillanatokat, a végét, hogy nem voltak szájbarágósak a keretes szerkezet monológjai... Na, tehát iszonyú jó érzéssel hagytam el a mozit. Bár szegény Pattinsont sajnálom, mert nem kellett valami nagyot alakítania, egyedül a kórházas meg a börtönös jelenetnél villant meg, hogy milyen tehetséges. Továbbá voltak érdekes halhatatlan, sérthetetlen fazonok, én el sem hiszem, hogy lehet túlélni, ha 5x megpördülsz egy kocsiban légzsák nélkül vagy ha az arcodba robban a bomba, de mindegy is. Batman legalább valamilyen szinten emberibbé tette a légkört, ami nagyon is jót tesz ennek az univerzumnak. Több ilyet! :'3

2022-03-15 22:11:14 The Cortez (?) #53

Úgy értem, ha Snyder rendezte volna ugyanígy, ugyanezzel a látványvilággal, akkor csak zavaróan sötét lenne. Az elefántembert kár volt idehozni, de amúgy azt is lehúznád, ha Snyder rendezte volna. Vagy nem? :)

2022-03-15 19:27:42 pietro (3) #52

Ennek a filmnek valóban sötét a képe, annyira hogy Gordonról sokáig le sem esett, hogy amúgy fekete és nem fehér színész. Nem viccelek... Persze, emlékezhetem volna mert láttam róla képet előtte stb.de teljesen kiment a fejemből. :)

Batman megjelenéseinél különösen fontos volt, hogy a fények illetve azok hiánya hogy esik a maskarára, állítólag többek között ezért volt is nagy kihívás a fényképezés, ugyanis ha túl sok fényt kap akkor tényleg csak egy jelmezes muksónak tűnik, rendkívül illúzióromboló állítólag, ilyesmit nyilatkoztak a készítők ennek kapcsán. Szóval lehet valami a jelmezes kritikákban, habár személy szerint nekem tetszett. (Az irreális tulajdonságai zavaróbbak voltak.) Persze ez nem magyarázza, hogy a film többi részének is miért kellett ez a fajta sötétség. Az pl. nekem kicsit is zavaró is volt, hogy a lépcső mellett ülve a lépcső segédfényei (azok a vékony vonalak) általában erősebb fényt adtak mint a vászon a film nagy részében, azért ez ennyire nem szokott feltűnni. :) Ilyen szempontból tényleg az egyik legsötétebb film amit láttam (már ami a fényeket illeti).

2022-03-15 18:25:53 ChrisAdam (4) #51

Ha Snyder rendezte volna, akkor nem lett volna ugyanez a látványvilág, tehát teljesen irreleváns ez a kapcsolás. Persze ha annyiban határozzuk meg mindkettőt, hogy "sötét", akkor igen, van közös nevező, de akkor vegyük már ide Az elefántembert is, mert az egy különösen "sötét" film. :) (Ugyanitt ösztönöznélek arra, hogy akkor köss belém, ha nem mondasz hülyeséget. :))

előzmény: The Cortez (#41)

2022-03-15 18:22:52 Mizi (3) #50

Jaj... :/

2022-03-15 18:20:20 Dió (2) #49

Ja OK, így értem. :) Igen, hasonló a helyzet, bár az emlékeim szerint ott a játékidő kisebb hányadára volt jellemző, hogy úgy kellett találgatnom, mi az anyám folyik a képernyőn.

előzmény: Mizi (#48)

2022-03-15 18:18:22 Mizi (3) #48

Semmi. Csak annál a filmnél nagyon felhúztam magam, mert semmit sem látni belőle. Csak érdeklődni szeretnék, hogy ez is olyan, mert akkor elmegy tőle a kedvem...

2022-03-15 18:15:35 Dió (2) #47

A Godzillának mi köze a Batman univerzumhoz? :D

előzmény: Mizi (#46)

2022-03-15 18:14:34 Mizi (3) #46

Kevesebbet látni mint a Godzillából?

2022-03-15 18:11:36 Dió (2) #45

Nálam van azért különbség a noiros és a sötét között. A Batman esetében ez a különbség ott ütközött ki, hogy a három órás játékidő két órájában kurvára semmit sem láttam abból, ami a vásznon történik. Hogy ezek után mire föl dicséri mindenki agyba-főbe az operatőrt, az számomra továbbra is rejtély. :-O

2022-03-15 17:10:15 BonnyJohnny (5) #44

Noiros, igen. De nem agyonszűrt.

előzmény: The Cortez (#43)

2022-03-15 15:13:40 The Cortez (?) #43

Ennek a filmnek nem sötét a látványvilága?

2022-03-15 14:40:08 BonnyJohnny (5) #42

Snyder féle látványvilágnak köze sincs az ittenihez. Amúgy az is "vizionárius", meg egyedi, meg minden... de ha valakinek tetszik is az, az itteni akkor is lehet szemet gyönyörködtető, csak másképp.

előzmény: The Cortez (#41)

2022-03-15 14:28:02 The Cortez (?) #41

„Egyszerűen szemet gyönyörködtető ez a festményszerű látványvilág”

Ha Snyder rendezte volna, akkor mindjárt nem lenne sem szemet gyönyörködtető, sem festményszerű ugyanez a látványvilág.

2022-03-14 18:01:03 Mario Brothers (5) #40

Szerintem jobb, mint Nolan trilógiája. Természetesen nem hibátlan, de eddig ez a legjobb Batman film, amit láttam. A látvány lenyűgöző, viszont nem a modern "CGI mindenek felett!" módon, hanem a hangulatos, kreatív módon. Az akciójelenetek hibátlanok lettek, a sötét horrorisztikus hangulat vetekedett a nagy kedvencemmel, a Hollóval és a színészi játékokra se lehet egy rossz szavam sem! A sztori is csavaros és izgalmas, tökéletes egyensúlyban vannak a drámai párbeszédek és az akciók. Nem hittem volna, hogy valaha ezt fogom mondani, de Robert Pattinson a kedvencemmé vált, le a kalappal előtte!

2022-03-14 10:30:26 BonnyJohnny (5) #39

Az Arkhamos jelmez(re hasonlító)? Szerintem az eddigi legjobb. :)

2022-03-14 09:43:31 ChrisAdam (4) #38

pl. a rosszfiúk a metróban nem féltek tőle

Két oka is van ennek: egyrészt az elején nyilvánvalóvá válik (legalábbis én így vettem le), hogy Batman még nem az a védelmező, akit mindenki ismer, ez még nagyon a sztori eleje, a másik és sokkal fontosabb viszont, hogy Halloween éjszakáján járunk, a rosszfiúk pedig azt gondolják, hogy csak egy random dude, aki beöltözött. Ez mondjuk sokat elmond a kicsit papírmaséként ható jelmezről, ami engem (és sokakat, ahogy itt-ott olvastam) zavart.

előzmény: lenny (#37)

2022-03-13 21:34:42 lenny (2) #37

Kezdem a jóval. Szerintem ez a noir hangulat zseniális! A fények, a fényképezés, a zene mind mind szuper. Nekem tetszett, hogy kicsit realistább Batman-t kaptam, bár néha lehetett volna realistább. Én örültem volna, ha néha eltörik, megreped a páncélja, vérzik a karja vagy a lába. Tetszett, hogy Batman nyomoz végre. És ennyi.
Összességében viszont nem tetszett ez a film, de legfőképp azért nem, mert kihagyott ziccernek éreztem végig. Egyik nagy baja a három órás játékidő, ami tele van üresjáratokkal. Nekem az első momentum, ami nem tetszett a filmben, hogy végig azt narrálja a film, hogy a Batman hírhedt és félnek tőle, de ehhez képest pl. a rosszfiúk a metróban nem féltek tőle, szóval nálam ez rögtön ledobta a filmet a vászonról. A nagy bevonulásokat a sötétből inkább éreztem egy paródiának, ahogy nehézkesen bevánszorog a bunyóba fém csattogások közepette. A szerelmi szálat meg hagyjuk. Olyan volt, mintha utólag mondták volna a producerek, hogy kellene bele romantika, ezért leforgattak pár jelenetet, amit csókkal fejeztek be. Robert Pattinson szerintem alakított párszor nagyot, de ez nem az a film. Remélem újragondolják a koncepciót a Pingvin sorozat előtt.
Sokan fikázzák a Batman begins Nolan-től, de ez a film tényleg jobb lenne?!

2022-03-11 06:38:32 Dió (2) #36

Ahogy vége lett, a haverommal egymásra nézve azzal álltunk fel a moziszékből, hogy én megkérdeztem, ez most hat vagy hét órás film volt -e. Mire ő azt mondta, hogy nem tudja, de már vélhetőleg májust írunk. Szóval nem, szerintem egyáltalán nem igaz, hogy elröppent a gigászi játékidő. Én a második felében már többet néztem az órámat, mint a mozivásznat, és így huszonkilencezredszer is meg kell kérdeznem: az ilyen filmeket miért nem lehet normális játékidőben elmesélni? Mert ez már megint egy maratoni kényszerzubbony, amely esetében fogalmam sincs a válaszról.

A másik, hogy nekem ez a játékidőt félretéve sem érződött se kiemelkedőnek, se Batmanesnek, mintsem inkább sótlan betonközépnek, mellőzve gyakorlatilag mindent, ami miatt Burton és Nolan filmjeit szerettem. Mármint ügyesen építgetett pár karaktert, volt egy hangulata, na meg egy Pattinson, akin meglepően jól állt a batköpeny, de az egész három órába összesen egy (!) decens akciójelenet fért (?!), amit már eleve ellőtt a trailer is, dráma vagy különösebb izgulnivaló pedig még ennyi sem. Helyette volt egy nagy rakás ócskán megvilágított jelenet, egy nem túl karakteres filmzene, illetve valami, infókat félpercenként adagoló krimis szál, ami 100 percben elment volna, de ebben a hosszban és formában engem inkább untatott, mint szórakoztatott. Szóval így visszagondolva tényleg nem értem, hogy a korábbi thriller-akció-dráma Batmanek után ebből szintén Batman címen miért kellett csak thrillert csinálni... és pláne: miért három felfoghatatlanul hosszú órában.

Beismerem, hogy én is egy nagyon hosszú nap estéjén ültem be rá, úgyhogy lehet már alapból is fáradt voltam, ám a fentebbiek miatt még így is meglepődnék, ha ez egy esetleges újrázás alkalmával egy harmatgyenge négyesnél akár egy jottányival is feljebb jutna. Addig is jó lesz neki a harmatgyenge hármas, és igen, ennek a 180 perce is kapott egy képzeletbeli voksot azon a bizonyos közelmúltbeli KT-s szavazáson.

2022-03-09 18:19:47 bruce (4) #35

Bevallom férfiasan vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Sokan úgy fogalmazták meg, hogy ez a valaha volt legjobb Batman film, számomra nem az messze nem az. (Nálam a Begins mindent visz).
Ami viszont tetszik az atmoszféra ami belengi a filmet, Gotham olyan mint New York a 70-es 80-as években. Mocskos, sötét a város minden szintjét beterítetté a korrupció és a bűnözés. A sztori jól megirt izgalmas, leköt egy percig nem jutott eszembe, hogy egy három órás filmet nézek. Pattinson aki akár milyen érdekes választás volt megállja a helyét Batmanként viszont Bruce Wayne-ként csapnivaló igaz a karakter azon része nem is kap sok időt a helytállásra. Alfred karaktere csak díszlet. A Batmobil über cool viszont maga a dressz szintén keserű tabletta. A fő gonoszok jók mit jók fantasztikusak mint ahogy a nyomozós szál is. Ez egy ügyes újítás volt a filmek terén mert eddig is látszott a filmekből, hogy Batman-t nem ejtették a fejére de soha nem kellett ennyit agyalnia, hogy összerakja a kirakós darabjait. A zene az erős fő témán kívül sajnos csak meglehetően közepes.
Összességében egy bitang kemény hármasnak érzem de mivel a kedvenc szuperhős karakteremről van szó igy megkapja a négyest, mert hát Reeves és Pattinson is nehéz örökséget örökölt. A léc magasan volt amit megugrani nem sikerült de megérinteni igen. Ha minden igy marad és az alkotók is ezt a szintet tudják tartani vagy esetleg egy picit még emelni rajta akkor én már maradéktalanul elégedett leszek.

2022-03-09 15:37:03 caulfield (5) #34

Nekem a legutóbbi Mad Max tűnt a zsinórmértéknek: minden cicózás nélkül vászonra visznek egy klasszikus hőst, úgy ahogy van. (Személy szerint nagyon hasonlót éltem át most, mint 2015-ben.) De pont a kocsival van némi bajom, az biztos, hogy a batmobil felbőgése igazi moziélmény, az üldözés nagyon látványos hála nagyrészt a szubjektív szemszög jó érzékű használatának, de a realizmust illetően meg mégis kilóg a lóláb, hisz az autópálya lezúzása után nincs semmilyen következmény, sőt, az üldözött alak még triumfál is legvégül. Mintha ez azért egy öncélú húzás lenne, hiába illeszkedik a cselekménybe - bár Batman kezdeti szűklátókörűsége talán szolgálhat mentségül. Jó, bevallom, nem tudok fogást találni a filmen.
Azt viszont szögezzük le, hogy az önbíráskodásra épült "birodalmi szemlélet" visszaütésének ábrázolása a giccs elkerülése érdekében elengedhetlen. Az első Nolan film végén a Joker kártya is ezt fejezte ki, a figura része, mint máshol a vodka martini.

2022-03-09 10:40:11 BalaKovesi (5) #33

A két filmet egyébként nagyjából egyszerre fejlesztették, a Batmant talán régebb óta is (főleg ha a film rendezőváltás előtti előkészületeit is számoljuk, bár Reeves elvileg majdnem a nulláról kezdte újra az írást, tehát nem érdemes). De amúgy igen, valószínűleg merített valamennyit a Jokerből, mert annak premierje idején még el sem kezdték a Batmant forgatni, csak a castingján hüledezett a fél világ.

Egyébként most gondoltam bele, hogy mekkora teljesítmény, hogy a film olyan lett, amilyen. Évekig írták, majd teljesen lecserélték az egész stábot, újrakezdték nulláról, majd a casting-hírek kisebb elégedetlenséget generáltak, a forgatást többször megakasztotta a covid, és miegymás. Reeves érkezése és a film premierje között öt év telt el. Elég konkrét elképzelésekkel kellett rendelkeznie a direktornak ahhoz, hogy ebbe ne törjön bele a bicskája.

A DC pedig maradjon ezen a vonalon. Ha lesz is a filmnek folytatása (márpedig lesz), akkor ne siettessék, hagyják a rendezőt dolgozni, láthatóan szereti a komótosabb tempót. Ezért is örülök, hogy 2019 óta nem kaptunk egy Joker-folytatást sem, Phillips még a forgatókönyvön dolgozik, de az se biztos, hogy lesz belőle valami. Tulajdonképpen ez lenne az egész lényege. Akkor készítsék el a folytatásokat, ha van is mit mondaniuk.

2022-03-09 07:43:43 dittike (5) #32

A leginkább nézhető és élvezhető Batman film.

2022-03-09 01:48:20 ChrisAdam (4) #31

Valahogy úgy voltam, mint alább Rorschach. Minek ide újabb betmenezés? A bemutató előtt nem sokkal éppen egy fórumtársnak próbáltam megfogalmazni azt, hogy én pont azért nem várom az új Batmant, mert... és itt jóformán el is akadtam, mert csak arra tudtam gondolni, hogy az elmúlt éveket a szuperhősfilmek jegyében töltöttük el, a csövön is az jött, és hát tényleg ez kell nekünk 2022-ben? Meg valahogy annyira abszurd, hogy azokban a napokban a világunk éppen összeomlani látszik - hadd ne soroljam, mennyi minden nehezedik a fejünkre, mi elmegyünk megnézni, ahogy a denevérember újra szétver pár segget, mi meg popcornt csámcsogva szórakozunk egy jót. Robbanások, meg menő batmobil, meg egy jó csaj a jófiú oldalán, egy két nagyot szóló humbug, és akkor Hollywood három órára félig-meddig, ideig-óráig betömte azt a tátongó lukat, amit a való világ hagy.

Kifáradtak már a szuperhőssztorik.
Ellenben szomjúhozzuk az esendő, csetlő-botló, valódi hősöket.

De hála égnek, ezt Matt Reeves is nagyon ugyanígy érezte. Éppen ezért lesz méltó párja ez a film a Jokernek - és nem titkolt feltételezésem, hogy az írók nagyon is sokat merítettek onnan. Legalábbis abban az értelemben, hogy ahogy a totális pszichopata Joker is lehet egy hús-vér karakter, akit lehet szeretni és egyszerre irtózni, úgy az igazságosztó Batman se biztos, hogy halhatatlan, abszolút józan szuperhős. Hagyjuk már, hogy jön majd valaki, aki megmenti a világot várost, ez egy nagy blődség, aminek szeretünk hinni, de aztán visszatérünk a valóságba, ahol meg inkább csak azzal a csalódással szembesülünk, hogy nekünk nincsen Batmanünk, aki a gyilkosokat, rablókat, a mindenkori korrupt politikusokat, törvényhozókat, oligarchákat (folytasd a sort, vagy helyettesítsd be a neveket) szépen helyre teszi (pedig...!). Ne hazudjunk már, Rorschachot idézve: nem vagyunk már tizenévesek. Egyre kevésbé vagyunk azok.

Szóval így vedli le azt a sebezhetetlen hős szerepét Bruce Wayne, akiben egyébként ez mindig is ott lapult - és ezért tudtam mindig is ezt a karaktert szeretni a szuperhősök sorából -, de mégis a filmesek sosem merték megtenni azt, hogy Batman tényleg csak egy indulatos, makacs önjelölt megmentő legyen, aki ugyanúgy a saját tévhiteiben úszkál, annak megfelelően pedig lehet, hogy tévúton jár. (És innen nézve, Pattinsonnál jobb színészt erre nem találhattak volna.)

Nyers, de mégis valós, ami tetszik, mert kinőttük már ezt. Száz éve mozizunk már, száz év pedig éppen elég idő arra, hogy összegyűjtsük ezeket a hősöket, megalkossuk újra és újra a megváltás történeket, a mindent elsöprő finálékat, a nagyot szóló felszabadító sztorikat, azokat a csúcspontokat, ahol tényleg merünk hinni annak, hogy most ez egy igazi változás lesz.
És itt van ez a szennyes, mocskos, undorító város, ami nagyon szép tükre volt mindig is a valóságnak, kicsit összetömörítve, gyúrva, még depresszívebb módiban. Tényleg elhisszük az igazi változást, ha egy három órás thriller végén valaki azt mondja, mostantól minden más lesz? Kinőttük már ezt, nem tudom elégszer elmondani. Kinőtte ezt a mozi, meg a közönség is.

Szóval kellett ez a Batman, főleg a Joker mellé. Öröm volt látni, hogy az alkotók végre új ösvényt taposnak, ahogy 30 év alatt az érinthetetlen szuperhősből egy vívódó, önmagát és a város értékeit is megkérdőjelező igazságosztó van, aki végtére nem is tudja, mi az igazság, csak sejti. Ennyi erővel lehetnék én is Batman, vagy bárki.

Jó film a Batman, de azon túl, hogy egy bitang nagy zseniális első két óra pereg le előttünk - a nyomozás és a sztori kibontakozása csont nélküli ötös, igazi oldschool krimi-thriller -, mégis kell a végére az, ami a Jokerben megvolt: hogy egy olyan csúcspontba érjen a film, ahol aztán kicsit padlót fogunk, fogjuk a szék karfáját, hogy aztán a levegőt benntartva várjuk a stáblistát. Ez viszont éppen annyit vesz el, ami miatt nem tudom rányomni az ötöst. Na meg a felesleges Joker-jelenet, amitől kicsit falnak mentem, ott mintha valamelyik producer besétált volna a szkriptelő brigádhoz, hogy azért csak hintsünk már el valami kis easteregget, hadd csorgassák a nyálukat a rajongók. És éppen ez az a kis apróság, ami egy percre visszateszi a filmet arra a vágányra, ahol zakatol mindegyik szuperhősfilm manapság.

Nem én lennék, ha nem ejtenék szót az operatőri munkáról, a látványvilágról, itt abszolút a legjobb Batman-film. Tény, hogy pl. Nolan sosem csinálta volna így, de az is tény, hogy a denevéremberhez és Gothamhez viszont ez passzol leginkább. Egyszerűen szemet gyönyörködtető ez a festményszerű látványvilág, a nem agyonvágott, de jól megtervezett akciójelenetek. A lassú tempóért pedig külön hálás vagyok (ellenben a nézőtér több padawanja, akik a felénél csörtetve vonultak ki), mert ilyenkor kicsit megnyugszom, hogy vannak még filmesek akik áhítják és kergetik azt, ami miatt Film lesz egy film. Érződik minden jelenetből, hogy ez Reeves kétkezi munkája.

2022-03-08 12:39:07 caulfield (5) #30

Nekem úgy jött le Riddler, hogy a karakter veszettsége a reményvesztettségre épül. Ez a zsenijének a záloga is egyben, mert remény nélkül válik teljesen eltökéltté. Már-már abszurdba hajlik milyen szinten megtervez mindent. A film talán egyetlen (fekete) humoros pillanata is az elborult rejtvényeihez köthető. Azonban az nem esik le neki, hogy ki lapul Batman álarca mögött. Erre nem azért nem jön rá, mert hülye, vagy figyelmetlen, az ürge abszolút zseni, hanem mert nem érdekli. Ebből pedig következik, hogy végül akváriumot csinál a városból. Egy szociopata, valódi emberi arc nélküli sorscsapás ő, vízöntői alak.
Batman mindig egy lépéssel mögötte jár, annak ellenére, hogy az ő feltűnése okozza Riddlert, viszont mint árnyék nem bírhat önálló lényeggel, míg aztán a fináléban el nem válik a sötétségtől - előbb megfeszíttetik, majd alámeríttetik, hogy ő legyen a reményt hozó hős.
A nőtől való elszakadás is az árnynak, a reményvesztettség maszkjának, a cinizmusnak az elvetése. Elhivatott lesz, mint Riddler, csak más előjellel.

Pátoszos persze, de hát ez egy hősi eposz.

2022-03-07 09:32:03 Xuja (4) #29

Grandiózus, látványos, művészi három óra volt ez, csak ilyen hozzáállással engednék bármit is remakelni. A kellemesen sötét, neo-noiros atmoszféra és detektívszál profi kivitelezése a legnagyobb erénye, illetve az olyan eposzi nagyjelenetek, mint Batman a jelzőfénnyel az árvíz közepén. A karakterek - bár egydimenziósak - mégis jól fel vannak építve, megvan a küldetéstudatuk, együtt lehet érezni velük, ráadásul a jó színészi jelenlét is emel rajtuk.

A negatívumoknál többen is említettétek a drámai csúcspontok hiányát, nekem is hiányzott valami érzelmi fordulat a végére, ilyen szempontból Nolan filmjei sokkal megrázóbbak (főleg a TDK). Plusz a logikai bakik is hirtelen megszaporodnak a fináléhoz közeledve (ezt a #27 szépen kifejtette :D ). A moziélmény miatt még az ötösön is elgondolkodtam, de józanul végiggondolva ez inkább egy erős(ebb) négyes.

2022-03-06 22:15:29 tomside (4) #28

Annyiban a többség biztosan egyetért, hogy a közismertebb Batman-filmek karakteresek. Nem azt mondom, hogy jók vagy rosszak, hanem hogy karakteresek. Az újat épp ezért féltettem, szerintem nehéz kihívás lehet megint úgy karakteres Batman-filmet készíteni, hogy az másképpen legyen emlékezetes, mint az elődjei. Nos, ebből a szempontból kiválóan vizsgázott a film. Sorrendben a sokadik, mégis bátran mondhatjuk rá, hogy eredeti.

Nehéz eldönteni, hogy Pattinson vagy Dano alakítása jobb-e, de ez egy kellemes teher. Korábban valaki említette, és valóban, talán Alfred az, aki lehetett volna emlékezetesebb karakter. Őt leszámítva viszont működik a casting, habár sosem értettem, miért kell valakit kövérre maszkírozni.

A következőt amolyan félig-offként írom, de talán nem baj, sőt erény, ha egy film gondolkodtat. Dano motivációs hátterében felismerni véltem egy korunkat meghatározó áthallást. Amint elmondta, neki azzal van gondja, hogy a reflektorfényben árválkodó kicsi Bruce-t egy egész város sajnálta, amíg a "névtelen" árvákat mindenki magára hagyta, nekik csak ígéretek jutottak. Miért érzem ezt aktuálisnak? Nos, a részvét, a sajnálat, az empátia tere, a XXI. század reflektorfénye ma nem más, mint a közösségi média. A gyász és a magány ma számokkal mérhető. Minél többen tekintették meg, szívecskézték le azt, hogy az adott celeb, sportoló, politikus elveszítette valakijét, az ő gyásza annál nagyobb és annál "elismertebb". Akik pedig nem jelenítik meg a fájdalmukat a közösségi térben, nem engednek abba másoknak, idegeneknek bepillantást, hanem valóban egy sarokban gubbasztva sírnak..., nos, az ő gyászuk, az ő problémáik a közösségi médiában nem jelennek meg, kvázi nem is léteznek, nem kapnak elismerést. Ma már a részvét is digitális. Számokkal mérik az érzéseinket, és számokkal árazzák be. Ha visszaigazolást akarsz az érzéseidre, konzumálnod kell azokat. Ha ez önmagában nem volna elég visszataszító, akkor ismerjük fel, attól még inhumánusabb az egész, hogy a gyászoló celeb a gyászát, amiben a szívecskézők tömege végsősoron mégis osztozik vele valamilyen formában, egyszerűen pénzzé teszi. Több szívecske, több pénz. Helyes az, hogy az érzelmeink digitális térbe tevődnek át és számokkal mérhetővé transzformálódnak? Helyes az, hogy ezekkel a számokkal más kontinensen élő celebek pénzt keresnek? Az érzelem bizonyos értelemben valuta lett. És egy másik, talán még fontosabb kérdést is implikál a helyzet: aki nem teszi láthatóvá a fájdalmait, nem telepíti át az érzéseit az online térbe, az nem is számít? Komoly veszélyt, elembertelenedést látok abban, ha az online tér nem a meglévő, valódi emberi kapcsolatok mellett működik, hanem azok helyett. És innen nézve 2022-ben nagyon érvényesnek, nagyon frissnek érzem Rébusz motivációját. A tetteit - természetesen - nem.

A filmre sem a jó zene, sem a bátor cselekményvezetés, sem a kiváló casting, sem a szépsége ellenére nem adok ötöst, és nem a pár apróság miatt, hanem azért, mert nem volt tetőpontja. Nem volt csúcsa a drámának, nem volt valódi súlya annak a tragédiának, ami végül be sem következett. Viszont tetszett a krimi Batman, ez a szó legszorosabb értelmében DC, tehát Detective Comics, és várom a folytatást. Hátha az is ilyen szerethető lesz.

2022-03-06 17:29:08 Rorschach (4) #27

Ennek nem én voltam a célközönsége.

Azzal kezdeném, hogy minek? Tudom, mindenből kell hatvanháromezer remake és reboot és sequel és kiskutyafülefarka, de... de minek. Betmenből már láttam magam is kettőt moziban, az öregebb rókák meg akár öt különböző denevéremberről is be tudnának számolni, és minek. Mi a pék f*szának akarnak még pont erről bőrt lehúzni, amikor annyi olyan téma és karakter van, amik felett a filmgyárosok évtizedek óta elegánsan elsiklanak.

Azzal folytatnám, hogy miért így? B*zmeg, háromórás betmenfilm, right out of the gate. Három órát ugyan nagy duzzogva képes vagyok egy fenékkel leülni egy moziteremben, de akkor a múvi ne arról szóljon már, hogy egy denevérruhás bunyós szarráver egy bohócot/sámánt/kvízmestert. És ha a trilógia (mert a nyakadat teheted rá, Kedves Néző, hogy legalább három filmben gondolkodik a stúdió) kezdése háromórás, akkor a szálelvarrós, hagyományosan hosszabb lezárás veri majd a Volt egyszer egy Amerikát játékidőben? Ez egy képregényfilm, b*sszameg, és illene úgy is viselkednie. Plusz miért castingolod le Colin Farrellt, ha aztán minden emberi ésszel felfoghatót leművelsz, hogy Joe Pescit csinálj belőle? Mi a bánatnak fizetsz ki egy híres színészt, ha mindent elkövetsz, hogy ne lehessen felismerni a ráadott négy kilónyi maszk alatt? Eposzira duzzasztott játékidő, felesleges hívságok - messziről bűzlött nekem ez a mozi.

Továbbá 2022 van, én meg nem vagyok már tizenéves. Nagyon jól tudom, hogy ha egy helyi csilliárdos segíteni akar a városán, akkor belefektet az oktatásba, az egészségügybe és a szabad sajtóba, nem pedig focihuligánokat ver össze éjszakánként a sikátorban.

Ezen a ponton szeretném hangsúlyozni, hogy ennek a filmnek nem én voltam a célközönsége, és szerény véleményem szerint a **** kivan már betmennel.

Nem mondom, hogy látatlanban utáltam, szimplán csak nem érdekelt; leírhatatlan mértékig hagyott hidegen. Aztán húabetmen mekkora film, meg legjobb denevérruhás evör, meg IMDb 250, meg Pattinson aztán megmutatja, meg minden létező ismerősöm elhív rá, és elég már a hype-ból, megnézem akkor inkább magamnak.

És azt kell mondjam, a Batman egy kib*szott jó film. Az egyetlen apró gondom vele az, hogy sokkal hosszabb és terjengősebb annál, mint amekkora adagot ebből a formulából én képes vagyok egy szuszra befogadni.

Úgy egy óráig-félútig egy k*rva szavam nem lehetett amúgy. A Batman első fele akkora ötös, hogy az nem fér rá az adatlapjára. Ahogy kezd a mozi, tíz perc alatt meggyőzött arról, hogy Matt Reevesnek ez nem egy szürke hollywoodi szalagmeló volt, hanem ezt ő konkrétan el akarta készíteni, ezekkel a társalkotókkal, és pontosan így. Minden, de tényleg minden annyira klappol benne, hogy azt nem akartam elhinni.

Gotham végre újra Gotham. A folyamatos eső, az állandósult félhomály, a szebb időket látott mocskos utcácskák, a gótikus Wayne-otthon.

Külsőségeknél maradva, nem szeretek sokat lovagolni az ilyen drága mozik technikai részén, mert Hollywoodban az lenne az alap, hogy mindig minden lehengerlő. Viszont ha már Gotham, akkor le kell írjam, a Batman annyira észbontóan van lőve, hogy az szabályosan kényezteti a szemet. Gyönyörű önmagában is az operatőri munka, ráadásként pedig precízen emeli a komor hangulatot és a jelenetekben lappangó feszültséget.

Ehhez pedig partnerre talál a zenében, ami szerintem Michael Giacchino valaha volt legjobb score-ja, és valami varázslatos.

Aztán. Batman úgy Batman, hogy erre nem kell fölös eredetsztorit pazarolni. Dühös és határozott és bizonytalan és okos és elvakult és lobbanékony, Bruce Wayne pedig mindezek egyben, az útkeresés frusztrációjával nyakon öntve.

És még Macskanőt is kajáltam, akitől pedig mind a karakter, mind a színész miatt féltem előzetesen. De merészen ki merem jelenteni azt is, hogy a Pingvin maszkja a legjobb színész arcát eltakaró maskara, amit valaha láttam.

Szintén féltem a hasonló mozikban általában felületes és odakent nyomozástól, de minden kétkedésem alaptalannak bizonyult. Követhető és frappáns a detektívmunka, semmi ostoba alibizés nincs benne.

Mindezen hibátlanul kivitelezett aspektusaival sikerült elérnie a Batmannek, amit álmomban sem feltételeztem volna, avagy egy markáns, karakán krimi-thriller lett, aminek minden egyes másodpercéről ordít, de üvölt a profizmus.

És akkor arról még nem is írtam, hogy az első óra gyakorlatilag két-három éjszakát ölel fel, amiben Bruce Wayne-t majdhogy nem is látjuk, csak a város mocskába alámerülő Batmant, és mégis pontosan képben vagyunk azzal, hogy civilben mi a helyzet. Szinte kizárólag a karakter egyik felét mutatják meg, mégis értjük az egész személyiséget. Elegánsan, szilárdan, mégis szájbarágás nélkül kommunikál a film a nézőjével, amiért borzasztó hálás vagyok neki, és imádtam minden percét.

Aztán valahol félúton megtört a varázs.
A szárnyas patkányozás tájékán úgy éreztem, az addigi szikár detektívtörténet átment kibontatlan családi melodrámázásba, amit szerintem inkább egy különálló második részben lehetett volna szépen kifejteni. Főleg, hogy Selina családi szálába is belemennek, és valahol itt volt az, hogy túlterhelték a reléimet. Annyira tömény lett a mozi a nyomozás infózuhatagával meg a családi titkok felszínre buggyanásával, hogy az nekem már sok volt, én kivágtam volna az egész Falcone-szálat a francba legszívesebben, pláne, hogy a Macskanős akciójelenet is olyan lett, amilyen, avagy nehogy már ne bánjon el egy hatvanéves John Turturróval az, aki két nappal azelőtt Batmannel kelt birokra. Ez amúgy kevésbé zavart volna, ha lenne közvetlen kapocs a korrupcióvadászos fő szál, és az apa bűnei között, vagy ha a film bármit is kezdene azzal, hogy Batmannek új alapokra helyeződik az elhunyt apjáról kialakult képe.

Aztán van itt egy jelenet, amikor a Pingvint tetten érik kábszival, hullával, nagy pénzzel, majd tömegkarambolt okoz, és két jelenettel később már vissza is ért a kis diszkójába, senki nem kérdez semmit. "Ne aggódjatok, nem fog feltűnni senkinek, mert most ugratott ki a lángok közül a Batmobil." Erre az inkompetens zeksznájderezésre ebben a filmben eddig a jelenetig nem volt példa. De még lesz.

Később, mikor visszatalál a film Paul Danóhoz, nekem nagyon nagy törés volt, hogy egy órányi vakvágány után a klimax nem ért fel az azt megelőző nyomozáshoz.
Ez nyilván nehéz is lett volna, mert a detektívmunka példásan sikerült, de mi a nagy reveal? Túl azon, hogy A Riddler fészke-jelenet nagyon durván Hetedik (már csak az hiányzott, hogy Nyomozó #4 azt mondja, nem találtak egy darab ujjlenyomatot sem, de jót másolni egyébként bocsánatos bűn), mégis mi volt a terv? Felfedem a várost évtizedek óta mételyező korrupciót, hogy felhergeljem és magam mellé állítsam az átlagembert... Aztán b*sszák meg magukat, elárasztom a fél várost, élen a csóró zegzuglakókkal. Ez honnan jött? Értem, hogy a Riddler őrült, ez átjött, mikor a Batman félreismerését nem tudta hogyan lereagálni. Őrült - de nem hülye. Miért mész a terved 90%-ában egy határozott antiestablishment irányba, ha aztán a fináléban szarsz az egészre és húzol valami oda nem illő baromságot?

Plusz ne b*ssza már meg az élet, hogy az árvíz elől a polgármestert egy földbe vájt csarnok legaljára rakod el, de annyira mélyre, hogy az ajtókon beáramló víz nyilván ellenállás nélkül elsodorja pódiumostól-mindenestől. Egy ilyen bambaságra slamposabb filmekben csak legyintenék, de itt másfél órányi közel tökéletes alapozást kaptam, és a harmadik óra végénél járunk. Ha három órás filmet csinálsz, legyél már oly bűbáj, hogy nem írsz bele ekkora f*szságot a tetőpontba, ekképpen sértegetve a nézőid mentális képességeit.

Amellett egyébként, hogy ez az egész jelenet nem jött be, óriási pluszpont jár azért a párját ritkítóan intelligens húzásért, ahogyan sea wallt prezentálta a film. Csodálatos, ahogy Batman a nézővel együtt döbben rá arra, hogy b*szki, egyébként a városhoz tartozik egy flood gate, amit amúgy mintegy mellékesen be lehet szakítani, és erre abszolút nem gondolt senki. Mennyivel olcsóbb lett volna az ötödik percben a néző arcába tolni egy kényelmesen bekapcsolva hagyott tévé épp aktuális híradásában, hogy egyébként létezik egy gát, ami a városon kívül tartja a hömpölygő árat - okos és hatásos dolog, imádtam.

A film második felére amúgy végig ilyen ambivalens érzésekkel gondolok. Itt egy tök elmés dolog, aztán le is mészárolják egy snittel később, de várj, mert már jön is egy ügyes megoldás, és minden torkolattűz fényében bunyózásra jut egy Joker-ideszuszakolás, mert fizikai képtelenség lenne egy Joker nélküli Batman-sztorit csinálni.

Megterhelő hullámvasút volt, de a négyes az jár. Viszont könyörögve kérek minden illetékest, hogy a folytatásból ne akarjanak negyven karakteres eposzt csinálni, hanem legyen már elég egy szórakoztató, színvonalas kétórás akció-krimi-thrillert letenni az asztalra.

2022-03-06 15:33:31 Adam Taylor (3) #26

Számomra elég nagy csalódás: a hangulat kétségkívül egyedi, de Pattinson remeklése ellenére az emo-Batman ilyen gyenge forgatókönyvírói lábakon egyszerűen nem bír el egy háromórás filmet. A párbeszédeket és monológokat mintha egy az egyben a képregényből emelték volna át, egy olyan sem akadt, ami nem fért volna bele egy szövegbuborékba. A karaktereket nem igazán sikerült kibontani, pláne cifrázni vagy többdimenzióssá tenni, a legtöbb így egyszerűen unalmas és jellegtelen maradt - élükön a Pingvinnel és a Macskanővel, de Rébusz se több egy olcsó Joker-utánzatnál. A központi nyomozás hasonlóan hidegen hagyott - de ha őszinte akarok lenni, leginkább a film egysíkúsága bántott, emiatt nem tudtam igazán élvezni. Nem voltak benne érzelmi csúcspontok, nem akadt igazán emlékezetes akciójelenet; sokan szidják a Marvelt az erőltetett jópofáskodás miatt, de az ilyen filmeknél szembetűnő, mennyire hiányzik, hogy néha picit feloldódjon a hangulat. Vagy elmozduljon bármilyen irányba: Matt Reeves filmje egy erőteljes basszushangon kezd, és utána 3 órán keresztül megtartja ezt a monoton brümmögést - de ahelyett, hogy ez a bőröm alá mászott volna, én egyszerűen féltávnál unni kezdtem.

2022-03-05 22:16:46 myke7 (5) #25

Nahát, ritkán lepődök meg. Ezen sikerült.
Sötét és nyers kellően. Pattinson hozza amit kell és az új megközelítés nagyon jól áll neki.
Azt hiszem Nolan munkáját a maga módján übereli.
És jó látni, hogy a Batmanben mindig van anyag.

2022-03-05 20:29:01 Gasz András (5) #24

Pazar még talán a Dűnénél is mesteribb fényképezés Greg Fasertől újfent szuper munka! A film szerintem egyszerre vegyíti a Nolani realistább látásmódot és korrupciót (itt még jobban részletező) történetívet s emellett a mocskos, hangulatos és sötét Burtoni gothami hangulatvilágot és őrült s korrupt karaktereket.
Emellett ne feledjük ez az első igazi nagy költségvetésű detektíves Batman filmünk igazából, ahol még nincs nagyon sok high-tech technika se! A színészek, azaz a casting is mesteri lett, Pattinson régóta bizonyítja, hogy milyen jó színész is tud lenni itt is ez a helyzet, Kravitz úgy szintén már párszor bizonyított, vele sem csalódtam sőt, bár karaktere azt hittem még többet fog szerepelni. Dano pedig a fura, egyedi, őrült karaktereket szokott alakítani s a mostani a kulminálódása eddigi munkásságának! Nekem a hosszal volt picit bajom és azzal hogy alig látunk s kapunk Bruce Wayne-ből ellentétben az eddigi filmekkel. S attól is tartok, hogy a film s maga Batman itteni detektív mivolta nem fog átmenni a folytatásokba, mert itt Rébusz maga adta a hosszú detektíves történetívet, kérdés más gonosz mennyire fogja ezt szükségeltetni később.
S Alfred és Farrell alig alig kapott játékidőt.
Viszont ez a film-noir, dráma és krimi , thriller keverék nagyon bejött a stílusában! S az is, hogy mélyen leástunk a korrupcióba ami sajnos manapság nagyon aktuális amit láthattunk a filmben..... Emellett pedig az akciók inkább a Snyder féle Batman akcióra hajaznak keménységükben s fényképezésükben, viszont emellett egyszerűbb a harci koreográfia, de egyszerre valósabb hatású is.
Szóval ha nem is azt mondom, hogy ez a legjobb Batman film ever, az talán még mindig a TDK, de nem sokkal marad el tőle. 90%

2022-03-05 12:11:08 andreasvonsebo (4) #23

Robert Pattinson jellemfejlődése abszolút megkérdőjelezhetetlen, kiválóan alakítja Bruce Wayne szerepét , Paul Dano egyszerűen zseniális , teljes hitelességgel alakítja az elmebeteg őrűlt szerepét, Colin Farrell is hozza szokásosan magát a maszkírozása parádésra sikeredett. A film zenei hatása illetve cselekménye rendkívüli magasságokba emeli a rendező hozzáértését. Személy szerint én végig vártam valami átütő erőt amit valószínűleg Nolan trilogiája miatt kereshettem, és végülis a finálé el is hozta. Azért azt nem merném kijelenteni egyből, hogy jobb lenne a Nolan féle Batmantől de abszolút kecsegtetőnek ígérkezik a folytatás ha persze lesz, bár a jelek erre mertek következtetni . Néhol a monológokat kicsit erőtlennek éreztem de ezt abszolút egyensúlyozta a történet parádés kidolgozása.

2022-03-05 09:37:56 TheDriver (4) #22

Az új Batman, számomra ha hajszállal is, de megelozi A Sötét lovagot. Reeves fantasztikus munkát végzett,hamar elroppent nekem a 3 órás jatekido. A hangulata, az atmoszféraja zseniális. A karakterek Alfredet leszamita egytől egyig nagyszerűek, mintha az adott színészre lett volna öntve. Néhány képi beállítás, meg olyan mint egy festmény, gyönyörű az egész film. Az autós üldözés elkepesztoen cool, Pattison nagyon jó Batman, Zoe tökéletes macskanő, Rebusz pedig egy állat. Eredeti hanggal ujrazni fogom a közeljövőben. 10/9.

2022-03-05 08:03:27 Zsoca87 (5) #21

Szerintem jogos, hogy a Batman visszatér is lehet beteges, de máshogy. Ez szerintem sokkal nyersebben őrült.

előzmény: Korben (#20)

2022-03-05 07:36:09 Korben (?) #20

Vhol azt olvastam h ez az első Batman-film, mely beteges jelzőt is megérdemli. Szerintem ez nem teljesen igaz, Batman visszatérben Tim Burton bácsi szabad kezet kapott, ott is van némi beteges-elborult jelenet. Erről vkinek vélemény?

2022-03-04 20:57:47 shrek (4) #19

Superman mint Batman?

előzmény: Gruden Gergo (#14)

2022-03-04 16:46:25 xnikix (5) #18

A legjobb Batman film, amit valaha láttam.

2022-03-04 08:27:54 slipknot (5) #17

Nos...
Míg filmművészeti szempontból Nolan trilógiája a legjobb, adaptációként és életre keltett Batman tekintetében Snyder és Affleck megközelítése, hangulat terén pedig Burton két filmje, addig Reeves alkotása alig-alig marad el minden egyes pontban az aktuális "legjobbtól". Viszont ez az a film ami mindegyik pontban remekel, szóval mindent összevetve, tényleg ez a legjobb Batman film.

2022-03-03 23:34:28 Zsoca87 (5) #16

Megkockáztatom, hogy a legjobb Batman film.

Óvatosabban: máshogy fogja meg a karaktert mint a korábbi filmek, szerintem ez egy abszolút új megközelítése a Batmannek. És mindezt bazi jól csinálja. És talán épp ez a megközelítés az, ami miatt megosztó lehet.

Nekem nagyon tetszett.

2022-03-03 00:04:47 BalaKovesi (5) #15

Szerintem először adjunk esélyt Pattinsonnak, elvégre kifejezetten jó színész, és a sajtó hangjai alapján remek Batman. Plusz így is csak ebben az évben három különböző inkarnációját láthatjuk a karakternek a mozikban, ennyi is éppen elég.

2022-03-02 20:28:23 Gruden Gergo (4) #14

es meg a jelenlegi Vajakot, Henry Cavill-t is el tudom kepzelni. Soooot

2022-03-02 20:20:22 panycika (1) #13

Batman=Dolph Lundgren

2022-03-02 00:02:50 slipknot (5) #12

Nyilván az ízlés egy szubjektív dolog, de Batman-rajongóként (és képregény-rajongóként) én úgy látom, hogy a BvS-ben Batfleck iszonyatosan erőteljes és súlyos Batman volt. A Snyder Cut már más kérdés, de ott alapvetően kevesebbet igényelt a karakter.

előzmény: bruce (#9)

2022-02-04 10:39:44 tomside (4) #11
2021-10-20 19:15:58 BonnyJohnny (5) #10

Szerintem is. Gézánk fizimiskája illet az idősebb Bruce Wayne-hez, Batmanként is volt megjelenése. Ez már alapból több, mint amit Kilmer és Clooney esetében elmondható.

előzmény: bruce (#9)

2021-10-20 18:17:22 bruce (4) #9

Clooney hatalmas baklövés volt ez nem kétség, Affleckben lett volna kraft de nem Snyder kezei alatt.

előzmény: Dangar (#8)

2021-10-20 17:08:11 Dangar (3) #8

Én se különösebben kedvelem Pattisont, de Clooney-nál meg Affleck-nél rosszabb (talán) már nem lehet.

előzmény: Gruden Gergo (#7)

2021-10-20 16:35:53 Gruden Gergo (4) #7

Lehet, hogy jo szinesz, nem kovetem a munkassagat es nem is erdekel. Viszont szerintem nem illik hozza a szerep es szerintem ezzel nagyon sokan igy vannak, ezert is allok ertetlenul a dontes elott, elvegre mi szamitana egy filmnel, ha nem a bevetel? Marpedig egy Batman film koltsegvetesevel barkit meg tudnanak venni (gondolom), a dontes megis Pattinson Urra esett.
Nem ertem, de biztos, hogy rossz szajizzel fogok leulni megnezni a filmet :(

előzmény: Mikkey (#2)

2021-10-19 17:14:00 The Cortez (?) #6

Ez is a probléma része.

2021-10-19 08:10:38 BonnyJohnny (5) #5

Ez egy képregény karakter, akiről már 80 éve húznak le bőrt. :D És még mindig van. :P

előzmény: The Cortez (#4)

2021-10-18 21:55:14 The Cortez (?) #4

Casting terén Clooney volt a legalja. Itt inkább az az elborult ötlet, hogy képesek még egy bőrt lehúzni erről a karakterről. Persze, ha olyan lesz, mint amilyen a Joker-mozifilm volt, akkor indokolt az elkészítése.

előzmény: Gruden Gergo (#1)

2021-10-18 19:25:52 Ubul (?) #3

és milyen jó filmek is a felsoroltak, főleg hogy tök jó, hogy a Rovert is említetted :) de pl ott a The Devil All the Time is.

előzmény: Mikkey (#2)

2021-10-18 18:54:18 Mikkey (4) #2

Bírom ezt, hogy sokan még 10en évek után is ezt mantrázzák. Olyan mintha Leo-t még mindig a Titaniccal azonosítanánk. Pattinson már számtalan remek szerepet letett azóta. Rover, Light House, Good Time..
Azon lehet vitatkozni h fizimiskában mennyire illik hozzá a szerep, de színészileg igenis megérett egy ekkora szerepre.

előzmény: Gruden Gergo (#1)

2021-10-18 18:35:00 Gruden Gergo (4) #1

Segitsetek mar, kinek az elborult otlete volt, hogy "Edward" legyen az uj Batman???