Die Hard (1988) ☆ 👁

(John McTiernan)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

4,3

2023-01-19 23:52:29 nejmed (5) #38

Tegnap újra megnéztem - kb 15 év után. Megdöbbentően jól kiállta az idő próbáját, sőt kifejezetten nagyon tetszett, ahogy fényképezve volt. A 2007-es énem 3-ast adott rá. Milyen kis sznob voltam. :D

2019-01-01 15:51:02 Xuja (5) #37

Legjobb karácsonyi film! :D

2018-12-24 16:19:47 The Cortez (3) #36

Történet- és karakterközpontú, túszejtős, karácsonyi akcióklasszikus. Az action inkább a fináléban indul be igazán, ahol több izgalmas, látványos jelenetet láthatunk. A hitelesség kedvéért az alkotók a vérrel sem spóroltak, de egyébként közel sem mentes a film a zsánerre jellemző túlzásoktól (az egyik ilyen a mindent túlélő, elpusztíthatatlan főhős). Bruce Willis faszán hozza a zsaru szerepét, mint ahogy Alan Rickman is a főellenségét.

2017-12-23 11:32:06 Norbert Simon (5) #35

Egy elég izgalmas és igazi klasszikus film a Die Hard. ( Most fejeztem be) Minden idők egyik legkiemeltebb akció filmje. A nyolcvanas évek egyik legnagyobbika. Ez az évtized igencsak az akció filmek korszaka volt. John McClaine karaktere szellemes, hús vér figura akit nagyon lehet bírni. Nekem az Alan Rickman is tetszett benne mint Hans Gruber. (Nagyon jó kis film karácsonyra is.) Nem csak akció film rajongóknak ajánlom.

2017-06-25 17:13:12 sajoferenc (3) #34

szerintem ez lett az akciófilmek egyik alapja, meghatározója...

2016-11-22 13:03:09 Dezsmant (5) #33

Nagyon jó akciófilm, jó részekkel, és végig izgalommal. De azt kell mondjam mint a Terminátor esetében, hogy nem az első hanem a 3dik rész valóban a legjobb.

2016-04-13 06:01:37 gomez1000 (4) #32

Lehet köpködni,de az én véleményem az, hogy a 3ik rész jobb, mint az első. Voltak jelenetek, amiket fájdalmasan untam ( nem a filmet ) . A karakterek zseniálisak, de a film nem, csak szimplán jó. Mérföldkő lehet, de számomra csak jó.

2016-03-09 10:45:41 Spirit (5) #31

Az én kedvencem mindig is John McClane volt. Imádtam a véres trikóját.

2015-10-15 10:37:53 banana (5) #30

Die Hard - FILMING LOCATIONS - Nakatomi Plaza

2015-04-19 19:54:28 ChrisAdam (5) #29

Nah, sikerült tegnap megnézni nagyvásznon is és nem tudok sok mindent hozzáfűzni az előző kommentjeimhez. Először láttam eredeti hanggal, ez kicsit szokatlan volt az elején, viszont valahogy jobban átjött a humora sokszor a filmnek. Nagyon jó a magyar szinkron, de valahogy az eredeti hang valami kis fűszert hozzátesz még.
Még mindig, továbbra is übercool Willis, a hangulata is elképesztően jó (moziban még jobban átjön) és habár nem egy 2001, vagy Alien moziélmény, de megérdemli a vásznat mindenképpen, így lassan 30 év távlatából is.

2015-04-16 19:28:16 ChrisAdam (5) #28

ki az, aki látta már? :) Szombaton megyek, király lesz.
Amúgy nagyon király ez a program, hogy ilyen régi filmeket újra a moziba visszahoznak, remélem, nem fullad ki, én a Star Warsokat is megnézném, de az én vagyok :)

előzmény: Ágó (#27)

2015-03-09 14:20:54 Ágó (5) #27

Április 9-én már jön is! :)

előzmény: Gasz András (#25)

2015-01-23 20:49:45 McCl@ne (5) #26

És ezért kihagyod moziban?
Csak a régi szinkronja jó, de az meg mai füllel vállalhatatlan minőségű lenne.
Szerintem inkább örülni kéne és minden alkalmat megragadni, hogy a forgalmazók lássák, van értelme visszahozni a régi filmeket.

előzmény: Gasz András (#25)

2015-01-23 20:16:51 Gasz András (5) #25

Nyáron bemutatják a mozikban! De sajnos felirattal. Ezért nem is nézem meg itt sokkal jobb volt még a szinkron. Megnéztem mind angolul és magyarul hát jobban 'alakít a szinkron mint Willis. :)

2013-02-14 23:56:50 ChrisAdam (5) #24

Én nem szenvedtem az új résszel, inkább elővettem a régit. :)

Furcsa, mert most közel sem volt akkora élmény, mint tavaly. A feszkó sem jött át a elején, az első órában négyesen állt, aztán a második óra... zseniális.
Az új részt pedig jó ívben leszarom, hogy lehet 97 percben diehardozni?? Ennek a filmnek milyen jó már a kezdő képsora, a felvezető, a finálé és John McClaine tényleg csak az az ember, aki rossz helyen rosszi időben karácsonyozott, nem pedig világmegmentő sérthetetlen szuperhős.
Szóval még mindig jó film.

Az újat meg nézi a lófasz én nem. :)

2013-01-10 21:11:50 Spirit (5) #23

"Pearl Harbour helyett műszaki cikkekkel győzünk."

John McClane elutazik New Yorkból Los Angelesbe a feleségéhez a karácsonyi ünnepekre, ahol is azt fedezi fel, hogy a japánoknak dolgozó felesége letagadja a férje nevét miközben egy külkapcsolatokkal foglalkozó fószer csapja neki a szelet. Aztán megjönnek a németek és el akarják vinni a drága pénzt. És még a helyi zsaruk is töketlenek. Ebből elég - ideje haza menni.

2012-10-20 18:07:59 acidphase (5) #22

ne félj tőle nem bánt! sőt messziről elis tudod kerülni!

előzmény: Victor Vance (#21)

2012-10-20 16:24:58 Victor Vance (5) #21

Újranéztem eredeti szinkronnal, és az élmény még mindig hihetetlen volt, ez a '80-as évek legjobb akciófilmje, természetesen a Halálos fegyver mellett. John McClane-el jobb akcióhőst nemigen találtak ki, a jelenetek, a lövöldözések, a karakterek mind-mind rendben vannak, a főszereplő odamondogató, humoros stílusa, a rendőrők, és a média hozzánemértése tökéletes fricska, valamint már előttem is kiemelték hogy a filmben McClane rendesesen leamortizálódik, érdemes megnézni az ebben az időben készült többi akciómozit, ott mennyire máshogy volt.
Tökéletes film, viszont egyre jobban félek az ötödik résztől...

2012-01-05 15:35:15 ChrisAdam (5) #20

Nagyon izgalmas film, tényleg minden idők egyik legjobb akciófilmje!
Én azt találtam egyedinek, hogy nem volt egy felvezető történet, hanem egyből rátér a főtörténetre. Az official forgatókönyv szerint kell egy felvezető bonyodalom, ami bemutatja a szereplőt. Itt viszont már a 10 percben (amikor McClane odaér a cég karcolójába) elkezdődik a főtörténet és az egész film alatt ott marad a történet, abban a házban, azon a helyszínen.
És ráadásul olyan izgalmasan és érdekfeszítően és látványosan mutatja be a harcot, hogy csak bámulunk. Nem egy Mátrix vagy egy Terminátor 2., de szerintem benne van a TOP 5 akciófilmekben.

2011-08-10 15:33:22 Pete (4) #19

Hát szinte pengeélen táncolt...

2011-08-10 14:05:17 BonnyJohnny (5) #18

John McClane talán ebben a filmben amortizálódik le legjobban. Gyakorlatilag sántikáló félholt. Ha a terroristák végképp nem tudtak volna vele mit kezdeni, kis várakozással megvárhatták volna, amíg elvérzik... :)

2011-06-18 18:04:55 PhilipMorris (?) #17

Nincs miről beszélni a legalapabb akció, egy mérföldkő nem csak a műfajában hanem az egész filmgyártásban.1.-2.-3. rész felülmúlhatatlan ,csont nélkül 10/10 .

2010-10-26 22:37:12 MicaHiro (5) #16

Most olvastam a wikipedia-n, hogy a Die Hard egy külön alműfajt teremtett az akciófilm műfaján belül. Némileg persze definíció kérdése, de engem érdekelne, hogy ti mennyire tudtok ezzel egyetérteni?

2010-01-08 15:47:19 bruce (5) #15

Valamennyire egyet kell hogy értsek ronin07-tel hiszen ha azt nézzük ez az első rész az akciófilmek döglőttek és akkor jött egy olyan film ami elkerülte az összes nagyobb sztárt illetve rendezőt(véleményem szerint sem Willis sem McTierman sem számított igazán nagy névnek akkoriban).A producerek véleményem szerint nem vártak sokat ettől a filmtől hiszen eléggé "B"-s beütésű de van valami nem is valami ez hanem az egész film maga (sztori,helyszín,karaktere,főgonosz,szinészek)ami főléemelkedik a "B" kategóriának és ez az véleményem szerint ami miatt a Die Hard az 20 évvel ezelőtt és 20 évvel késöbb is megállja a helyét az akciófilmek palettáján.Az hogy a folytatások korában született amikor már a pénzért bármit jelző működik és sikerülnek jobb vagy legalább is hasonlóan jó(harmadik rész) és kevésbé jó folytatások is(2. 4 rész amik azért nem nevezhetőek rossz filmeknek) sajnos ez a filmipar.Hogy azért a szereplőkről is szót ejtsek én is Willis ugyebár ezzel a filmmel robbant be igazán.Eléggé be is skatulyázták őt erre a szerepre.Árral szemben, Az utolsó cserkész,Az utolsó emberig,A kód neve Merkúr,16 utca,Az ötödik elemcsak hogy párat említsek Rickman pedi akit az Álomiparban nem is nagyon ismertek valami hatalmas alakítást tesz le az asztalra elsőfilmesként és valóban sok szinész példát vehetne az alakításáról hogyan is kell gonoszt alakítani(nem kisebbítve a szinész érdemeit szerencséjére olyan főgonoszt kell eljátszania akinek kitünően van megírva a karaktere).Egy szó mint száz a Die Hard az mindig is Die Hard marad és nem jön majd valami Hoolywood-i nyálgép és remaket akar belőle csinálni mert azt én nem bírnám elviselni és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.

előzmény: ronin07 (#14)

2009-11-29 12:42:22 ronin07 (?) #14

Álljon itt tőlem egy véleményféle is: az egyetlen igazi Die Hard-mozi. Nem olyan egyoldalú, bármelyik stúdióbérenc által rendezhető akciófutam, mint a második rész, nem is olyan levegőben lógó szinkrontolmácsi leleménydoboz, mint a különben halálosan üres harmadik rész, és véletlenül se olyan röhejes önparódia, mint az állammottót felhasználó negyedik rész (Bízom benne, hogy nem lesz "Legeslegdrágább az életed", de a vas most újra meleg, box office szempontból végképp, szóval van mit ütni).
McClane teljes ember. Ha kell kőkemény, azonban a lényege, a cinizmus izzik, mint egy jó villanykörte. Cselekszik, ha muszáj, káromkodik, ha valamivel elégedetlen, és passz, viszont csak túl akar lenni az egész hajcihőn, amibe csöppent, és akkor még rendeződjék az érzelmi ügye Holly-val.:) A másik főnyeremény Alan Rickman, pár mai akciófilmes gonosz-színész példát vehetne ettől az ördögi akcentussal áldott Shakespeare-színésztől. Mikor az elején kimondja, hogy "Ladies and gentlemen", borsódzik a hátam. Én ugyanis se a Vass-féle, se a Dörneres, RTL Klub által rendelt (és szerintem borzalmasan finomkodó) szinkronnal nem vagyok kibékülve, nálam az eredeti hang a nyerő a laza, "faszom beleverem"-mentalitású Willis-szel meg a Nakatomi Toronyház körüli, jól időzített tűzijátékkal. És most, hogy láttam a Hajsza a föld alatt (Sargent, 1974) című régi vágású akciókrimit, rémlett, hogy McTiernan-ék mintha az ottani fésületlen bürokratákat, mint az óriáscsecsemőszerű polgármestert újrahasznosította volna tekintélyféltő, de ügyetlen rendőrfőnökké vagy a rózsabokorral (is) pórul járó kommandósokká. Szatirikus éllel is bír, na: ezek a nagykutyák folyton sírnak meg tökölnek, de egy fánkzabáló, pocakos, megállapodott járőr és egy New York-i civil zsaru látják, mi történik, utóbbinak pedig eszében sincs tartósan nyögni a lábába kerülő szilánkoktól vagy a piszkos-véres atlétája miatt.

2009-07-12 15:07:33 bruce (5) #13

Már olvastam mind a kettőt ami ehez a témához kapcsolódik és mind a kettőben van igazság de azért köszi:)

előzmény: ronin07 (#12)

2009-07-12 15:05:39 ronin07 (?) #12

Ajánlom figyelmedbe ezt a szinkronkritikát.

2009-07-12 15:00:34 bruce (5) #11

Most volt szerencsém megtekinteni az eredeti Vass Gáboros szinkronnal háááááát nem tudom nem rossz sokkal rosszabra számítottam vannak pozitív csalódásaim úgy mint Reginald veljohnson és Alan Rickman szinkronhangjai ugyan olyan jók mint az új verzióban.Bruce Willisnek szerintem azonban jobban áll Dörner György hangjai az új változatban Dörner rengeteg olyan mellék hangot add ki amik olyan "Willisek" Váss Gábor néhol unottan és egykedvűen mondja fel a szövegét ami engem nagyon zavar.Mindennek ellenére régi vagy új szinkronnal ez minden idők egyik legjobb akciófilme:)

2009-03-21 17:43:14 kaporx (5) #10

Megunhatatlan,az eredeti magyar szinkronnal természetesen...:)

2009-03-15 14:35:17 [: Azuroo andrew :] (5) #9

Újra néztem igénytelen módon tv-ben de észrevettem hogy limóban hallgatott Stevie Wonder nóta a SKELETONS (nekem is az egyik kedvencem), kb filmidős szempontól vagy 20-30 percig tartana

(A film másik afroamerikai zenéje a Run-D.M.C. karácsonyi nótája a CHRISTMAS IN HOLLIS)

2009-02-27 15:14:34 a6notes (5) #8

AZ Akciófilm.

2008-01-30 18:17:21 Daemiaen (5) #7

"Véresszájú Schwarzenegger-rajongóként többször is elmorfondíroztam azon, mi lett volna, ha a Predator alatt összehaverkodott McTiernan és későbbi governator valóban egyfajta Kommandó 2-t készít el a Die Hard helyett, ami a rendező eredeti terve lett volna, és persze, ha Schwarzi is belement volna... Valószínűleg én nagyon örültem volna, viszont szegényebbek lennénk egy korszakos akcióklasszikussal, no meg talán Bruce Willis sem lenne az, aki ma."

Szóval így lett volna eredetileg. Ezt még a Die Hard 4-hez írtam a nyáron.

2008-01-30 17:56:51 Dió (5) #6

Köhh... na akkor most nem lenne ott az imdb top 250-ben... vicces még csak elképzelni is :-)

2008-01-30 15:52:18 bruce (5) #5

Imádom ezt a filmet.Hál istennek hogy Bruce játszotta McClanet és nem Swarzenengger mint ahogy eredetileg tervezve volt

2007-12-26 21:11:50 Film-fan (5) #4

A klassszikus akciófilmek gyöngyszeme, még a '80-as évek végéről. Kora ellenére is sokszor nézhető darab, nálam ezért is klasszikus. Jeremy Irons után szerintem Alan Rickman a második legjobb "McClane-gonosz/ellenfél" (a Bond-filmek analógiájára... :-)). Nemhiába, a Gruber-tesók nem viccelnek. Hanem rabolnak, vérprofin. :-)

2005-07-28 13:31:46 Dió (5) #3

Ha valami akciódráma (mint a szemtől szemben), az azt jelenti általában, hogy lehet rá hivatkozni (mint ahogy én tettem) mint dráma ÉS mint AKCIÓfilm is, bármily meglepő:)

2005-05-12 15:48:14 Olórin (5) #2

A Szemtől szemben nem akciófilm:) A legjobb akciófilm pedig az Ál/Arc:)

2005-04-07 18:52:45 Dió (5) #1

A szemtől szemben mellett (után?) a legjobb akciófilm amit valaha csináltak.