Dick Tracy (1990) ☆ 👁

(Warren Beatty)

amerikai akciófilm, krimi, szerelmi történet, vígjáték, zenés film

3,1

2017-07-23 20:27:47 kilépett felhasználó (?) #9

Ez a nosztalgiavonat most vakvágányon zakatol. Sokkal jobbra emlékeztem. Helyenként unalmas, meg kicsit blőd is. Gyenge 3

2008-12-18 13:46:16 bengeeno (4) #8

természetesen annyi príma színészt és Madonnát...

2008-12-18 13:41:24 bengeeno (4) #7

Ezerszínű impresszív neo noir, remek hangulattal és zenékkel. Egy-két filmnél szokták emlegetni azt a kifejezést, hogy All Star Cast. Akkor valószínűleg ez maga a Dream Team válogatott, annyi príma színészt toborzott össze Warren Beatty. Valóban akad egy kicsit elnyújtott v. felesleges rájátszás egy pár jelenetnél, de szerintem annyira nem ejtett csorbát a végeredmény megítélésén. Ha valamire büszkén tekinthet vissza Beatty a karrierjéből, ez a film biztosan szép helyezést ér el.

2008-08-17 22:42:16 Cesare Gonzago (5) #6

Minden idők egyik legegyedibb kivitelezésű gengszterfilmje a Dick Tracy.

2008-08-17 12:08:22 wayage (4) #5

Szerintem is remek képregényadaptáció. A látványa, hangulata, zenéje, a maszkok meg az alakítások az erősségei. Kedvencem Pacino mellett Motyogó karaktere (Dustin Hoffman). Viszont amit hiányoltam az a történet és lehetett volna egy kicsivel több akció. Mivel a pár jelenete elég unalmas, gondolok itt a felesleges romantikázásra.

2008-08-17 11:04:18 Gasz András (4) #4

Dick Tracy:

Felemelő a gengsztervilágot egy képregényesített amerikai nagyvárosban látni. Főleg hogy ilyen fura egyének a gonosz csúnya gengszterbácsik itt mind kinézetre mind névre, viselkedésre. (Tompafej, Nagymenő, Tepsifül stb) Al Pacino egy viccesebb gengszterfigurát hozott nehezen felismerhető külsővel. Madonna vendégszereplése mint bár táncos és a helyi közbombázó, jól illő szerep volt még akkor rá. Warren Beauty pedig a tökéletes Tracy és jó rendezője is egy ilyen stílusú filmnek. A film noirt is belevitte rendesen, igaz ne számítsunk mega giga erős színvonalra leginkább imitálása a film noirnak képregény adaptációra. Hangulat nagyon erős nagyon ott van, a kevés költségvetés nagyon meglátszik rajta és egy két szükséges kivágandó jelenet (kölykös helyett más számomra jobb lett volna)is vágásért kiáltana, ennek ellenére mindenkinek nagyon ajánlatos, talán kategóriájában, a Hellboyhoz tudnám hasonlítani, mivel vicces és akciódús egyszerre, komolyan alig veszi magaát és a szürreális, groteszk képregény alakok mindkettőben vannak.

2008-08-05 05:06:55 Dorian Gray (4) #3

Nem tudok írni az idézetekhez:S na mindegy csak annyit akartam, hogy:
"Lehallgatnak minket,lehallgatnak minket,lehallgatnak minket, le-hall-gat-nak min-ket, leee-halll-gat-nak min-keeet " mondta benne Pacino:)

2006-03-20 11:17:38 bengeeno (4) #2

Al Pacino zseniális!!!!!!

2005-08-20 15:40:26 Hannibal Lecter (4) #1

Végre a kezeim közé került a Warren Beatty rendezte és "főszerepelte" képregényfeldolgozás. Amire az ember legelőször felfigyel, azok a gengszterek arcát fedő, minőségi maszkok, és a kézzel rajzolt hátterek. Beatty nemcsak a rendezésre, de a színészválasztásra is odafigyelt. Partnernőnek Madonnát választotta, fő-ellenfélnek pedig a legendás Al Pacinót. Egyébként az elmaszkírozott Pacino alakítása kifogástalan, ismét megmutatja, hogy leginkább a gengszterszerepek állnak jól neki. De több szerethető karakter és ütős poén színesíti a bájosan egyszerű sztorit. Összességében: szép megvalósítás, jó zene, fogyasztható humor, minden együtt van egy kellemes mozidélutánhoz!