Planes, Trains & Automobiles (1987) ☆ 👁

Repülők, vonatok, autók

(John Hughes (I))

amerikai kalandfilm, vígjáték

3,7

Neal Page: Hagyd csak! Eddig mindent én fizettem. Minek ezen változtatni?

Del Griffith: Meg is ölhettél volna a gyomrossal. Így halt meg Houdini is.

Del Griffith: Én vagyok a legkellemetlenebb seggfej az egész környéken

Susan Page: Egy vadidegennel alszol egy szobában? Megőrültél?
Neal Page: Nem, de mindjárt megfogok

Autókölcsönzős : Isten hozta a Marathonnál, óhajt valamit?
Neal Page: Igen!
Autókölcsönzős : Mivel szolgálhatok?
Neal Page: Először is törölje le azt kurva idétlen vigyorgást arról a kirúzsozott csecsemőseggforma képéről! Aztán adjon végre valami kurva kocsit! Egy kurva Datsunt, egy kurva Toyotát, egy kurva Mustangot, egy kurva Buickot, legyen ülése és négy kurva kereke!!!
Autókölcsönzős : Igazán nem értem miért beszél velem ezen a hangon?
Neal Page: Én meg nem érten miért küldött a maguk társasága valahova a kurva világvére, egy kurva kulccsal, egy kurva kocsihoz, aminek csak a kurva hűlt helye volt?! És még azt sem értem miért kellet nekem kóvályogni a kurva országúton, aztán vissza valami kurva felüljárón át, hogy maga most itt vigyorogjon kurva képembe! Kérek egy kurva kocsit most, ebben a kurva percben!!!
Autókölcsönzős : Láthatnám a kölcsönzési utalványát?
Neal Page: Útközben elveszítettem!
Autókölcsönzős : Jaj öregem!
Neal Page: Mi az a jaj öregem?
Autókölcsönzős : Kurva nagy gubanc!

Del Griffith: Sértegetni akarsz? Hát ne kímélj, ha így jobban érzed magad! Jó céltábla vagyok. Igazad van. Túl sokat beszélek. De azért néha figyelek is. Én is tudnék olyan szívtelen lenni, mint te. De nem szeretem megsérteni az embereket. Gondolj rólam, amit akarsz, én nem tudok megváltozni. Én magamnak éppen megfelelek. És a feleségemnek is, sőt a vevőimnek is. Elfogadnak ilyennek, és nem akarok másnak látszani.