The Green Berets (1968) ☆ 👁

Zöldsapkások

(John Wayne - Ray Kellogg)

amerikai dráma, háborús film

2,8
The Green Berets (1968)

Észak-Karolina, az USA hadseregének különleges kiképzőközpontja. A Zöldsapkások, vagyis azok a tapasztalt, rendkívüli katonák, akiket speciálisan a vietnámi konfliktus megoldására képeztek ki, a sajtó nyilvánossága előtt beszélnek az elkövetkező akciójukról. A küldetés: egy tábor felállítása Dél-Vietnámban, és egy helyi vezető elfogása. Az újságírók közül sokan, akárcsak a lakosság nagy része, megkérdőjelezik az Egyesült Államok szerepvállalásának szükségességét a vietnámi konfliktusban. A zöldsapkás csak egy harci robot, akinek nincsenek érzelmei? Gombnyomásra működnek? - ilyen és ehhez hasonló kérdések hangzanak el a sajtótájékoztatón. George Beckworth újságíró, akinek lapja szerint az amerikai katonáknak semmi keresnivalójuk Vietnámban, úgy dönt, a saját szemével akar meggyőződni mi történik a harctéren. Mike Kirby ezredes magával viszi oda, ahol a halál mindennapos hívatlan vendég, ahol állandóak a bombázások, ahol ártatlan vietnámi gyermekek sérülnek meg, és ahol minden újabb nap ajándék.

Bemutató

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

4,0
Slaughterhouse-Five (1972)
Az ötös számú vágóhíd
3,5
Go Tell the Spartans (1978)
Vidd hírül a spártaiaknak!
3,2
Little Big Man (1970)
Kis nagy ember
4,2
Hair (1979)

The Deer Hunter (1978)
A szarvasvadász
4,3
The Bridge on the River Kwai (1957)
Híd a Kwai folyón
4,2