Legmenőbb szövegek

Jereváni Rádió toplistája, 2008. november 10.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Le professionnel (1981)
A profi
Georges Lautner akciófilm, thriller 657 4,3 "Rosen halott. N'Jala úgyszintén. Rólam meg épp most döntenek." (Joss Beaumont)
2 Macskafogó (1986)

Ternovszky Béla animáció, kalandfilm, vígjáték 1654 4,5 "- Grabovsky, megsebesült? - Nem szokásom." (Nick Grabovsky)
3 The Godfather (1972)
A keresztapa
Francis Ford Coppola dráma, krimi 1573 4,6 "A nevem Michael Corleone. Sokan fizetnének magának azért, ha kifecsegné. De akkor a lánya elvesztene egy apát. Pedig szerezhetett volna egy férjet." (Michael Corleone)
4 Demolition Man (1993)
A pusztító
Marco Brambilla akciófilm, krimi, sci-fi, ... 769 3,6 "Ezt örök életedre megkeserülöd, de már nem tart soká!" (John Spartan)
5 The Adventures of Ford Fairlane (1990)
Ford Fairlane kalandjai
Renny Harlin akciófilm, kalandfilm, vígjáték 585 3,7 "Tíz másodperced van hátra életed legkínosabb pillanatáig." "Nézd, Jazz! Elegem van a menő klubokból, a menő kocsikból, a menő csajokból. Elegem volt a sok jóból. Téged akarlak!" (Ford Fairlane)
6 The Crow (1994)
A holló
Alex Proyas akciófilm, fantasy, krimi, ... 734 3,9 "- Azt mondtam ne mozdulj, különben meghalsz! - Én meg azt mondom már meghaltam és mozdulok!" (Eric Draven)
7 Dip huet seung hung (1989)
A bérgyilkos
John Woo akciófilm, dráma, krimi, ... 232 4,1 "Mindig tarts meg egy golyót. Vagy magadnak vagy az ellenfelednek." (Jeff)
8 Scarface (1983)
A sebhelyesarcú
Brian De Palma akciófilm, dráma, krimi, ... 1114 4,4 "Én Tony Montana vagyok! Aki velem baszakszik, a legjobbal baszakszik!" (Antonio 'Tony' Montana)
9 Die Hard 2 (1990)
Még drágább az életed
Renny Harlin akciófilm, krimi, thriller 1082 3,8 "- Stuart ezredes, mondana nekünk néhány szót? - Akár kettőt is: kapja be." (Stuart ezredes)
10 Pulp Fiction (1994)
Ponyvaregény
Quentin Tarantino dráma, krimi, szatíra, ... 2159 4,5 "Puskát kellett volna hoznunk ehhez a melóhoz." (Jules Winnfield) "Zed egy halott, édes... egy hulla." (Butch Coolidge)