2021

PINK(e)03 toplistája, 2022. január 1.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 American History X (1998)
Amerikai história X
Tony Kaye dráma 1649 4,5 Elég erős év lehetett a 2021-es (már az előzőhez képest)... 115 film kapott 5 csillagot, s most egy olyan toplistát próbálok összeállítani, amire legfeljebb 20 remekmű férhet fel. Kell erről még többet mondani? De ez a film... "Tedd a fejed a padkára!" Azóta hallom és látom magam előtt.
2 Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 2149 4,6
3 Chernobyl (2019)
Csernobil
Johan Renck dráma, minisorozat, történelmi film 498 4,8 Nemcsak a minisorozat, de a könyv is ajánlott!
4 The Green Mile (1999)
Halálsoron
Frank Darabont dráma, fantasy, krimi 1491 4,5 ...mint a váci szamár. És e film közben ajánlották A zongoristát is. Szintén lélegzetelállító, N. szerint pedig a filmben még Adrien Brody is jóképűvé válik.
5 American Beauty (1999)
Amerikai szépség
Sam Mendes dráma, szatíra, szerelmi történet 1811 4,4 Ahogyan a vörös rózsaszirmok hullanak a leányzóra... ki ne álmodna még erről, vele?
6 Seven (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1950 4,6
7 Life of Brian (1979)
Brian élete
Terry Jones paródia, szatíra, vígjáték 1562 4,4 LEMEK! (by Pilátus)
8 La vita è bella (1997)
Az élet szép
Roberto Benigni dráma, háborús film, szerelmi történet, ... 986 4,4 Megnyerték! És hasonló témában említhetném még Schindler listáját, 2021 egy másik kihagyhatatlan gyöngyszemét.
9 The Shawshank Redemption (1994)
A remény rabjai
Frank Darabont dráma, krimi 1814 4,6
10 Once Were Warriors (1994)
Egykoron harcosok voltak
Lee Tamahori dráma 268 4,4
11 Spalovač mrtvol (1968)
A hullaégető
Juraj Herz dráma, horror, szatíra 155 4,5 Még mindig ráz a hideg a főszereplőtől.
12 Léon (1994)
Léon, a profi
Luc Besson akciófilm, dráma, thriller 1442 4,4 "Shape of my heart..."
13 Rosemary's Baby (1968)
Rosemary gyermeke
Roman Polanski dráma, horror 529 4,2 Jobban izgulhattam, mint Rosemary... Ugyanakkor a szekta, megszállottság, kisbaba tematikához kapcsolhatnám még az Anyám! c. filmet Jennifer Lawrence-szel a főszerepben, ami bár elég gyenge a többi kincs mellett, nálam mégis betalált.
14 The Truman Show (1998)
Truman show
Peter Weir dráma, sci-fi, szatíra, ... 1509 4,4 A világ, azaz Truman világa tele van szem(ély)telen színészekkel.
15 Scarface (1983)
A sebhelyesarcú
Brian De Palma akciófilm, dráma, krimi, ... 1087 4,4 Al Pacino zseniális alakítása mellett Michelle Pfeiffer mély kivágású ruhái is megérnek egy szót! Ezeken kívül játszott még pár magyar film is: Egészséges erotika, Indul a bakterház, A Pál utcai fiúk, Isten hozta..., Emberek a havason, Húsz óra. Aztán a Cinema paradiso, amiről még hallani is fájt, hogy valaki szerint csak fiataloknak való, megunható, "egynézéses" film. A toplistán szerepelhetne még bármelyik eddig látott Chaplin film is (ami egyelőre elég gyér, de in progress), vagy az ötcsillagos animációk, amire ha bárki is kíváncsi lenne, könnyedén rákereshet a filmjeim közt. Továbbá Macska a forró bádogtetőn, Blöff, Eredet, Becstelen Brigantyk, Erőszakik, Három óriásplakát Ebbing határában, Gran Torino, Szemekbe zárt titkok, Mementó és legfőképp az örök kedvenc: Tiborunk, a mi borunk!