Fear and Desire (1953) ☆ 👁

Félelem és vágy

(Stanley Kubrick)

amerikai dráma, háborús film, thriller

3,0

2011-07-22 20:43:38 critixx (3) #3

Igen, állítólag maga Kubrick is nagyon gyengének tartotta ezt a filmet, ezért is küzdött ellene egész életében, hogy ne vetítsék sehol, és nehogy felbukkanjon valahol egy kópia. Többek közt ezért sem maradt fenn nagyon a film, kizárólag borzalmas minőségű kópiákon. Hitchcock hasonlóképp utálta első pár filmjét. Az elveszett Hegyi sasra azt mondta: "nem is kár, hogy elveszett".

előzmény: slozi (#2)

2011-04-16 16:56:23 slozi (2) #2

Állítólag első filmjének premierje után Kubrick a mozi előterében könnyezett. Nem tudom igaz-e a sztori, de a szóban forgó filmet látva minimum elképzelhetőnek tartom, a Félelem és vágy ugyanis valami rémesen amatőr egy munka. Kár is lenne elkezdeni sorolni a negatívumait, mert igazából jóformán semmi se működik benne. Az mondjuk mindenképp érdekes, hogy Kubrick későbbi visszatérő témái már itt markánsan jelen vannak, és meg kell hagyni, a filmen néhol körvonalazódni látszik valamiféle jellegzetes alkotói egyéniség, de ez a tanulófilmnek tekinthető korai zsenge számomra így is inkább csak filmtörténeti szempontból (mégiscsak egy filmes nagyság egyik első szárnypróbálgatásáról van szó) érdekes, a majdani nagy rendező géniuszának nyomait viszont nagyítóval kell keresni benne. Rövid, de embert próbáló darab.

2011-02-12 19:08:21 Póda Gergő (?) #1

Kubrick leggyengébb filmje.