20 film politikáról

tomside toplistája, 2020. november 7.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 Das Leben der Anderen (2006)
A mások élete
Florian Henckel von Donnersmarck dráma, thriller 931 4,5 A megosztott Európa politikája megrázó emberi sorsokkal. Jó helyre ment az Oscar.
2 Werk ohne Autor (2018)
Mű szerző nélkül
Florian Henckel von Donnersmarck dráma, szerelmi történet 143 4,4 Maradhat-e önfazonos az ember, a politikai narratívaváltások közepette? Az előző film rendezőjének újabbja, legalább annyira jó.
3 The Serpent's Egg (1977)
Kígyótojás
Ingmar Bergman dráma, thriller 94 3,9 Bebújik a fertő Németországba. Észrevétlenül. "Pénteken Stettinbe akartam utazni idős, 80 éves édesapámhoz, de már nem volt menetrend, hiába kérdeztem. Szó volt róla, hogy elindul majd egy vonat, de menetrend nem volt. Képzelje el! Németország menetrend nélkül." Egy film arról, ahogyan Németország évtizedekre menetrend nélkül maradt.
4 Duminica la ora 6 (1966)
Vasárnap hat órakor
Lucian Pintilie dráma, szerelmi történet 21 4,7 Lehet-e ember az ember a totalitarianizmus idején? Lehetséges marad a létezés a szó emberi értelmében véve, ha a világban aktuálisan egy politikai ideológia áll mind felett? A lista első, fájóan ismeretlen gyöngyszeme, amely - vigyázat! - nagyon sötéten ragyog.
5 Balkanski spijun (1984)
A kém
Bozidar 'Bota' Nikolic - Dusan Kovacevic dráma, vígjáték 12 4,8 A besúgók filmje, a lista második, fájóan ismeretlen gyöngyszeme. Viszont akkora (jugoszláv!) vígjáték, hogy a fal adja a másikat! Biztosan nem a Macskajaj fog eszedbe jutni, mint balkáni vígjáték, ha ezt megnézted.
6 Todo modo (1976)

Elio Petri dráma 17 4,1 A lista harmadik ismeretlen gyöngyszeme. Az olaszok elképesztően abszurd koncepciója arról, hogyan születik a hatalom.
7 Suburra (2015)

Stefano Sollima dráma, krimi, thriller 184 4,3 Még egy olasz a listán, amely betekintést enged napjaink olasz politikájának sötét aspektusaiba.
8 Tropa de Elite (2007)
Elit halálosztók
José Padilha akciófilm, dráma, krimi 302 4,0 Brazília, drog és korrupció. Ötcsillagos minőség, hatékony betekintés Dél-Amerikába. Elképesztően izgalmas, a végletekig feszült adrenalinomba.
9 Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro (2010)
Elit halálosztók 2.
José Padilha akciófilm, krimi, thriller 190 4,3 Remegve ülsz le megnézni, mert várod, hogy itt valószínűleg el fogják rontani az első filmet. De a film végén, amikor felállsz - és ez nem fog könnyen menni... - felveszed ezt a darabot a legjobb folytatások közé, amelyek valaha elkészültek. Jobb, mint az első.
10 Capharnaüm (2018)
Kafarnaum - A remény útja
Nadine Labaki dráma 140 4,5 A migrációs válság egy elképesztően mellbevágó aspektusa a túloldalról.
11 Ikiru (1952)
Élni
Akira Kurosawa dráma 189 4,5 Politika és élet. Célok és valódi célok. Egy film (nem csak) köztisztviselőknek.
12 Gongdong gyeongbi guyeok JSA (2000)
Demilitarizált övezet: JSA
Park Chan-wook dráma, thriller 213 4,4 Mit kezd egymással egy északi és egy déli a két Korea közötti demilitarizált övezetben? Valami olyat, amire simán jár a zseniális értékelés!
13 Salon Kitty (1976)
Madam Kitty
Tinto Brass exploitation 32 3,4 Egy náci bordélyház... exploitation! 18-as karika!
14 The Nile Hilton Incident (2017)
A kairói eset
Tarik Saleh dráma, krimi 64 3,9 Mi történt Egyiptomban? Fares Fares elképesztő alakítása.
15 Colossus: The Forbin Project (1970)

Joseph Sargent sci-fi, thriller 33 4,1 Arra az esetre, ha még mindig azt hinnéd, hogy James Cameron a Terminátort a kisujjából szo... ki. Mert nem! Az ötlet forrása egy kőkemény politikai sci-fi volt!
16 Ucho (1970)
A fül
Karel Kachyna dráma 58 4,5 Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van. Ebben a filmben épp Csehszlovákiában.
17 Tehran Taboo (2017)
Teheráni tabuk
Ali Soozandeh animáció, dráma 37 3,7 Az iráni élet megértése.
18 Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Suszter, Szabó, Baka, Kém
Tomas Alfredson dráma, krimi, thriller 451 3,4 A brit hírszerzés egy realistább aspektusa.
19 Az ötödik pecsét (1976)

Fábri Zoltán dráma, háborús film 797 4,8 A sokak által minden idők legjobb magyar filmjének tartott politikai dráma talán tényleg az, aminek tartják.
20 A tanú (1969)

Bacsó Péter dráma, szatíra, vígjáték 1423 4,6 A legvidámabb barakk fülig érő mosolya.