Bruce Almighty (2003) ☆ 👁

(Tom Shadyac)

amerikai fantasy, vígjáték

3,4

2013-10-09 18:17:09 Glasseye (4) #10

Jim Carrey ragyog a szerepében, Morgan Freeman pedig ezen alakításával megmutatta mindenkinek hogy komédiafilmekben is kiváló színész! Összességében jó mert úgy gondolom többet is kihozhatott volna Tom Shadyac az alapsztoriból. Kicsit kevés volt a humor szerintem!

2013-06-13 08:35:46 JohnnyJohnny (3) #9

Carell az Office-ban kapta meg a legtesthezállóbb szerepét, azon kívül bárhol bármit játszott besült (na jó, a 40 éves szűz még elment), Carrey pedig általában hozza a szokásos túljátszott karaktert, ami már a védjegyévé vált. Ez a film egy gyenge ám még élvezhető darab, viszont a folytatása valami katasztrofálisan rossz lett.

2013-06-13 08:04:44 BonnyJohnny (3) #8

Szerintem Carrel is az a fajta komikus, aki képes dobni az amúgy szar filmen (ezért kettes nálam a folytatás), ettől eltekintve egyetértek. Az eleje valóban gyenge, a vége pedig valóban giccsbe fullad.

2013-06-13 00:30:11 ChrisAdam (3) #7

Na, most mocsok leszek, megszakítom a pozitív vélemények özönvizét. :)
Ha Jim Carrey és Morgan Freeman nem lenne benne, valaki más játszotta volna el szerepeiket, akkor a filmre gondolkodás nélkül nézhetetlent adnék. Rájuk támaszkodik a film, hisz a poénok is hozzájuk köthetők, Carrey poénjai nem is lenne másvalakivel jó. (Pl. Carrel mennyire fos volt a folytatásban.)
Az első húsz-huszonöt perc kínosan béna, onnan lesz igazán jó, mikor Carrey isten lesz. Onnantól jönnek a poénok, bár akad egy-két kínosan szar jelenet (leves kettéválasztása, pl.), de az összkép mégse rossz, mondjuk a vége elég tömény giccsbe fullad.
Egynek elmegy, egy gyenge hármast megérdemel. De csak Carrey és a zseniális Freeman miatt. Nélkülük egyes.

2012-09-07 19:29:21 Victor Vance (5) #6

Jim Carrey az az arc, akire ha meglátom, rögtön elkezdek szakadni a nevetéstől, még ha nem is csinál semmit. Egyszerűen imádom a pasit, az Ace Ventura miatt, a Maszk miatt, gyerekkoromban nagy kedvenc volt mindkettő, és a drámaiabb szerepekben sem vallott szégyent soha. Ez a mozi is remekre sikerült, nem mindennapi alapsztori, amit sikerült megfelelően kihasználni, nincsenek kihagyott ziccerek, a forgatókönyv jó humorral, szerethetőséggel, családiassággal rendelkezik, erre rátesz persze egy lapáttal a színészi játék, Carrey tökéletes már az első jelenet is hatalmas, de az Eastwood-paródia, vagy a paradicsomleves kettéválasztása is etalon. Jennifer Aniston hagy némi kívánnivalót maga után, Steve Carrell viszont hatalmas, igaz csak mellékszereplő, de azóta megérdemelten kűzdötte fel magát a legjobb komikusok közé (de attól még a folytatás nem lett a legjobb), egyébként érdekes, és mindenképpen vicces elgondolás volt Morgan Freeman-nek adni Isten szerepét, és persze egy családi mozihoz illően a tanulságok levonása sem maradhat el, amit legalább jól megmagyaráznak, én személy szerint, ha nem is minden ponttal, de összességében egyet értek velük. Jó kis vígjáték, több ilyen szerep kellene mostanában Carrey-nek.

2008-08-18 20:34:49 Geree (5) #5

eszméletlen film, végig lehet röhögni, de egyben tartalmas is. 10es skálán 11 :P . :)

2008-03-23 21:02:53 sucre (4) #4

igen, végre nem az ace venturás formáját hozta!

2007-07-22 17:15:12 Denice (5) #3

Húú hát ez a film nagyon kéész..:D Szerintem Jim Carrey nem fárasztó, én itt konkrétan fetrengtem azokon amiket művelt :D

2007-03-14 15:46:05 -senki- (5) #2

És még több is mint vigjáték!

2005-11-25 14:55:21 Dió (5) #1

Az utóbbi idők egyik legjobb vígjátéka, nagyon sokadszorra látva is könnybelábadt a szemem a röhögéstől:)
Jim Carrey csak 20%ban él az Ace Ventura féle idegesítő mimikájával, 80%ban pedig szórakoztató. A fekete bőrszínű Istenen én is meglepődtem, de Freeman még így is egész jól mutat a szerepben.
Az egész film pörög, a poénzápor pedig hol kedves, szeretnivaló humort, hol pedig szétszaggató nevetést hoz. A szerelmi drámázás a végén picit csöpőgős, valóigaz, de még szerethető, Carrey és Freeman jelenete a mennyben pedig kifejezetten megkapó.

A DVD-kiadás.
Érdemes megvenni, akad pár gyöngyszem a 35 percnyi kimaradt jelenetben (pölö Evan lejáratásának alternatív jelenetei, nagyon messzire mennek velük), a 10 perces bakiparádé pedig elsöprő!