Lila (2014) ☆ 👁

argentin animáció, rövidfilm

4,9
★★★★★

2020-06-29 13:02:21 Ugor (5) #6

Ez nekem is eszembe jutott, igen! ))

előzmény: oscarmániás (#5)

2020-06-29 12:41:03 oscarmániás (5) #5

Megvan, hová költözött Amélie Poulain.

2020-06-28 21:09:32 robynballantyne (5) #4

"Mégis, hol lennénk, hogy lennénk színek, formák, illatok, képek, rímek, dallamok nélkül?"

Mások nevében ugyan nem tudok nyilatkozni, de egyvalami biztos: én biztos nem vágynék ilyen életre (pontosítok, életnek csúfolt, inkább vegetáláshoz közeli állapotra). Mert az igaz, hogy ezen dolgok nélkül is életben maradnék, viszont nem lenne meg az a plusz motiváció, hogy szeressek is élni. Hiszek abban, hogy azért vannak ezek, az általad felsorolt dolgok, hogy gyönyörködhessünk bennük, élvezzük őket, nem véletlenül rendelkezünk olyan érzékekkel, amivel ezeket fel is foghatjuk; hisz mi értelme lenne az egyiknek a másik nélkül?

No de hogy a fimhez is fűzzek néhány gondolatot :D

Az ember nem is gondolná, hogy fantáziánk micsoda egy sokoldalú és hatalmas adottság. Kárpótol azért, amik nem vagyunk; összerakja azt, ami eltörött; kipótolja azt, ami hiányos; elviselhetővé teszi az elviselhetetlent, és visszahozza azt, amiről úgy gondoltuk, hogy már elveszett. Ezt mutatja be ez a kisfilm alig kilenc percben, szemet gyönyörködtető színekben, fülbemászó zenével, és egy olyan kislány főszereplésével, akit legszívesebben magamhoz öleltem volna, annyira bájos volt :)

Köszi mimóza, hogy diszkréten az orrom alá toltad ezt a gyöngyszemet. Jólesett :)

2020-06-28 19:48:39 bakocsa (5) #3

Ez a csodaszép rövidfilm valóban elvarázsol, én is köszönöm!

2020-06-28 19:36:55 Ugor (5) #2

Ez annyira, de annyira jólesett! Köszi, mimóza!

2020-06-28 16:59:19 mimóza (5) #1

Konkrétan minden művészlelkű barátomnak elküldtem már ezt a kisfilmet szülinapjára vagy "csak úgy" ajándékba, hiszen - közhely bár, de - a szívvel teremtő, [jó] művészet valóban varázslatossá teszi a sokszor rideg és sekélyes hétköznapi valóságot. Mégis, hol lennénk, hogy lennénk színek, formák, illatok, képek, rímek, dallamok nélkül?

Helyes kis rövid, minden álmodónak. :)