2020

coles toplistája, 2021. január 1.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Talpuk alatt fütyül a szél (1976)

Szomjas György dráma 147 3,8 Még mindig érdemes nézni a Dunát, ahogy' előbukkan egy-egy (f)elmerülő hulla-hullám. Már-már zseniális eastern.
2 David Attenborough: A Life on Our Planet (2020)
David Attenborough: Egy élet a bolygónkon
Alastair Fothergill - Jonnie Hughes - Keith Scholey dokumentumfilm, életrajzi film 150 4,5 Inkább fontos, mint jó. Príma klíma-téma. (Angi pedig találkozott az öreggel.)
3 Jojo Rabbit (2019)
Jojo Nyuszi
Taika Waititi dráma, háborús film, szatíra, ... 502 4,0 (Alter)natív Ger-mánia. (Papír)történészként cseme(n)ge(le). Sráckór...
4 Toy Story 4 (2019)
Toy Story 4.
Josh Cooley animáció, dráma, fantasy, ... 257 3,9 A világért se' jutottam el moziba, pedig Győrben már a pénztár előtt sorakoztunk... (Édes Hagyni, drága Uzsonna) Talán hagyni kellett volna, hisz' előbbit már 2019 is lehántotta magáról. (N)égynek elment, de ne hízzon pentalógiává!
5 The Life Aquatic with Steve Zissou (2004)
Édes vízi élet
Wes Anderson dráma, kalandfilm, vígjáték 327 3,5 Jean-Jacques Zsusztó és egy modern Moby Dick-történet. A zavaros víz alatti lé(t) felszíni derítése. Félédes élet.
6 The Night Before (2015)
Három király tesó
Jonathan Levine vígjáték 83 3,3 Legyen féltucat, bár évek óta igen gyér az eresztés. "Minden szinten szinte minden"? Ugyanakkor ezen szénné nevettem magam. Megelőlegezhette a karantént... Koccantak még (néma- és rövidfilm, klip...): Sing Street, Elit játszma, Úriemberek, Tőrbe ejtve, Kamerales, Floridai álom, Az orvvadász, Rozsda és csont, Sztálin halála (a többit megtalálod a "coles, 2020, négyesek" címszavak alatt). NYUGODJ BÉKÉBEN, MAMA!